Užsienyje

Mirė Stalino anūkas A. Burdonskis

2017 gegužės mėn. 24 d. 16:29
Maskvoje mirė teatro režisierius, Rusijos liaudies artistas ir Josifo Stalino anūkas Aleksandras Burdonskis, praneša „RIA Novosti“. Jam buvo 75 metai. Kaip sakė žurnalistams Rusijos armijos centrinio akademinio teatro, kuriame A. Burdonskis dirbo kelis dešimtmečius, atstovai, režisierius mirė po sunkios ligos.

Rusijos karinio laivyno pratybos Barenco jūroje (2)

2017 gegužės mėn. 24 d. 15:59
Rusijos karinio laivyno pratybos Barenco jūroje
Šiaurinis Rusijos laivynas Barenco jūroje surengė jungtines karinių jūrų ir oro pajėgų pratybas.

Minske baigėsi aštuntoji ginklų ir karo technikos paroda

2017 gegužės mėn. 24 d. 15:52
Minske baigėsi aštuntoji ginklų ir karo technikos paroda
Minske ką tik baigėsi aštunta ginklų ir karo technikos paroda „Milex“. Per jos atidarymą Baltarusijos kariai pademonstravo puikius sausumos ir oro technikos valdymo įgūdžius. Didesnio masto kariniai manevrai vyks tik per rugsėjį numatytas jungtines Rusijos ir Baltarusijos karinių pajėgų pratybas „Zapad 2017“.

Viduržemio jūroje nuskendo mažiausiai 20 migrantų (7)

2017 gegužės mėn. 24 d. 15:49
Mažiausiai 20 migrantų, tarp kurių buvo mažų vaikų, trečiadienį nuskendo Viduržemio jūroje nugrimzdus jų perpildytam laiveliui, pranešė Italijos pakrančių apsaugos pareigūnai ir vienas humanitarinės pagalbos darbuotojas.

Rusijoje per scenos konstrukcijų griūtį sužeisti 10 žmonių

2017 gegužės mėn. 24 d. 15:42
Permės mieste. esančiame už 1,2 tūkst. km į rytus nuo Maskvos, šalia miesto kultūros namų trečiadienį nugriuvus metalinėms scenos konstrukcijoms sužeisti 10 žmonių, pranešė vienas medicinos pareigūnas.

Prancūzijos prezidentas siekia pratęsti nepaprastąją padėtį šalyje

2017 gegužės mėn. 24 d. 15:19
Po šią savaitę Mančesteryje 22 gyvybes nusinešusio teroristinio išpuolio Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas siekia pratęsti šalyje nuo 2015 metų galiojančią nepaprastąją padėtį. Ji įvesta po kruvinų „Islamo valstybės“ (IS) išpuolių, informuoja naujienų agentūra AP.

Ukrainoje - įspūdingo masto antikorupcinė operacija (19)

2017 gegužės mėn. 24 d. 15:11
Teisėsaugos pareigūnai vykdo kratą 15-oje buvusiai Ukrainos pajamų ir mokesčių ministerijai pavaldžių apskričių valdybų ir jau sulaikė 23 asmenis. Apie tai, kaip rašo inforesist.org, per spaudos konferenciją pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovas Arsenas Avakovas.

Išpuolis Mančesteryje: sužeistųjų skaičius padidėjo iki 119 (2)

2017 gegužės mėn. 24 d. 15:08
Mančesterio sveikatos priežiūros darbuotojai sužeistųjų per teroristinį išpuolį Mančesterio arenoje skaičių padidino iki 119 žmonių. Teigiama, kad po savižudžio išpuolio 119 žmonių kreipėsi į miesto ligonines dėl sužalojimų, informuoja naujienų agentūra AP.

Faraono Tutanchamono lova ir vežimas perkelti į naują Kairo muziejų

2017 gegužės mėn. 24 d. 14:45
Garsiojo faraono Tutanchamono įkapių lova ir vežimas antradienį buvo saugiai perkelti iš Egipto muziejaus Kairo centre į naują muziejų, kuriame bus laikoma didelė šio senovės karaliaus daiktų kolekcija.

Prie Bakingamo rūmų sulaikytas peiliu ginkluotas vyras (4)

2017 gegužės mėn. 24 d. 14:28
Netoliese Bakingamo rūmų buvo sulaikytas peiliu ginkluotas vyras, skelbia „The Guardian“. Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje po išpuolio Mančesteryje imtasi ypatingų saugumo priemonių. Baiminamasi, kad savižudis sprogdintojas Salmanas Abedi galėjo veikti ne vienas.

