Užsienyje

Mėgėjiškame vaizdo įraše – tragedijos Melburne piešistorė

2017 sausio mėn. 20 d. 16:17
Mėgėjiškame vaizdo įraše – tragedijos Melburne piešistorė
Sausio 20 dieną, penktadienį, antrame pagal dydį Australijos mieste Melburne vyras įvažiavo į grupelę pėsčiųjų. Pranešama, kad keturi žmonės žuvo, daugiau nei 20 buvo sužeista. Policijos pareigūnai tvirtina, kad nusikaltimas neturi nieko bendro su terorizmu.

D. Trumpas taps 45-uoju JAV prezidentu: prasideda oficialūs renginiai nuolat atnaujinama  (83)

2017 sausio mėn. 20 d. 16:06
JAV šiandien istorinė diena - prisieks 45-tasis JAV prezidentas D. Trumpas. Šiuo metu D. Trumpas ir M. Pence’as kartu su šeimomis dalyvavo pamaldose vos už kelių žingsnių nuo Baltųjų rūmų esančioje Šv. Jono episkopalinėje bažnyčioje ir jau pakeliui į Baltuosius rūmus ir jau susitiko su Obamų šeima. Į Kapitolijų, kur vyks inauguracijos ceremonija renkasi garbingi svečiai.

Pirmininkauti ES besiruošianti Estija laikysis „tylos režimo“ (6)

2017 sausio mėn. 20 d. 15:55
Pirmininkauti ES besiruošianti Estija laikysis „tylos režimo“
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Estija artėjant pirmininkavimui Europos Sąjungai pakeis savo elgesį ir ateinantį pusmetį, likusį iki pirmininkavimo, laikysis vadinamojo tylos režimo, siekdama išvengti galimų rimtesnių konfrontacijų su kitomis Bendrijos narėmis.

10 labiausiai šokiravusių D. Trumpo pareiškimų (62)

2017 sausio mėn. 20 d. 15:05
10 labiausiai šokiravusių D. Trumpo pareiškimų
Reuters/ Scanpix
Ne vienas asmuo ir ne viena bendruomenė, pradedant Hillary Clinton ir baigiant meksikiečiais, turėtų jaustis ne juokais įbauginti, klausydami iš DonaldoTrumpo lūpų neretai pasigirstančių grasinimų.

Ukraina sustabdė sienos statybą pasienyje su Rusija (67)

2017 sausio mėn. 20 d. 14:08
Ukraina netikėtai sustabdė sienos statybą pasienyje su Rusija. „Nėra finansavimo projektui, dėl to ji Charkovo srityje nebus tęsiama", - penktadienį pareiškė regiono gubernatorė Julija Svetličnaja, kurią cituoja Ukrainos žiniasklaida.

Meksikos Kolimos ugnikalnis ir toliau nerimsta: įspūdingi kadrai (1)

2017 sausio mėn. 20 d. 13:48
Meksikos Kolimos ugnikalnis ir toliau nerimsta: įspūdingi kadrai
Meksikos Kolimos ugnikalnis trečiadienį, sausio 18 dieną, ir toliau nerimo – į beveik dviejų kilometrų aukštį jis spjaudė dūmų ir pelenų stulpus, iš kraterio lipo verdanti lava.

Ivanka Trump: duokite mano tėvui šansą (21)

2017 sausio mėn. 20 d. 13:01
Tvyrant giliai prarajai tarp išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo šalininkų ir priešininkų, jo duktė Ivanka prašo kantrybės. „Suteikite mano tėvui šansą", - pareiškė 35 metų moteris interviu stočiai ABC, kuris buvo parodytas naktį į penktadienį, praneša agentūra AFP.

Turkijos parlamente – sąmyšis

2017 sausio mėn. 20 d. 12:58
Turkijos parlamente kilo sąmyšis, kai parlamento narė, protestuodama prieš konstitucines reformas, prisirakino antrankiais prie tribūnos, informuoja „Euronews“.

