Užsienyje

Azerbaidžanas balsuoja referendume dėl didesnių prezidento galių

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 13:20
Azerbaidžanas balsuoja referendume dėl didesnių prezidento galių
AP/Scanpix
Azerbaidžane pirmadienį vyksta referendumas dėl kontroversiško siūlymo suteikti daugiau galių ilgamečiui šalies prezidentui Ilhamui Aliyevui.

A. Lukašenka vadovavo baikerių paradui Minske (7)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 12:25
A. Lukašenka vadovavo baikerių paradui Minske
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka vadovavo baikerių paradui Minske. Motociklininkų kolona su A. Lukašenka priešakyje pavažiavo nuo memorialinio komplekso „Kurgan Slavy“ iki Sporto rūmų.

Naujame vaizdo įraše „Boko Haram“ lyderis neigia, kad buvo mirtinai sužalotas (2)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 12:22
Nigerijos islamistų grupuotės „Boko Haram“ lyderis Abubakar Shekau pasirodė naujame vaizdo įraše ir paneigė šalies kariuomenės pranešimus, neva buvo mirtinai sužalotas. Jis taip pat kreipėsi į pagrobtų Čiboko miestelio mergaičių tėvus, teigdamas, kad savo dukteris pamatys tik tada, jei vyriausybė iškeis jas į įkalintus islamo ekstremistų lyderius, rašo naujienų agentūra AP.

F. Hollande'as: Kalė migrantų „džiunglės“ turi būti išardytos (3)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 12:11
F. Hollande'as: Kalė migrantų „džiunglės“ turi būti išardytos
Reuters
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, pirmadienį aplankęs šiaurinį Kalė uostamiestį, pareiškė, kad „Džiunglėmis“ praminta didžiulė savavališka migrantų stovykla bus „visiškai išardyta“.

JAV strategija Sirijoje – ties beprotybės riba (241)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 12:00
JAV strategija Sirijoje – ties beprotybės riba
AP/Scanpix nuotr.
„Eilinis diplomatų bandymas numalšinti konfliktą Sirijoje ir siekti užtikrinti taiką akivaizdžiai nesėkmingas“, – rašo „Middle East Institute“ mokslo darbuotojas ir „Track II Syria Dialogue Initiative“ konsultantas Charlesas Listeris leidinyje „Foreign Policy“ publikuojamame straipsnyje.

Švedijoje per ginkluotą išpuolį sužeisti keturi žmonės (4)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 11:30
Švedijos pietiniame Malmės mieste keturi žmonės buvo sužeisti, iš jų vienas – kritiškai, per sekmadienio vakarą įvykdytą išpuolį, kai motoroleriais važiuojantys užpuolikai apšaudė vieną automobilį miesto centre, pranešė policija.

„Philippine Airlines“ laineris dėl incidento buvo privertas grįžti į oro uostą

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 10:55
„Philippine Airlines“ laineris dėl incidento buvo privertas grįžti į oro uostą
Vida Press
Oro bendrovės „Philippine Airlines“ (PAL) laineris pirmadienį buvo priverstas grįžti į oro uostą, kai praėjus kelioms minutėms nuo skrydžio į Japoniją pradžios iš vienos ventiliacijos angos į pilotų kabiną pradėjo veržtis dūmai, pranešė aviacijos pareigūnai.

H. Clinton ir D. Trumpas susikaus pirmuosiuose TV debatuose (6)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 09:57
Kandidatai į JAV prezidento postą Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas naktį į antradienį (3.00 val. Vidurio Europos vasaros laiku) susikaus pirmuosiuose savo TV debatuose iš trijų, praneša agentūra AFP.

Po 2011 m. Dūmos rinkimų Rusijoje – trys pokyčiai (12)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 09:17
Rusijoje praėjusį sekmadienį įvyko Dūmos rinkimai: absoliučią daugumą vietų laimėjo Vladimiro Putino „Vieningoji Rusija“, o į šalies parlamentą šįkart nepateko nė vienas valdantiesiems nelojalus parlamentaras. Sociologai teigia, kad nuo paskutiniųjų Dūmos rinkimų 2011-siais šalyje trys pagrindiniai pokyčiai – valstybės institucijomis pasitikima ypač mažai, politiniu gyvenimu ne tik nepasitikima, bet absoliučiai nebesirūpinama, o pagrindinių problemų sprendimo vieta ne valstybės institucijos, o telefoninė teisė.

Su B. Netanyahu susitikęs D. Trumpas žada pripažinti Jeruzalę nedaloma Izraelio sostine (4)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 08:45
JAV Respublikonų partijos kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas sekmadienį per susitikimą su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu pažadėjo pripažinti Jeruzalę „nedaloma“ žydų valstybės sostine, jeigu būtų išrinktas valstybės vadovu.

Iš B. Johnsono – griežti kaltinimai Rusijai (366)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 08:25
Mirtiną išpuolį prieš pagalbos vilkstinę greičiausiai įvykdė Rusijos lėktuvas, teigia Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas. Pasak jo, „jeigu tai įvykdyta tyčia“, šis veiksmas prilygsta karo nusikaltimui, praneša independent.co.uk.

Meksikos įlankoje liepsnoja tanklaivis atnaujinta 09:53 (9)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 07:38
Meksikos įlankoje liepsnoja tanklaivis
AP/Scanpix
Ilgiau nei parą trukęs didžiulis gaisras tūkstančius barelių degalų gabenančiame tanklaivyje sekmadienį buvo užgesintas, o naftos produktai į jūrą neišsiliejo, pranešė Meksikos valstybinė naftos bendrovė „Pemex“.

