Užsienyje

Austrijos radikalai teigia, kad prezidento rinkimų rezultatai galėjo būti klastojami (12)

2016 gegužės mėn. 29 d. 18:40
Austrijos kraštutiniai dešinieji tiria „nesuskaičiuojamą“ daugybę sukčiavimo atvejų per praėjusios savaitės prezidento rinkimus, kuriuos jų kandidatas pralaimėjo nedidele persvara, sakė partijos lyderis, kurio komentarai buvo cituojami sekmadienį.

Latvijoje įvykusios skaudžios avarijos kaltininkas – Amerikos karys (20)

2016 gegužės mėn. 29 d. 17:55
Latvijoje įvykusios skaudžios avarijos kaltininkas – Amerikos karys
DELFI (E.Savicko nuotr.)
Artimiausiu metu Latvijos policijos pareigūnai ketina prokuratūrai perduoti baudžiamąją bylą dėl žiauraus eismo įvykio, kurio kaltininkas, kaip paaiškėjo – Jungtinių Valstijų karys.

Naujausias V. Putino grasinimas subtilumu nepasižymėjo (692)

2016 gegužės mėn. 29 d. 17:36
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prieš kelias dienas pareiškė, kad Rusija bus priversta reaguoti, jeigu netoliese esančiose valstybėse, pavyzdžiui, Rumunijoje, bus dislokuota amerikiečių raketų, skelbia Rusijos naujienų agentūra TASS, informuoja CNN.

Tūkstančiai kurdų karių artėja prie „Islamo valstybės“ citadelės (53)

2016 gegužės mėn. 29 d. 17:22
Tūkstančiai kurdų Peshmerga karių dalyvauja puolime prieš „Islamo valstybę“, kurio metu siekia atgauti kurdų miestelių kontrolę netoli ISIS užgrobto Mosulo miesto, praneša CNN.

Iranas nesiųs maldininkų į Meką ir dėl to kaltina Saudo Arabiją (4)

2016 gegužės mėn. 29 d. 16:13
Iranas nesiųs maldininkų į Meką ir dėl to kaltina Saudo Arabiją
AP/Scanpix
Iraniečiai nedalyvaus šiemetinėje piligriminėje kelionėje į Meką, dėl Saudo Arabijos, kuri prižiūri švenčiausias islamo vietas, sudarytų „kliūčių“, sekmadienį sakė Irano kultūros ministras Ali Jannati.

Jordanijos karalius paleido parlamentą ir paskyrė naują premjerą

2016 gegužės mėn. 29 d. 16:07
Jordanijos karalius Abdula II (Abdullah) paleido šalies parlamentą ir paskyrė naują premjerą. Monarchas sekmadienį pasirašė atitinkamą dekretą, pranešė valstybinė televizija, kuria remiasi agentūra „dpa".

Turkijos parlamentas patvirtino naują premjerą

2016 gegužės mėn. 29 d. 16:04
Turkijos parlamentas sekmadienį naujuoju šalies premjeru patvirtino Binalį Yildirimą. Deputatai, be to, pareiškė pasitikėjimą naująja vyriausybe, pranešė stotis „CNN Tuerk", kuria remiasi agentūra „dpa".

A. Merkel ir F. Hollande'as paminėjo Verdeno mūšio 100-ąsias metines (5)

2016 gegužės mėn. 29 d. 15:07
Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande sekmadienį Rytų Prancūzijoje mini 100-ąsias Verdeno mūšio metines. Šis mūšis per pirmąjį pasaulinį karą 1916-aisiais nusinešė daugiau kaip 300 000 abiejų šalių karių gyvybių, praneša agentūra AFP.

Lenkijos kalnuose turistus gąsdina žaibo dūriai: vienas vyriškis mirė, kitas – smarkiai apdegė (3)

2016 gegužės mėn. 29 d. 14:31
Vakarų Beskiduose Bobų kalne nuo žaibo šeštadienį žuvo 41 metų vyriškis. Aukų galėjo būti ir daugiau, nes prieš akimirką jis savo rankose laikė moters ranką ir tik ją paleidus Bžeško miesto gyventojas gavo žaibo kirtį – remdamasi kalnų gelbėtojais rašo TVN24. Tai trečias toks atvejis šiemet. Nepadėjo netgi reanimacija. Prieš tai du vyriškiai nuo žaibo kirčių atsidūrė ligoninėje, tačiau išgyveno.

Rytų Ukrainoje žuvo penki ir buvo sužeisti dar keturi ukrainiečių kariai (118)

2016 gegužės mėn. 29 d. 13:50
Rytų Ukrainoje per naujus susirėmimus su prorusiškais separatistais žuvo penki ir buvo sužeisti dar keturi ukrainiečių kariai, sekmadienį paskelbė kariškiai, kurie nurodė, kad šiemet tai yra didžiausias vienos dienos aukų skaičius.