Irane tebeieškoma sugriuvusiame daugiaaukštyje dirbusių ugniagesių

2017 sausio mėn. 20 d. 12:42
Teherane gelbėtojai penktadienį tęsė mažai vilčių teikiančias pastangas, ieškodami apie 20 ugniagesių, palaidotų po nuolaužų kalnu, kai ankstesnę dieną Irano sostinėje sugriuvo užsiliepsnojęs aukštuminis pastatas.

Liūdnai pagarsėjęs Meksikos narkomafijos bosas El Chapo išduotas JAV (7)

2017 sausio mėn. 20 d. 12:33
Vienas liūdniausiai pagarsėjusių pasaulio nusikaltėlių, Meksikos narkomafijos bosas Joaquinas Guzmanas, pravarde El Chapo (Neūžauga), ketvirtadienį buvo išduotas Jungtinėms Valstijoms, kur bus teisiamas.

Prisaikdinus Gambijos prezidentą į šalį pajudėjo Vakarų Afrikos pajėgos (8)

2017 sausio mėn. 20 d. 11:40
Prisaikdinus Gambijos prezidentą į šalį pajudėjo Vakarų Afrikos pajėgos
Reuters/ Scanpix
Vakarų Afrikos šalių pajėgos ketvirtadienį įžengė į Gambiją suteikti pagalbos naujai prisaikdintam šios valstybės prezidentui Adamai Barrow, nes ilgametis lyderis Yahya Jammeh atsisako perduoti valdžią.

Žiniasklaida: F. Holland'as nori mesti iššūkį D. Tuskui (4)

2017 sausio mėn. 20 d. 11:28
Žiniasklaida: F. Holland'as nori mesti iššūkį D. Tuskui
AP/Scanpix
Kadenciją baigiantis Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, anot žiniasklaidos, nori tapti Donaldo Tusko įpėdiniu Europos Vadovų Tarybos pirmininko poste.

„Islamo valstybės“ džihadistai sugriovė dalį senovinio Palmyros amfiteatro (20)

2017 sausio mėn. 20 d. 11:17
„Islamo valstybės“ džihadistai sugriovė dalį senovinio Palmyros amfiteatro
AP/Scanpix
Džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai sugriovė dalį senovės romėnų amfiteatro Sirijos senoviniame Palmyros mieste, penktadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra SANA.

Nelaimė Italijoje: gelbėtojams pavyko rasti gyvų sniego lavinos palaidotame viešbutyje atnaujinta 12:54 (30)

2017 sausio mėn. 20 d. 11:07
Nelaimė Italijoje: gelbėtojams pavyko rasti gyvų sniego lavinos palaidotame viešbutyje
AP/ Scanpix
Vidurio Italijoje gelbėtojai tęsia darbus, ieškodami apie 30 žmonių, įstrigusių viename atokiame kalnų viešbutyje, palaidotame didžiulės žemės drebėjimo sukeltos sniego griūties. „Reuters“ praneša, kad gelbėtojams pavyko rasti 8 gyvus žmones, tačiau jie vis dar neištraukti iš po griuvėsių. Informacijos apie jų būklę kol kas nėra. Tarp išgelbėtų asmenų yra ir du vaikai.

Nufilmuoti Brazilijos kalėjimuose kilę besivaržančių gaujų susirėmimai

2017 sausio mėn. 20 d. 11:02
Nufilmuoti Brazilijos kalėjimuose kilę besivaržančių gaujų susirėmimai
Ketvirtadienį, sausio 19 dieną, viename Brazilijos kalėjime susimušė šimtai priešiškoms nusikaltėlių grupuotėms priklausančių kalinių. Remiantis vietos žiniasklaidos pranešimais, minėtame kalėjime per naujausius neramumus žuvo 26 žmonės.

Pirmosios JAV ponios pareigas greičiausiai dalinsis dvi moterys (7)

2017 sausio mėn. 20 d. 10:55
Niekur nerasite detalaus aprašo, ką reiškia būti pirmąja JAV ponia. Tarsi ir nėra jokių oficialių pareigų. Niekas nemoka atlyginimo, o patį vaidmenį iš esmės apibrėžia ir formuoja ankstesnių prezidentų žmonų palikimas. Jau penktadienį, sausio 20 dieną, visų mylimą Michellę Obamą pakeis ir pirmąja JAV ponia taps Melania Trump, tad visiems smalsu, kokiu pavyzdžiu ji seks.

