Užsienyje

Po „Brexit“ – kyla pavojus trims šimtmečiams vienybės Britanijoje Leiboristų partijoje bręsta perversmas (41)

2016 birželio mėn. 26 d. 16:07
Kai žmonės aptarinėja Britanijos sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES) padarinius, dažnai mini pastangas po Antrojo pasaulinio karo politiškai ir ekonomiškai suvienyti žemyną.

Turkija: popiežiaus pareiškimas apie armėnų genocidą paženklintas „Kryžiaus karų mąstysenos“ (4)

2016 birželio mėn. 26 d. 15:29
Turkija pasmerkė „labai nevykusį“ popiežiaus Pranciškaus pareiškimą, kad prieš šimtmetį Osmanų imperijoje vykusios armėnų žudynės prilygsta genocidui, sakydama, kad ta nuomonė yra paženklinta „Kryžiaus karų mąstysenos“.

Dar ne pabaiga: Škotija gali vetuoti „Brexit“ (550)

2016 birželio mėn. 26 d. 14:13
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon teigia, jog šalies parlamentas gali nepritarti JK pasitraukimui iš Europos Sąjungos (ES).

JAV diplomatijos vadovas vyks į Londoną ir Briuselį aptarti „Brexit“ krizės (15)

2016 birželio mėn. 26 d. 13:07
JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pirmadienį apsilankys Briuselyje ir Londone, kur dalyvaus su svarbiais Vašingtono sąjungininkais po to, kai Britanija nubalsavo pasitraukti iš Europos Sąjungos.

Jeruzalės gėjų parado dalyvius badęs žydas nuteistas kalėti iki gyvos galvos (23)

2016 birželio mėn. 26 d. 13:04
 Yishai Schlisselis
Reuters
Izraelio teismas sekmadienį skyrė laisvės atėmimą iki gyvos galvos žydui ultraortodoksui, kuris užpuolė Jeruzalėje vykusios gėjų parado dalyvius ir nudūrė vieną 16-metę, o dar kelis žmones sužalojo.

N. Sturgeon: Jungtinė Karalystė, kurioje nubalsavo likti Škotija, nebeegzistuoja (16)

2016 birželio mėn. 26 d. 13:00
Britanija, kurioje Škotija nubalsavo pasilikti per 2014-ųjų referendumą, „nebeegzistuoja“, Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon pareiškė sekmadienį, komentuodama plebiscitą, kuriame Jungtinės Karalystės rinkėjai pasirinko pasitraukti iš Europos Sąjungos.

Irako pajėgos atkovojo iš „Islamo valstybės“ Faludžą (6)

2016 birželio mėn. 26 d. 12:41
Irako pajėgos atkovojo paskutiniuosius Faludžos miesto rajonus iš "Islamo valstybės" (IS) kovotojų. Sekmadienį Irako pajėgų vadas paskelbė, kad operacija oficialiai baigta. Apie tai praneša "Reuters".

Kinijoje per gaisrą autobuse žuvo 30 žmonių (2)

2016 birželio mėn. 26 d. 12:19
Autobuso gaisras (asociatyvi nuotrauka)
Skaitytojo nuotr.
Vidurio Kinijoje bent 30 žmonių žuvo sekmadienį dideliam autobusui nulėkus į šalikelę ir užsiliepsnojus, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Kaip „Brexit“ pakeis pasaulį: grėsmė Didžiajai Britanijai ir pasitenkinimas Rusijai (478)

2016 birželio mėn. 26 d. 11:55
„Brexit“ referendumo rezultatai sukėlė chaosą. Jungtinė Karalystė (JK) palieka Europos Sąjungą (ES), JK ministras pirmininkas Davidas Cameronas atsistatydina, indeksas „Dow Jones“ per dieną nukrito 611 punkto.

Britanijos opozicijos partiją apėmė sumaištis (123)

2016 birželio mėn. 26 d. 11:22
Hillary Bennas
Reuters
Didžiosios Britanijos opozicinės Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas anksti sekmadienį nušalino vieną svarbų savo šešėlinio kabineto narį, pranešė nacionalinis transliuotojas BBC, išryškėjus centro kairiųjų giliems politiniams nesutarimams po to, kai referendume šalis pasisakė už pasitraukimą iš Europos Sąjungos.

Pradeda veikti naujai praplatintas Panamos kanalas (13)

2016 birželio mėn. 26 d. 11:07
Panamos kanalas
AP/Scanpix
Sekmadienį iškilmingai atveriamas naujai praplatintas Panamos kanalas, kurio pralaidumo pajėgumus kelių milijardų JAV dolerių vertės projektu pavyko padidinti dvigubai. Investicijomis siekiama kurti palankias sąlygas ekonomikos pokyčiams ateityje net ir sudėtingu tarptautinei laivininkystei laikotarpiu. Apie tai praneša AP.

