Amerikiečių generolas majoras Davidas Haightas buvo vadinamas kylančia žvaigžde JAV pajėgų Europoje vadovybėje. Tačiau už operacijų bei gynybos planų sąjungininkams, tarp jų ir Baltijos šalims atsakingas karininkas buvo netikėtai atšauktas ir atleistas iš pareigų „už nederamą elgesį“. Dabar aiškėja pikantiškos ir kartu pavojingos tokio elgesio detalės.
JAV generolas Davidas Haightas
© JAV Armijos nuotr.

Buvęs armijos reindžeris, karų Irake ir Afganistane veteranas dar pavasarį užėmė aukštas pareigas prestižinėje JAV pajėgų vadavietėje Europoje. Dviejų žvaigždučių generolas, prieš tai sėkmingai vadovavęs vienai brigadai Afganistane galėjo tikėtis paaukštinimo, bet po kruopščiai atlikto tyrimo viskas baigėsi karjeros pabaiga, galbūt pažeminimu pareigose ar net dar blogiau.

Paaiškėjo, kad dar liepos mėnesį iš Europos į gimtinę atšauktas D. Haightas – vedęs ir vaikus auginantis vyras net 11 metų buvo neištikimas savo žmonai.

Dar 2005 metais tarnybos Irake metu jis ne tik užmezgė romaną su 49 metų valstybės tarnautoja Jennifer Armstrong, bet ir gyveno audringą gyvenimą, kuriame netrūko svingerių orgijų.

JAV tyrėjai tikina, kad būtent pastaroji aplinkybė galėjo sukelti grėsmes JAV ir sąjungininkų nacionaliniam saugumui, mat tokiomis pikantiškomis jo asmeninio gyvenimo detalėmis galėjo pasinaudoti užsienio valstybių žvalgybos tarnybos.

Po generolo žavia šypsena – sekso vakarėlių liūtas

Iš pradžių D. Haighto meiluže tapusi J. Armstrong tikino, kad viskas prasidėjo flirtu 2005 metų vasarį bendraujant elektroniniu paštu. Susižavėjusi generolu, vedusiu keturių vaikų tėvu, J. Armstrong ėmė rašinėti generolui kone kasdien, pabrėždama karininko „žavią šypseną“.

Tuo metu 2-jam reindžerių, elitinių pajėgų, batalionui vadovavusio pulkininko leitenanto D. Haighto darbas buvo sudėtingas – slaptos ir pavojingos operacijos, po kurių karininkas norėdavo atsipalaiduoti ir išsikalbėti. D. Haightas ir J. Armstrong greitai rado bendrą kalbą ir pomėgius – abu mėgo svingerių vakarėlius, kuriuose keičiamasi partneriais ir dalyvaujama orgijose.

Tuo metu D. Haightas sparčiai kilo karjeros laiptais – po tarnybos Irake jis tapo pulkininku ir 2009 metais Afganistane jau vadovavo brigados kovinei grupei. Sėkmingas vadovavimas po metų atvėrė jam kelius į dar aukštesnį postą – 2010 metais jis tapo tuometinio JAV Jungtinių štabų viršininko admirolo Mike'o Mulleno padėjėju.

D. Haightas patarinėjo M. Mullenui ir tuo metu, kai jis stebėjo Ossamos Bin Ladeno nukovimo operaciją 2011 metų gegužę. Tačiau karjera netrukdė D. Haighto pomėgiams – jis ir toliau lankydavosi svingerių klubuose.

2010 metais jis bombardavo J. Armstrong laiškais, siūlydamas mylėtis trise su dar viena nepažįstamąja, o 2011-ųjų gruodį prieš pat Kalėdas lankėsi itin slaptame svingerių klube Merilendo valstijoje, nors tuo metu turėjo būti kartu su savo vadu Afganistane bei Pakistane.

JAV generolas Davidas Haightas su šeima
JAV generolas Davidas Haightas su šeima
© JAV Armijos nuotr.

2013 metais JAV Armijos pėstininkų mokyklos vadu paskirtas D. Haightas viešai dėkojo savo šeimai, ypač žmonai, kuriai su vaikais paskui dislokacijos vietą keitusį vyrą teko kraustytis net 15 kartų. Tačiau po metų jis vėl pasinėrė į orgijų kupiną gyvenimą bei intensyvų bendravimą su J. Armstrong. Perkeltas į prestižinę JAV pajėgų Europoje vadavietę D. Haightas nuolat skambindavo J. Armstrong ir išsiuntė jai šimtus elektroninių laiškų.

Pokalbių klausėsi Rusijos žvalgyba?

Tuo metu, kai jo biure buvo intensyviai planuojami įvairūs veiksmai – JAV pajėgų dislokavimas bei pratybos Baltijos šalyse – už tokių operacijų planavimą atsakingas D. Haightas nevengdavo pliurpti telefonu su savo meiluže.

Pavyzdžiui, nuo pernai metų birželio iki lapkričio D. Haightas savo tarnybiniu telefonu meilužei skambino 84 kartus ir prakalbėjo 1400 minučių. Darbo metu Štutgarte jis stengdavosi su meiluže kalbėtis ne savo biure, kuriame vyksta ir įslaptinti pokalbiai, bet už jo ribų.