Nuosaikus konservatorius A. Larijani perrinktas Irano parlamento pirmininku

2016 gegužės mėn. 29 d. 13:05
Irano parlamento pirmininkas Ali Larijani sekmadienį didele balsų persvara patvirtintas poste dar vienai kadencijai. 57-erių politikas dar prieš balsavimą buvo laikomas favoritu į šias svarbias pareigas. Balsavimas Irane buvo tiesiogiai transliuojamas per televiziją, praneša agentūra AFP.

Ukrainoje per gaisrą senelių namuose žuvo mažiausiai 16 žmonių (9)

2016 gegužės mėn. 29 d. 12:49
Ukrainoje per anksti sekmadienį kilusį gaisrą savavališkai veikusiuose senelių namuose netoli Kijevo žuvo mažiausiai 16 žmonių, pranešė nepaprastųjų situacijų ministerija.

Per savaitę Viduržemio jūroje nuskendo 700 pabėgėlių (33)

2016 gegužės mėn. 29 d. 12:37
Per praėjusias septynias dienas Viduržemio jūroje nuskendo mažiausiai 700 pabėgėlių. Tai sekmadienį paskelbė Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra (UNHCR), kuria remiasi agentūra „dpa".

Penkeri metai chaoso Sirijoje: kaip viskas vyko (109)

2016 gegužės mėn. 29 d. 10:36
Jungtinių Tautų duomenimis, per penkerius metus Sirijos konfliktas pasiglemžė daugiau kaip 260 tūkst. žmonių gyvybių. Prasidėjęs nuo prieš valdžią nukreiptų demonstracijų ir peraugęs į ginkluotus susirėmimus, konfliktas virto plataus masto pilietiniu karu.

Pabėgėlis iš Sirijos Budapešte dailina barzdas ir džiaugiasi šeimynine laime (3)

2016 gegužės mėn. 29 d. 10:25
Pabėgėlis iš Sirijos Budapešte dailina barzdas ir džiaugiasi šeimynine laime
Ibrahimas Haji Mohammadas iš Sirijos į Vengriją atvyko prieš aštuonerius metus. Žmonių kontrabanda besiverčiantieji asmenys jam iš pradžių padėjo pasiekti Ukrainą, o vėliau jis jau savarankiškai kirto Vengrijos sieną. Ibrahimas paprašė prieglobsčio, tačiau ilgam pasilikti iš pradžių neplanavo – patrauklesnės šalys pradėti naują gyvenimą jam atrodė Danija ir Švedija.

Vokietijoje žaibui trenkus nukentėjo 35 žmonės, iš jų trys sunkiai (7)

2016 gegužės mėn. 29 d. 09:34
Žaibas. V. Gulbickij nuotr.
DELFI skaitytojo nuotr.
Vakarinėje Vokietijoje žaibui šeštadienį trenkus futbolo aikštelėje, kurioje vyko vaikų futbolo rungtynės, nukentėjo 35 žmonės, iš jų trys sunkiai, pranešė šalies naujienų agentūra DPA.

Bulgarija 53 pabėgėlius išsiunčia atgal į Graikiją (13)

2016 gegužės mėn. 29 d. 08:46
Bulgarija 53 pabėgėlius išsiunčia atgal į Graikiją
Angelos Tzortzinis (Greece)
Bulgarija 53 pabėgėlius išsiunčia atgal į Graikiją. Iš Afganistano kilę migrantai čia yra registruoti ir todėl grąžinami į šalį, šeštadienį pareiškė aukštas Vidaus reikalų ministerijos atstovas, kuriuo remiasi agentūra „Reuters".

Turkija skelbia apie 104 „Islamo valstybės“ džihadistų žūtį Sirijoje (12)

2016 gegužės mėn. 29 d. 08:42
„Islamo valstybės“ kovotojai
AP/Scanpix
Sirijoje per Turkijos atakas ir JAV vadovaujamos koalicijos oro antskrydžius žuvo 104 „Islamo valstybės" (IS) kovotojai. Sunaikinti septyni džihadistų naudoti pastatai, šeštadienį pranešė turkų valstybinė naujienų agentūra „Anadolu", kuria remiasi agentūra AP.

Popiežius pagerbė Viduržemio jūroje nuskendusių aukų atminimą (15)

2016 gegužės mėn. 29 d. 08:17
Popiežius Pranciškus šeštadienį susitiko su pabėgėlių vaikais, kurių tėvai žuvo per pavojingą kelionę Viduržemio jūra mėgindami pasiekti Europą. Jie drauge pagerbė pabėgėlių katastrofų aukų atminimą, praneša agentūra AFP.

D. Trumpas be vandens kenčiančiai Kalifornijai: nėra jokios sausros (34)

2016 gegužės mėn. 28 d. 20:39
Numanomas respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas penktadienį sakė rinkėjams Kalifornijoje esantis pajėgus išspręsti vandens stygiaus krizę, paskelbęs, kad „nėra jokios sausros“.

Kinijos turtuolis metė iššūkį firmai „Disney“ ir atidarė didžiulį pramogų parką (6)

2016 gegužės mėn. 28 d. 19:13
Pramogų parkas „Wanda“
AFP/Scanpix nuotr.
Kinijos konglomeratas „Wanda“ šeštadienį atidarė savo pirmąjį pramogų parką, kurio vadovas paskelbė karą „Disney“, likus kelioms savaitėms iki Amerikos pramogų verslo milžinės panašaus komplekso atidarymo Šanchajuje.

