Užsienyje

Skaudžios skyrybos: Th. May apkaltinta grasinimais ES saugumui ES piliečių D. Britanijoje laukia neaiški ateitis

2017 kovo mėn. 30 d. 13:40
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May kaltinama derybose dėl „Brexit“ norinti savo naudai pasinaudoti itin svarbiu argumentu – grasinanti britų ir Europos gyventojų saugumui, skelbia CNN.

Sirijos pabėgėlių skaičius perkopė 5 mln. (1)

2017 kovo mėn. 30 d. 13:15
Pabėgėlių skaičius Sirijos pilietiniame kare, Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, perkopė 5 mln. ribą, praneša agentūra AFP.

Ukraina mato hibridinio karo elementų Rusijos teismo sprendime areštuoti A. Jaceniuką (20)

2017 kovo mėn. 30 d. 13:07
Ukrainos užsienio reikalų ministerija pareiškė esanti pasipiktinusi Rusijos teismo sprendimu areštuoti buvusį Kijevo provakarietiškos premjerą Arsenijų Jaceniuką, priimtu šiam nedalyvaujant posėdyje, ir paragino tarptautinę bendruomenę daryti didesnį spaudimą Maskvai.

Kinijos prezidentas balandžio 6-7 dienomis Floridoje susitiks su D. Trumpu (3)

2017 kovo mėn. 30 d. 12:00
Kinijos lyderis Xi Jinpingas keliaus į Floridą, kur balandžio 6-7 dienomis susitiks su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Po „Brexit“ – Th. May suteikė viltį imigrantams (53)

2017 kovo mėn. 30 d. 11:59
Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Theresa May pripažino, kad viena iš pagrindinių Europos Sąjungos (ES) laisvių ir vienas iš pagrindinių būsimų derybų objektų – teisė laisvai judėti, gyventi ir dirbti Sąjungos šalyse, gali likti galioti net ir po „Brexit”.

Įtakingas JAV senatorius įspėja apie Rusijos kišimąsi į Prancūzijos rinkimų procesą (14)

2017 kovo mėn. 30 d. 11:30
Įtakingo JAV Senato žvalgybos komiteto pirmininkas trečiadienį įspėjo, kad Rusija kišasi į Prancūzijos rinkimų procesą taip pat, kaip elgėsi per praėjusių metų JAV prezidento rinkimų kampaniją.

Havajų teisėjas pratęsė D. Trumpo imigracijos įsako blokavimą (1)

2017 kovo mėn. 30 d. 11:25
Havajų federalinis teisėjas, įšaldęs JAV prezidento Donaldo Trumpo peržiūrėtą draudimą patekti į šalį visiems pabėgėliams ir šešių musulmoniškų valstybių piliečiams, nutarė neribotam laikui užblokuoti jo taikymą.

Londone aukcione parduoti Jackie Kennedy intymūs laiškai britų diplomatui (2)

2017 kovo mėn. 30 d. 11:10
Jackie Kennedy laiškai, kuriuos ji po vyro nužudymo parašė vienam britų diplomatui, atmesdama jo pasiūlymą tekėti, trečiadienį buvo parduoti aukcione Londone.

JAE už žinutes „Twitter“ 10 metų įkalintas žymus akademikas (2)

2017 kovo mėn. 30 d. 10:55
Twitter logotipas
Scanpix nuotr.
Jungtinių Arabų Emyratų teismas trečiadienį vienam žymiam akademikui skyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę už virtinę valdžią kritikuojančių žinučių socialiniame tinkle „Twitter“, pranešė tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“.

Havajai šiaušiasi prieš D. Trumpo migracijos ribojimą (2)

2017 kovo mėn. 30 d. 09:30
JAV federalinis teisėjas Havajuose neribotam laikotarpiui pratęsė nurodymą, kuriuo stabdomas prezidento Donaldo Trumpo pataisytas migracijos draudimas, informuoja BBC.

Turkija skelbia užbaigusi karinę operaciją Sirijos šiaurėje (4)

2017 kovo mėn. 30 d. 09:20
Turkija trečiadienį paskelbė užbaigusi savo karinę kampaniją Sirijos šiaurėje, tačiau nepatikslino, ar išves savo karius iš kaimyninės šalies.