„Kai generolas dingdavo ir kam nors jo reikėdavo, budintis karininkas žinojo, kad reikėdavo patikrinti koridorių, esantį už patalpų, kuriose vyksta įslaptinti pokalbiai, ribų. Ten dažniausiai galima buvo sutikti generolą Haightą“, – teigiama ataskaitoje apie D. Haighto nusižengimus.

Viliojo pinigais ir moterimis

Tyrimo autoriai pabrėžia, kad tuo metu Rusija vykdė agresyvias žvalgybines misijas, pavyzdžiui pokalbių pasiklausymą. Nežinoma, ar Rusijos žvalgybai pavyko perimti JAV generolo pokalbius, tačiau vien atviros diskusijos apie planuojamas orgijas svingerių klubuose „galėjo kelti tiesioginę grėsmę“ – priešininkų žvalgyba amerikiečių karininką galėjo šantažuoti, suvilioti ar kitais būdais išpešti slaptą informaciją.

Tokią patirtį Kremlius taikė Šaltojo karo laikais, kai į žavių, sovietų žvalgybai dirbusių meilužių pinkles buvo įviliojami aukšti NATO karininkai, politikai ir diplomatai.

Pavyzdžiui, 1963 metais aukštas pareigas Jungtinės Karalystės vyriausybėje užėmęs Johnas Profumo iš pradžių nė neįtarė, kad jo meilužę Christinę Keeler suviliojo ir slaptą informaciją išpešė sovietų žvalgybininkas. J. Profumo turėjo atsistatydinti: toliau jis visą likusį gyvenimą dirbo labdaringoje organizacijoje plaudamas tualetus.

Sovietų žvalgybos metodus, vadinamąsias saldžias pinkles, kai į meilužių glėbį įviliojami aukšti NATO šalių pareigūnai, o vėliau šantažuojami, perėmė ir Rusijos žvalgybos tarnybos. Pavyzdžiui, šiemet Italijoje buvo sulaikytas aukštas Portugalijos kontržvalgybininkas, kuris pardavinėjo slaptą NATO informaciją rusams.

Frederico Carvalhao buvo vertinamas, kaip itin rimtas, intelektualus žvalgybos specialistas ir kelis metus vedžiojo Aljanso šalių kontržvalgybą už nosies, pardavinėdamas slaptus NATO dokumentus Rusijai. Už vieną lapą F. Carvalhao prašydavo po 10 tūkst. dolerių – didelę sumą net Rusijos žvalgybai, o tai rodė, kad mokėti nelinkę rusai vertino gaunamus dokumentus.

Portugalijos žvalgybininkas Frederico Carvalhao
Portugalijos žvalgybininkas Frederico Carvalhao
© Facebook nuotr.

Kita vertus, pinigų F. Carvalhao reikėdavo kelionėms į Rytų Europos šalis, kur jis susitikinėdavo su įvairiomis gražuolėmis, dirbančiomis elitinėmis prostitutėmis.

Vieną jų, gruzinę portugalas esą netgi buvo įsimylėjęs. Iki šiol nėra žinoma ar viena iš F. Carvalhao meilužių turėjo ryšių su Rusijos specialiosiomis tarnybomis, ar portugalui buvo tiesiog pasiūlyta išeitis be padėties: tavo kelionės bei ryšiai bus paviešinti arba dirbsi mums ir iš to pasipelnysi.

Tuo tarpu D. Haighto žala dar tik vertinama. Santykiams su J. Armstrong nutrūkus šių metų pavasarį, moteris pasijautė įžeista ir viską išklojo tyrėjams. D. Haightas buvo skubiai atšauktas į JAV ir turėjo trauktis iš pareigų. Dabar jam gali grėsti ir pažeminimas iki pulkininko laipsnio ir gerokai sumažinta pensija. Gėdą užtraukęs generolas taip pat viešai atsiprašė savo šeimos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karklė apgulta. Stop juostos, užkardos ir palaidi šunys (36)

Karklės gyventojai, kurie neišvyko iš kaimo prasidėjus festivaliui „Karklė live music beach...

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (43)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (149)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (57)

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (244)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Incidentas Suomijoje: į ligoninę išvežti aštuoni žmonės atnaujinta (208)

Suomijos pietvakariniame Turku mieste penktadienį buvo subadyta keletas žmonių, o mažiausiai...

Gyvai / Neįprastos kontrolinės rungtynės be žiūrovų: Lietuva – Rumunija (18)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė penktadienį pradeda kovas...

Atrodo paprasta, bet daugelis lietuvių nežino atsakymo į šį klausimą apie Europos Parlamentą (4)

Nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą praėjo 13 metų, tačiau ne visi Lietuvos gyventojai...

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (117)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Nuotraukose niekuomet nesišypsanti B. Hadid tam turi keistą priežastį (3)

Supermodelį Bellą Hadid fotografai dažniausiai užfiksuoja rimtą ar net griežtą, o gerbėjai...