NATO nedalyvaus kovinėse misijose prieš „Islamo valstybę“ Irake ir Sirijoje (22)

2017 gegužės mėn. 24 d. 14:24
NATO neketina dalyvauti kovinėse operacijose prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS) Irake ir Sirijoje, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Benamiai tapo didvyriais: už Mančesterio sprogimo aukų gelbėjimą žmonės jiems aukoja įspūdingas sumas (26)

2017 gegužės mėn. 24 d. 14:10
Netoli Mančesterio arenos besibastantys benamiai su siaubu prisimena kraupias akimirkas, kai po išpuolio iš mirštančių vaikų veidų teko traukti vinis ir stiklo šukes. Pirmadienio vakarą, kai savižudis sprogdintojas Mančesterio arenoje detonavo sprogmenis, nuo kurių žuvo ne mažiau kaip 22 asmenys, o 59 buvo sužeisti, 35-erių metų Stephenas Jonesas miegojo netoliese esančioje gatvėje, rašo „Daily Mail“.

Taivano Konstitucinis Teismas pritarė gėjų santuokų įteisinimui (4)

2017 gegužės mėn. 24 d. 14:09
Taivano Konstitucinis Teismas trečiadienį priėmė gėjų santuokoms palankų sprendimą, kuriuo atveriamas kelias salai tapti pirmąja vieta Azijoje, įteisinusia tos pačios lyties asmenų santuokas.

Kinijos karinės oro pajėgos trumpina sraigtasparnių pilotų apmokymų trukmę

2017 gegužės mėn. 24 d. 14:00
Kinijos karinės oro pajėgos trumpina sraigtasparnių pilotų apmokymų trukmę
Demonstraciniai skrydžiai dažniausiai atliekami patyrusių pilotų ir yra skirti nepatyrusiems mokiniams stebėti. Kai patiems mokiniams leidžiama dalyvauti demonstraciniuose skrydžiuose, tai vertinama kaip apdovanojimas už jų sunkų darbą. Kinijos antžeminių karinių pajėgų 75-ojo dalinio sraigtasparnių batalionas ėmėsi iniciatyvos, skirtos sutrumpinti sraigtasparnių pilotų mokymų trukmę.

Latvijoje pradėtas tyrimas dėl nutekintų latvių kalbos egzamino rašinių temų

2017 gegužės mėn. 24 d. 13:59
Latvijos policija pradėjo baudžiamąjį procesą dėl latvių kalbos egzamino, kuris buvo laikomas gegužės 16 dieną, rašinio temų nutekinimo.

Šiaurės Korėja: raketų bandymai atliekami savigynos sumetimais (3)

2017 gegužės mėn. 24 d. 13:55
Tarptautiniu mastu pasmerkta, tačiau nepaklūstanti Šiaurės Korėja antradienį pareiškė, kad neseniai atlikti raketų bandymai yra teisėtas savigynos veiksmas, panaudojant „visiškai išvystytą branduolinę jėgą“, informuoja „Euronews“.

Pietų Filipinuose užpuolikai bažnyčioje laiko įkaitų (4)

2017 gegužės mėn. 24 d. 13:46
Vienas Filipinų Katalikų Bažnyčios lyderių trečiadienį pranešė, kad šalies pietuose užpuolikai bažnyčioje įkaitais laiko kunigą ir keliolika tikinčiųjų bei grasina juos nužudyti.

JAV lyderis savo vizitą Briuselyje pradės nuo susitikimo su karališkąja pora (2)

2017 gegužės mėn. 24 d. 13:28
JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį apie 17 val. vietos (18 val. Lietuvos) laiku atvyks į Briuselį, kur susitiks su Belgijos karališkąja pora, Europos Sąjungos institucijų vadovais ir dalyvaus NATO viršūnių susitikime.

Sulaikyti trys įtariamieji, prisidėję prie teroro akto Mančesteryje organizavimo (76)

2017 gegužės mėn. 24 d. 12:47
Trys vyrai buvo sulaikyti trečiadienio popietę pietų Mančesteryje, praneša BBC.

Abiejose Atlanto pusėse gerėja NATO įvaizdis (1)

2017 gegužės mėn. 24 d. 12:27
Per praėjusius metus tiek Šiaurės Amerikoje, tiek Europoje pagerėjo NATO įvaizdis, parodė prieš NATO viršūnių susitikimą Briuselyje atlikta nauja apklausa, informuoja „Euronews“.