D. Britanijai pradedant skyrybas, ES žada vienybę (33)

2017 kovo mėn. 30 d. 08:59
Dėl Didžiosios Britanijos narystės Europos Sąjungoje jau tiksint laikrodžiui, bloko lyderiai žada vienybę, tuo tarpu vyriausybė Londone pradeda sunkų atsiskyrimo nuo Briuselio darbą.

Londone pagerbtas teroro išpuolio aukų atminimas

2017 kovo mėn. 30 d. 08:26
Šimtai žmonių trečiadienį Londono centre susikibo už rankų ir suformavo gyvąją grandinę, taip norėdami pagerbti keturių praėjusios savaitės išpuolio aukų atminimą, praneša naujienų agentūra AFP.

Gibraltaras pasiryžęs kautis su Ispanija, kuri tikisi užvaldyti šią britų teritoriją po „Brexit (11)

2017 kovo mėn. 29 d. 22:41
Gibraltaro vyriausiasis ministras pareiškė, kad bus kovojama prieš bet kurį Ispanijos mėginimą įgyti daugiau valdžios šioje mažytėje britų teritorijoje per derybas dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos.

Vašingtoną purto romanas be pabaigos: D. Trumpas įsivėlė į šnipų ir Rusijos skandalą (73)

2017 kovo mėn. 29 d. 20:15
Donaldas Trumpas
Sipa / Scanpix
Slapti susitikimai, telefoninių pokalbių pasiklausymai, Rusijos naftos pinigai ir paslaptingi žvalgybos dosjė: įsisiūbavęs skandalas dėl Donaldo Trumpo ryšių su Maskva turi visus klasikinio romano apie šnipus požymius, tik jo pabaiga dar neparašyta.

ES skyrybų sąskaita gali sužlugdyti „Brexit“ susitarimą (30)

2017 kovo mėn. 29 d. 19:37
Kaip daugeliu skyrybų atvejų, Didžiosios Britanijos premjerės Theresos May inicijuotą „Brexit“ procesą netrukus gali komplikuoti derybos dėl pinigų.

Briuselyje iškėlė sąlygas Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES (23)

2017 kovo mėn. 29 d. 19:25
Trečiadienio vakarą Europos Parlamento (EP) Pirmininkų sueiga pritarė rezoliucijos projektui, kuriame minimos svarbios sąlygos tam, kad EP patvirtintų Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo susitarimą. Kitą trečiadienį dėl šios rezoliucijos bus balsuojama Strasbūre rengiamoje plenarinėje sesijoje.

F. Hollande'as: „Brexit“ bus skausmingas britams (15)

2017 kovo mėn. 29 d. 18:41
Londonui oficialiai pradėjus išstojimo iš Europos Sąjungos procesą, vadinamą „Brexit“, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as trečiadienį pareiškė, kad „Brexit“ bus „ekonomiškai skausmingas“ Didžiajai Britanijai.

A. Merkel ragina su britais derėtis sąžiningai ir konstruktyviai (5)

2017 kovo mėn. 29 d. 18:21
Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį paragino „sąžiningai ir konstruktyviai“ derėtis su Didžiąja Britanija dėl pastarosios pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Prie Kapitolijaus vyras bandė suvažinėti policijos pareigūnus (4)

2017 kovo mėn. 29 d. 17:49
Pranešama, kad Vašingtone trečiadienį ryte (maždaug 16:30 Lietuvos) netoli Kapitolijaus pastato vairuotojas rėžėsi į Kapitolijaus policijos automobilį ir bandė suvažinėti Kapitolijaus policijos pareigūnus.

Dešimtys tūkstančių žmonių Rusijos gatvėse: šįkart viskas buvo kitaip (250)

2017 kovo mėn. 29 d. 17:38
Revoliucija netvyro ore. Režimas nėra ant žlugimo ribos. Aleksejus Navalnas nešturmuos Kremliaus. Ir akivaizdu, kad 2017 m. – tai ne nauji 1917 m., Laisvosios Europos radijo svetainėje teigia apžvalgininkas Brianas Whitmore`as.