Pasaulis sulaikęs kvapą: viskas, ką turite žinoti apie svarbią JAV dieną (27)

2017 sausio mėn. 20 d. 10:52
Pasaulis sulaikęs kvapą: viskas, ką turite žinoti apie svarbią JAV dieną
AP/Scanpix
JAV praūžė skandalais lydima rinkimų kampanija, kur dėl svarbiausio JAV posto susigrūmė respublikonas D. Trumpas ir demokratė H. Clinton. JAV gyventojai išsirinko prieštaringai vertinamą D. Trumpą, o šiandien JAV sostinėje - D. Trumpo inauguracijos ceremonija. DELFI pateikia viską, ką turite žinoti apie paskutinį D. Trumpo žingsnį link Baltųjų rūmų.

2017 metais Vokietija didins išlaidas gynybai (7)

2017 sausio mėn. 20 d. 10:35
Vokietija šiais metais planuoja beveik 2 mlrd. eurų didinti išlaidas gynybai, tačiau vis dar neatitiks NATO keliamo reikalavimo, informuoja BBC.

Dešimtys B. Obamos darbuotojų liks dirbti su D. Trumpu (2)

2017 sausio mėn. 20 d. 10:15
Dešimtys B. Obamos darbuotojų liks dirbti su D. Trumpu
Reuters-Scanpix
Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas svarbiuose postuose paliks dešimtis su jo pirmtaku Baracku Obama dirbusių žmonių. Tarp jų yra kovos su „Islamo valstybe" (IS) koalicijos įgaliotinis Brettas McGurkas bei gynybos sekretoriaus pavaduotojas Robertas Workas, pranešė D. Trumpo atstovas Seanas Spiceris, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Kaip Baltuosiuose rūmuose įsikūręs D. Trumpas nulems Europos likimą? (5)

2017 sausio mėn. 20 d. 09:54
Kaip Baltuosiuose rūmuose įsikūręs D. Trumpas nulems Europos likimą?
Jis nori susidraugauti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Jis mano, kad NATO – „atgyvenęs Aljansas“. Jis sako, kad „Brexit“ – vienas šauniausių dalykų, kokie tik galėjo nutikti. Jis – Donaldas Trumpas. Jau visai netrukus jis bus inauguruotas 45-uoju Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu.

Australijos šiaurėje krokodilas sudraskė per upę bridusį vyrą (6)

2017 sausio mėn. 20 d. 09:40
Australijos šiaurėje stambus krokodilas sudraskė vyrą, bridusį per pavojingą brastą Rytų Aligatorių upėje, penktadienį pranešė policija.

Kinijoje vilkikas rėžėsi į pakelės namus: žuvo 9 žmonės

2017 sausio mėn. 20 d. 08:37
Kinijoje vilkikas rėžėsi į pakelės namus: žuvo 9 žmonės
Sausio 17 d. vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo akimirką, kai vilkikas dideliu greičiu įsirėžė į devynis pakelės namus Šiaurės vakarų Kinijoje. Per avariją žuvo penki asmenys, įskaitant vilkiko vairuotoją, besilaukiančią moterį ir 3 m. vaiką. Trys sužeistieji gydomi ligoninėje.

Istorinė akimirka: prisieks D. Trumpas į gatves išėjo šimtai protestuotojų  (157)

2017 sausio mėn. 20 d. 08:33
Penktadienio vakarą Lietuvos, vidudienį – Vašingtono laiku prisieks naujasis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas. Stebėti inauguracijos į Vašingtoną atvyks kone milijonas žmonių, tačiau tai ne vien jo rėmėjai. Laukiama didžiausių kada nors per inauguraciją vykusių protestų.