Tarp sprogdinimo Mančesteryje aukų - mažiausiai du Lenkijos piliečiai (6)

2017 gegužės mėn. 24 d. 12:11
Mažiausiai du Lenkijos piliečiai žuvo per mirtininko sprogdintojo išpuolį Mančesterio arenoje, trečiadienį pranešė lenkų Užsienio reikalų ministerija. Lenkijos žiniasklaida citavo užsienio reikalų ministro Witoldo Waszczykowskio žodžius, kad pirmadienio vakarą Anglijos šiauriniame mieste įvykdyto išpuolio aukomis tapo lenkai, atvykę į areną pasiimti savo dukrų po JAV popmuzikos žvaigždės Arianos Grande koncerto.

Buvęs Pentagono vadovas perspėja: „Islamo valstybė“ smogs dar (47)

2017 gegužės mėn. 24 d. 11:59
Buvęs JAV gynybos sekretorius Robertas Gatesas (antradienį perspėjo, kad Vakarai gali tikėtis daugiau tokių atakų kaip mirtininko įvykdytas sprogdinimas Mančesteryje, nusinešęs 22 gyvybes.

Indijoje sudužus maldininkų autobusui žuvo 20 (3)

2017 gegužės mėn. 24 d. 11:45
Pavojingas kalnų kelias Indijoje
Adobe Stock
Indijos gelbėtojai, ieškodami kalnuotoje šiaurinėje šalies dalyje į upę įkritusio autobuso keleivių palaikų, trečiadienį rado dar tris kūnus, o iš viso ši nelaimė pasiglemžė mažiausiai 20 hinduistų maldininkų gyvybių.

Žiniasklaida: D. Trumpas Šiaurės Korėjos lyderį išvadino bepročiu (10)

2017 gegužės mėn. 24 d. 11:40
JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kalbėdamasis telefonu su Filipinų vadovu Rodrigo Duterte, pavadino Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong Uną „branduolinių ginklų turinčiu bepročiu“, antradienį pranešė JAV žiniasklaida.

Terorizmo pavojus: svarbiausius D. Britanijos objektus saugos kariai (7)

2017 gegužės mėn. 24 d. 11:22
Kaip skelbia „The Telegraph“, Skotland Jardas patvirtino, jog prie tokių svarbių ir žmonių gausiai lankomų objektų kaip Bakingamo rūmai, Dauning Stritas, Vestsminsterio rūmai bei užsienio valstybių ambasados patruliuos kariai.

D. Trumpas išsirinko advokatą, kuris jam atstovaus tyrime dėl ryšių su Rusija (2)

2017 gegužės mėn. 24 d. 11:19
Donaldas Trumpas
Sipa / Scanpix
Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas tyrime dėl tariamo Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus ir bet kokius Rusijos ryšius su jo kampanija sau atstovauti paskyrė advokatą Marcą Kasowitzą, informuoja BBC.

Pietų Korėjos apšaudyti Šiaurės Korėjos objektai pasirodę esą paprasčiausi balionai (18)

2017 gegužės mėn. 24 d. 10:25
Skraidantys objektai, šią savaitę privertę Pietų Korėjos pajėgas paleisti įspėjamuosius šūvius, buvo balionai, skraidinę iš Šiaurės Korėjos propagandinius lankstinukus, trečiadienį pranešė Pietų Korėjos kariškiai.

Popiežius ragino D. Trumpą kovoti už taiką ir klimato apsaugą atnaujinta 13.34 (6)

2017 gegužės mėn. 24 d. 09:42
Milijardierius JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį atvyko į Vatikaną, kur susitiko su „vargšų popiežiumi“ Pranciškumi. Prieš susitikimą buvo spėliojama, ar jiems pavyks rasti bendrą kalbą ir pamiršti nesutarimus daugeliu klausimų.

Mančesterio sprogdintojas S. Abedi: mokslų nebaigęs tylus vaikas, tapęs mirtininku atnaujinta 12:21 (155)

2017 gegužės mėn. 24 d. 09:35
Salmanas Abedi, mirtininkas sprogdintojas, nužudęs 22 žmones per išpuolį popmuzikos koncerte Mančesteryje, anksčiau studijavo verslą, bet nebaigė mokslų. Trečiajame pagal dydį Didžiosios Britanijos mieste labai religingoje musulmonų libiečių šeimoje gimęs S. Abedi buvo žinomas saugumo tarnyboms, skelbia žiniasklaida.

Lenkija ragina NATO ieškoti dialogo su Rusija (38)

2017 gegužės mėn. 24 d. 09:03
Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis paragino NATO ieškoti dialogo su Rusija, praneša agentūra „Reuters“.