Italai renkasi gyventi su tėvais (28)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 18:49
Italai
AOP nuotr.
Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (2)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 18:46
Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes
AP/Scanpix
Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (11)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 18:29
JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (510)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 17:13
„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 15:50
Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.

Bostone peiliu sužaloti 6 žmonės (4)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 15:28
JAV Bostono Teatro rajone per muštynes peiliu sužaloti šeši žmonės. Policija ieško įtariamojo, kuris, kaip manoma, buvo sužeistas.

Šveicarai referendume pritarė nacionalinės žvalgybos galių išplėtimui (7)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 14:59
Sekmadienį vykusiame referendume Šveicarijos gyventojai pritarė nacionalinės žvalgybos galių išplėtimui. Tai rodo autoritetingo tyrimų instituto „gfs.bern" paskelbtos prognozės, kuriomis remiasi agentūra dpa.

Įtakingas JAV laikraštis „New York Times" paskelbė prezidento rinkimuose remiantis H. Clinton (38)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 14:47
Likus šešioms savaitėms iki JAV prezidento rinkimų įtakingas amerikiečių laikraštis „New York Times" oficialiai paskelbė remiantis demokratų kandidatę Hillary Clinton. Ji turi ilgametę patirtį ir daugybę pragmatiškų idėjų, teigiama redaktorių kolegijos straipsnyje, informuoja agentūra dpa.

Bagdade susisprogdindamas mirtininkas nužudė šešis žmones

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 14:17
Bagdade susisprogdindamas mirtininkas nužudė šešis žmones
Twitter nuotr.
Bagdado vakarinėje sekmadienį savižudis sprogdintojas žuvo pats ir pražudė dar šešis žmones, sužeidė 18, pranešė saugumo tarnybų atstovas Saadas Maanas po sprogimų ir šūvių, aidėjusių Tikrite šiauriau sostinės.

Ispanijoje vyksta svarbūs vietos valdžios rinkimai (2)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 13:16
Rinkimai Ispanijoje
Reuters
Ispanijos autonominėse srityse Galisijoje ir Baskijoje sekmadienį vyksta svarbūs vietos valdžios rinkimai. Balsavimo teisę juose turi 4 mln. žmonių. Rinkimų rezultatai gali turėti įtakos devynis mėnesius besitęsiančiai politinei blokadai Madride, informuoja agentūra dpa.

Turkija: Sirija vykdo karo nusikaltimus prieš savo tautą (38)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 13:12
Turkija griežtai pasmerkė įnirtingus oro antskrydžius Alepe ir apkaltino Sirijos režimą vykdant karo nusikaltimus prieš savo tautą, informuoja agentūra dpa.

Su nukentėjusiais per teroro aktą Nicoje susitikęs popiežius ragino siekti dialogo (21)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 12:00
Popiežius susitiko su nukentėjusiais Nicoje
AP
Šeštadienį su išgyvenusiais per Bastilijos paėmimo dieną Nicoje įvykdytą teroro aktą bei žuvusiųjų artimaisiais susitikęs popiežius Pranciškus paragino siekti „nuoširdaus dialogo“ tarp krikščionių ir musulmonių.

Jordanijoje nušautas dėl antiislamiškos karikatūros kaltintas rašytojas (5)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 11:42
Pistoletas
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Jordanijos sostinėje sekmadienį nušautas įžymus rašytojas Nahedas Hattaras. Išpuolis įvyko Amane prie teismo, kuriame jam ketinta pareikšti kaltinimus islamo įžeidimu, padarytu dalijantis karikatūra, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Petra“.

Filipinai gina savo agresyvią kovos su narkotikais politiką (25)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 11:09
Perfecto Yasay
Reuters
Filipinų užsienio reikalų ministras Perfecto Yasay'us gina agresyvią savo šalies kovos su narkotikais politiką, praneša agentūra dpa.

Vengrijos sostinėje per sprogimą pastate sužeisti du praeiviai (1)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 10:55
Budapešte šeštadienį vėlai vakare Budapešto centrą sukrėtė stiprus „nežinomos kilmės“ sprogimas, nuo kurio nukentėjo du pro šalį ėję policininkai.

Rusijos kėslai per JAV rinkimus: sukels tikrą sąmyšį (599)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 10:35
Įsivaizduoju, kad nepratę prie tokio pobūdžio antraščių – „JAV tiriamas galimas slaptas Rusijos planas sutrukdyti lapkritį vyksiantiems rinkimams“ – nustebtų, rašo „The Washington Post“ apžvalgininkė Anne Applebaum. Slaptas Rusijos planas sutrukdyti rinkimams Amerikoje, įsilaužiant į rinkimų sistemą? Skamba lyg trileris ar filmas su Harrisonu Fordu.

Williamas ir Kate su savaitės trukmės vizitu atvyko į Kanadą (3)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 10:23
Williamas ir Kate su vaikais
Reuters
Britų princas Williamas, jo žmona Kate ir abu jų vaikai George'as ir Charlotte šeštadienį su oficialiu vizitu atvyko į Kanadą. Karališkąją šeimą Viktorijos oro uoste Britų Kolumbijos provincijoje pasitiko Kanados premjeras Justinas Trudeau, praneša agentūra dpa.

Dešimtys tūkstančių žmonių Lenkijoje protestavo prieš vyriausybę (13)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 10:17
Protestai Lenkijoje
AP
Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį Varšuvoje protestavo prieš vyriausybę. Miesto valdžios duomenimis, į gatves išėjo iki 30 000 lenkų. Žmones į mitingą sukvietė Demokratijos gynimo komitetas (KOD), informuoja agentūra AFP.