Prie Saliamono salų įvyko stiprus žemės drebėjimas

2017 sausio mėn. 20 d. 07:57
Saliamono salos
AP/Scanpix
Stiprus 6,8 balo žemės drebėjimas penktadienį supurtė Saliamono salas, pranešė seismologai.

Australijoje automobilis įsirėžė į pėsčiuosius: yra žuvusių ir sužeistųjų papildyta 8:00 (3)

2017 sausio mėn. 20 d. 07:45
Melburne automobilis įsirėžė į pėsčiuosius
AP/Scanpix
Australijos pietrytiniame Melburno mieste trys žmonės žuvo, o dar keliasdešimt buvo sužeisti penktadienį lengvajam automobiliui įsirėžus į pėsčiuosius šio didmiesčio širdyje, pranešė policija.

Naujojo populizmo banga: dorovingoji liaudis prieš nuodėmingąjį elitą (143)

2017 sausio mėn. 20 d. 07:13
Protestas
AP/Scanpix
Įvairiais istorijos tarpsniais susibūrę protesto judėjimai žmonijai davė ir minčių, ir lyderių, ilgainiui tapusių neatsiejama pagrindinės politinės krypties dalimi. Tačiau 2016-aisiais pasaulinio dėmesio sulaukusios populistinės kampanijos – daugiausia vykdytos Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose – yra kitokios, nes jos kategoriškai neigia aukščiausių politinių sluoksnių – vadinamojo elito – teisėtumą.

„Islamo valstybė“ paskelbė kadrus iš užimtos Deir ez Zore miesto karo lauko ligoninės (4)

2017 sausio mėn. 19 d. 22:50
„Islamo valstybė“ paskelbė kadrus iš užimtos Deir ez Zore miesto karo lauko ligoninės
„Islamo valstybės“ kovotojai Pietvakarių Sirijos Deir ez Zoro mieste užėmė karo lauko ligoninę. Sausio 18 d. su „Islamo valstybe“ siejama naujienų agentūra „Amaq“ paskelbė šią informaciją patvirtinantį vaizdo įrašą. Vaizdo įraše užfiksuoti kovotojai, vaikštinėjantys aplink ligoninę. Šalia pastato – apgadintas „Raudonojo pusmėnulio“ skubios pagalbos automobilis.

Diena iki inauguracijos: D. Trumpas atvyko į Vašingtoną (24)

2017 sausio mėn. 19 d. 20:37
Diena iki inauguracijos: D. Trumpas atvyko į Vašingtoną
Reuters/ Scanpix
Likus vienai dienai iki inauguracijos, 45-uoju JAV prezidentu tapsiantis Donaldas Trumpas ketvirtadienį atvyko į Vašingtoną, pasiryžęs per artimiausius ketverius metus pertvarkyti JAV politiką.

Paskelbti pirmieji filmuoti kadrai iš sniego lavinos palaidoto Italijos viešbučio (4)

2017 sausio mėn. 19 d. 19:56
Paskelbti pirmieji filmuoti kadrai iš sniego lavinos palaidoto Italijos viešbučio
AP/ Scanpix
Sniego lavina, ketvirtadienį palaidojusi vieną kalnų viešbutį žemės drebėjimo supurtytame vidurio Italijos regione, galbūt nusinešė apie 30 ten buvusių žmonių, tarp kurių buvo keli vaikai, gyvybių. Italijos civilinės apsaugos agentūra nurodė, kad viešbutį „Rigopiano“ užgriuvo dviejų metrų aukščio sniego lavina.

Šnipo istorija: kaip vakariečiai buvo sekami ir kompromituojami Sovietų Sąjungoje (70)

2017 sausio mėn. 19 d. 19:16
Tiems, kuriems Sovietų Sąjungos laikais teko padirbėti žurnalistais ar diplomatais, puikiai pažįstamos sąvokos „kompromatas“ ir „dezinformacija“. JAV prezidento Donaldo Trumpo pastarasis skandalas tokius žmones tarsi smogė kelis dešimtmečius atgal į ne tokią jau tolimą praeitį, nytimes.com rašo žurnalistas Serge‘as Shmemmanas.