D. Britanijos euroskeptiška spauda džiaugiasi „Brexit“ pažadėtomis laisvėmis (6)

2017 kovo mėn. 29 d. 17:31
D. Britanijos išstojimą iš Europos Sąjungos palaikantys britų laikraščiai trečiadienį džiūgavo, kad Jungtinė Karalystė oficialiai įteikė pranešimą apie narystės Bendrijoje nutraukimą, tuo tarpu Europos žiniasklaidos tonas nebuvo toks entuziastingas, vienas laikraščių net perspėjo, kad „dar ne per vėlu“ apsigalvoti.

Škotijos premjerė: „Brexit“ primena katės pirkimą maiše (8)

2017 kovo mėn. 29 d. 16:26
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon pareiškė, kad Jungtinės Karalystės (JK) premjerė, pasinaudojusi 50-uoju straipsniu, nusipirko „katę maiše“, praneša BBC.

Prancūzijoje gyvenantys britai pageidauja naujo paso, kad galėtų laisvai keliauti po ES šalis (3)

2017 kovo mėn. 29 d. 15:51
Prancūzijoje gyvenantys britai pageidauja naujo paso, kad galėtų laisvai keliauti po ES šalis
Ištekėjusi už prancūzo, keliose Europos šalyse gyvenus britų žurnalistė Melanie Goodfellow visada jautėsi europiete.

Istorinė akimirka: ES ir D. Britanija oficialiai išsiskyrė Th. May: kelio atgal – nebėra (201)

2017 kovo mėn. 29 d. 14:30
D. Britanijos premjerė Th. May oficialiai aktyvavo 50 straipsnį ir D. Britanija palieka Europos Sąjungą. Trečiadienį šalis oficialiai pradėjo išstojimo iš Europos Sąjungos procedūrą įteikdama Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui laišką, kuriuo blokas informuojamas apie šį žingsnį, pranešė vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Po masinių protestų Rusijoje – V. Putinas nebegali elgtis taip, kaip anksčiau (139)

2017 kovo mėn. 29 d. 13:17
Nauji protestai Rusijoje nurodo į esminį Rusijos prezidento Vladimiro Putino režimo trūkumą: jo valdžia pagrįsta ta pačia korumpuota sistema, kuri bando Rusijos gyventojų kantrybę.

Afganistanas stiprina savo specialiąsias pajėgas – joms keliamas ypatingas tikslas (3)

2017 kovo mėn. 29 d. 13:04
Afganistanas stiprina savo specialiąsias pajėgas – joms keliamas ypatingas tikslas
Kaip ir kiekvieną pavasarį, Afganistanas stiprina savo elitines specialiąsias pajėgas. Šiais metais šių pajėgų skaičių padidinti dvigubai.

Ukrainoje apšaudytas Lenkijos konsulatas (101)

2017 kovo mėn. 29 d. 12:20
Naktį į trečiadienį, manoma iš granatsvaidžio, šauta į vakarinėje Ukrainos dalyje esantį Lenkijos konsulatą, skelbia Lenkijos radijas.

D. Trumpas nusitaikė į B. Obamos kovos su klimato kaita priemones (11)

2017 kovo mėn. 29 d. 12:20
Donaldas Trumpas
Sipa / Scanpix
JAV prezidentas Donaldas Trumpas, nusitaikęs į taisykles, kuriomis pagrįsti JAV išmetamųjų teršalų kiekio mažinimo uždaviniai ir šalies dalyvavimas pasaulio kovos su klimato kaita susitarime, paskelbė „karo prieš anglį“ pabaigą.

ES nesutiks su „Brexit“ susitarimu, varžančiu europiečių teisę gyventi D. Britanijoje (3)

2017 kovo mėn. 29 d. 11:55
Europos Parlamentas vetuos susitarimą dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos, jeigu jame nebus išsaugotos europiečių teisės gyventi ir lankytis Didžiojoje Britanijoje, kurias jie turėjo iki „Brexit“ procedūros starto, antradienį rašė britų laikraštis „The Guardian“.