Į Lietuvą pabėgęs Rusijos priešas: jie save išdidžiai vadina „Putino kareiviais“ (123)

2016 birželio mėn. 26 d. 10:41
„Man ėmė kurpti bylą praėjus dviem savaitėm nuo tada, kai Vladimirui Putinui viešai priminiau apie nikelio gavybos pasekmes Chopioro gamtos draustiniui“, – „Veidui“ sakė Rusijos gamtosaugininkas Konstantinas Rubachinas (40 m.), kuriam Lietuva 2015 m. suteikė politinį prieglobstį.

Buvęs JAV ambasadorius Rusijoje: Maskvai naudingas „Brexit“ (34)

2016 birželio mėn. 26 d. 10:35
Rusijai ir jos sąjungininkams naudingas Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos ir Europos bendruomenės silpnėjimas. Tokią nuomonę išreiškė buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Michaelas McFaulas savo straipsnyje, paskelbtame laikraščio "The Washington Post" interneto svetainėje.

B. Obama paskelbė stichinės nelaimės padėtį, potvynių aukų padaugėjus iki 24 (4)

2016 birželio mėn. 26 d. 10:25
Vakarų Virdžinijoje potvynių aukų šeštadienį padaugėjo iki 24, o JAV prezidentas Barackas Obama paskelbė didelės stichinės padėtį, atverdamas galimybę gauti federalinę pagalbą smarkiausiai nukentėjusiems regionams.

Australijos premjeras ragina išlaikyti stabilumą po „Brexit“

2016 birželio mėn. 26 d. 08:58
Australijos premjeras pasinaudojo savo oficialia rinkimine kampanija ir sekmadienį pasisakė prieš ketinimus keisti vyriausybę po Didžiosios Britanijos sprendimo palikti Europos Sąjungą prasidėjus ekonominei suirutei. Apie tai praneša AP.

Naujas balsavimas Ispanijoje gali padėti pagaliau išsisukti iš politinio aklagatvio (2)

2016 birželio mėn. 26 d. 08:43
Sekmadienį Ispanijoje ir vėl duris atvers rinkimų apylinkės, nes keturios pagrindinės šalies partijos taip ir nesusitarė tarpusavyje po gruodį vykusių rinkimų. Partijoms nepavyko pasiekti koalicijos susitarimo, kad būtų suformuota vyriausybės dauguma. Tiesa, naujausios apklausos rodo, kad ir sekmadienio rinkimai gali nepadėti išsisukti iš politinio aklagatvio. Apie tai praneša BBC.

Islandijos prezidentu išrinktas politikos naujokas G. Johannessonas (1)

2016 birželio mėn. 26 d. 08:26
Politikos naujokas Gudni Johannessonas iškovojo pergalę Islandijos prezidento rinkimuose, iškeltas antsisteminių nuotaikų bangos.

Didžioji Britanija raginama pasitraukimo procedūras pradėti antradienį 3 mln. žmonių reikalauja antro balsavimo (619)

2016 birželio mėn. 26 d. 07:53
Europos Sąjungos (ES) pareigūnai patikslino kaip Didžioji Britanija gali oficialiai pradėti derybas dėl pasitraukimo iš Sąjungos po ketvirtadienio referendumo sprendimo. Teigiama, kad Britanija gali pasinaudoti 50-uoju straipsniu, nustatančiu šioms deryboms dviejų metų laikotarpį. Šalis turėtų apie norą pradėti derybas pranešti oficialiame pasisakyme ar laiške. Apie tai praneša BBC.

„Brexit“: po tautiečių sprendimo britė neteko įspūdingos sumos (50)

2016 birželio mėn. 25 d. 19:49
Jungtinės Karalystės sprendimas palikti Europos Sąjungą vienai moteriai kainavo 100 tūkst. svarų (130,5 tūkst. Eur), teigia lažybų punkto „William Hill“ atstovai, skelbia „Business Insider“.

Londone vyksta masiniai protestai (240)

2016 birželio mėn. 25 d. 18:16
Šimtai žmonių protestuoja Didžiosios Britanijos sostinėje Londone. Jie reiškia protestą prieš Britanijos sprendimą palikti Europos Sąjungą (ES), rašo „Express".

Įtampa kyla: Kinija nutraukė visus ryšius su Taivanu (15)

2016 birželio mėn. 25 d. 17:12
Įtampa kyla: Kinija nutraukė visus ryšius su Taivanu
Asmeninio archyvo nuotr.
Kinija šeštadienį nutraukė visus ryšius su Taivanu po to, kai naujoji salos valdžia nepripažino minties, kad yra tik „viena Kinija“.