Į Verdeno mūšio metinių minėjimą pakviesta A. Merkel giria Prancūzijos ir Vokietijos ryšius (2)

2016 gegužės mėn. 28 d. 19:00
Angela Merkel
AP/Scanpix
Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį gyrė dabartinius glaudžius Berlyno ir Paryžiaus ryšius, ruošdamasi dalyvauti Verdeno mūšio 100-ųjų metinių minėjimo ceremonijose, į kurias buvo pakviesta Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o .

Paryžiuje žaibas nutrenkė 11 žmonių, šešių būklė sunki (37)

2016 gegužės mėn. 28 d. 18:19
Paryžiuje šeštadienį viename parkų trenkus žaibui, nukentėjo 11 žmonių, iš kurių 10 buvo vaikai, pranešė vienas pareigūnas, kuris dar pridūrė, kad šešių nukentėjusiųjų būklė sunki.

Lenkijos UR ministras: ES neturi siekti tapti supervalstybe (21)

2016 gegužės mėn. 28 d. 16:43
Witoldas Waszczykowskis
AP/Scanpix
Lenkijos Užsienio reikalų ministras Witoldas Waszykowskis šeštadienį vokiečių dienraščiui „Die Welt“ sakė, kad ES neturi siekti tapti supervalstybe, tačiau tuo pat pačiu užtikrino, jog Lenkija yra ES partneris, cituoja savo šalies diplomatijos vadovo žodžius Lenkijos spaudos agentūra PAP.

Legendinę V. Putino nuotrauką padaręs fotografas: man pavyko išgauti tiesą (379)

2016 gegužės mėn. 28 d. 13:21
Legendinę V. Putino nuotrauką padaręs fotografas: man pavyko išgauti tiesą
Stopkadras
„Ir tiesa ta, kad veidas, kurį fotografavau, yra tas šaltas galios ir valdžios Rusijoje veidas“, – konstatuoja fotografas Platonas Antoniou, kuriam per savo karjerą teko fotografuoti ne vieną pasaulio lyderį. 2007 metais jis buvo išsiųstas į Maskvą fotografuoti Rusijos prezidento Vladimiro Putino, kurį žurnalas „Time“ išrinko metų žmogumi, rašo huffingtonpost.com.

Italijos karinis jūrų laivynas Viduržemio jūroje rado 45 skenduolius (41)

2016 gegužės mėn. 28 d. 12:55
Italijos karinis jūrų laivynas Viduržemio jūroje rado 45 skenduolius po to, kai penktadienį nuskendo pabėgėlius gabenusi valtis. Manoma, kad dar dešimtys žmonių dingo. Tai jau trečia didelė nelaimė Viduržemio jūroje per pastarąsias tris dienas, rašo AFP.

Ekspertai iškėlė netikėtą versiją dėl tikrosios „EgyptAir“ katastrofos priežasties (52)

2016 gegužės mėn. 28 d. 12:13
Ekspertai iškėlė netikėtą versiją dėl tikrosios „EgyptAir“ katastrofos priežasties
AP/Scanpix nuotr.
Egipto skrydžių bendrovės „EgyptAir“ keleivinio lėktuvo A320 pilotų veiksmai, reaguojant į melagingą signalą apie galimą gaisrą, galėjo būti tikroji lėktuvo katastrofos priežastis, skelbia „Wall Street Journal“, remdamasis su tragedijos tyrimu susipažinusiais šaltiniais, informuoja newsru.com.

Nuo metų pradžios Vokietijoje pastebimai padaugėjo išpuolių prieš pabėgėlius (36)

2016 gegužės mėn. 28 d. 11:52
Nuo metų pradžios Vokietijoje pastebimai padaugėjo išpuolių prieš pabėgėlius
AP/Scanpix
Šįmet, palyginus su 2015 m., Vokietijoje išaugo nusikaltimų prieš pabėgėlius skaičius. Apie tai šeštadienį publikuotame interviu žiniasklaidos grupei "Funke" pareiškė Vokietijos vidaus reikalų ministras Tomas de Mezjeras (Thomas de Maiziere), informuoja TASS.

Sudužusio „EgyptAir“ orlaivio ieškos robotas (3)

2016 gegužės mėn. 28 d. 11:19
Sudužusio „EgyptAir“ orlaivio ieškos robotas
Twitter nuotr.
Egiptas pasamdė privačią įmonę, kuri padės ieškoti praėjusią savaitę sudužusio lėktuvo juodųjų dėžių.

Rusijos prezidentas pasiskundė, kad Turkija dar neatsiprašė dėl numušto lėktuvo (130)

2016 gegužės mėn. 28 d. 11:17
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas rusų bombonešio numušimą prie sienos su Sirija vadina Turkijos karinių pajėgų padarytu karo nusikaltimu ir pareiškė, kad Ankaros atsiprašymų kol kas negirdėjo.