Putinas giria „visa apimančią“ partnerystę su Kinija (63)

2016 birželio mėn. 25 d. 16:58
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį lankydamasis Pekine su oficialiu vizitu pažymėjo šalies ekonominius santykius su Kinija ir gyrė tai, ką Rusija vadina „visa apimančia ir strategine partneryste“ su savo kaimyne.

Maratonas Š. Korėjoje: už dalyvavimą sumokėjęs 50 eurų, lietuvis išvydo neįtikėtinų vaizdų (113)

2016 birželio mėn. 25 d. 16:52
Maratonas Šiaurės Korėjoje
J.Laukaičio nuotr.
Kiekvienais metais Šiaurės Korėjos sostinėje Pchenjane yra organizuojamas maratonas, kuriame tiek Šiaurės Korėjiečiai, tiek užsieniečiai gali bėgti 10 kilometrų, pusę maratono (21 kilometrą), arba pilną maratoną (42 kilometrus).

L. Linkevičius: palaikome siūlymą kuo greičiau pradėti derybas su Didžiąja Britanija dėl išstojimo (69)

2016 birželio mėn. 25 d. 16:41
Linas Linkevičius i Frank-Walter Steinmeier. Foto: MSZ RL
Lietuva palaiko šešių Europos Sąjungos (ES) šalių-steigėjų norą kuo greičiau pradėti derybas su Didžiąja Britanija dėl jos išstojimo iš Bendrijos, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Anot jo, tai padėtų sumažinti rinkose tvyrančią nežinomybę.

Prokuroras: per antiteroristinę operaciją Belgijoje sulaikyti du asmenys (2)

2016 birželio mėn. 25 d. 16:15
Per šeštadienio naktį surengtus naujus antiteroristinius reidus Belgijos policija apklausai sulaikė du vyrus, šeštadienį pranešė federalinio prokuroro biuras.

R. T. Erdoganas: „Brexit“ – naujos eros pradžia (16)

2016 birželio mėn. 25 d. 15:58
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sakė, kad Didžiosios Britanijos planuotas atsiskyrimas nuo Europos Sąjungos (ES) rodo naujos eros pradžią“ ir įspėjo, kad Sąjunga galėtų sulaukti naujų atsiskyrimų, rašo agentūra AFP.

Ultradešiniųjų partija jau ragina Slovakiją palikti ES (31)

2016 birželio mėn. 25 d. 15:57
Ultradešiniųjų partija jau ragina Slovakiją palikti ES
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
150-ies narių Slovakijos parlamente 14 vietų turinti ultradešiniųjų pažiūrų Liaudies partija „Mūsų Slovakija“ šeštadienį pareiškę rinksianti parašus, kad šalyje būtų surengtas referendumas dėl išstojimo iš Europos Sąjungos po to, kai britai ketvirtadienį surengtame istoriniame referendume balsavo už pasitraukimą iš Bendrijos.

Iššifravo V. Putino žodyną: jis visada renkasi vieną iš keturių kaukių (158)

2016 birželio mėn. 25 d. 15:08
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas su džiaugsmu priima iššūkį apeiti savo silpnąsias puses, išnaudoti savo oponentų pažeidžiamumą ir mikliai keliais kandžiais juokeliais pakreipti situaciją savo naudai.

Peticiją dėl antro referendumo pasirašė jau milijonas britų Londone prasidėjo protestai, atnaujinta 15:38 (423)

2016 birželio mėn. 25 d. 14:01
Internetinę peticiją, kuria raginama surengti antrą referendumą dėl Didžiosios Britanijos narystės Europos Sąjungoje, jau pasirašė daugiau nei vienas milijonas žmonių po to, kai ketvirtadienį vykusį referendumą netikėtai laimėjo išstojimo, vadinamojo „Brexit“, šalininkai.

Didžioji Britanija: mėgins balsuoti iš naujo? (643)

2016 birželio mėn. 25 d. 11:11
Didžioji Britanija mėgina atsitokėti po istorinio sprendimo išstoti iš Europos Sąjungos. Europos Komisijos vadovas pareiškė, kad draugiškų skyrybų nebus. Kokios jos bus, pradės aiškėti kitą savaitę, kai bendrijos lyderiai susirinks į derybas, tarp jų – ir pirmą kartą be Didžiosios Britanijos premjero. Skilusioje šalyje nepatenkintieji dėl referendumo rezultato šeštadienį renkasi protestuoti ir reikalauti naujo balsavimo, nors ir premjeras, ir ES sako, kad jo nebus.