Žiniasklaida protestuos prieš reklamos draudimus

 (3)
Lietuvos komercinės televizijos ir radijo stotys bei spauda sutarė surengti bendrą protestą prieš tabako gaminių reklamos draudimą, kuris, jų vertinimu, "griauna žiniasklaidos ekonominius pagrindus".
Antradienį vykusiame Tarptautinės reklamos asociacijos Lietuvos skyriaus narių visuotiniame susirinkime vienbalsiai priimta rezoliucija, kuria reiškiamas susirūpinimas "Lietuvoje įvesta informacijos apie legalius produktus - tabako gaminius - cenzūra".

"Susidaro įspūdis, kad didelė dalis politikų skuba į Europos Sąjungą (ES), tačiau ne iš to galo. Lietuvos greitesnis įstojimas į ES įmanomas tik tuo atveju, jei Lietuvos ekonominiai ir finansiniai rodikliai pasieks reikiamą lygį, o tai reiškia - jeigu greičiau plėtosis verslas, jei mažiau bus apribojimų ir kliūčių ekonominiam augimui", rašoma rezoliucijoje.

Tarptautinės reklamos asociacijos Lietuvos skyriaus nariai siūlo apriboti tabako reklamą, tačiau neuždrausti informacijos apie legalias prekes apskritai, visur ir iš karto.

Kaip teigiama asociacijos pranešime, Lietuvos didžiausios televizijos - TV3, LNK ir BTV - nutarė protestuoti prieš šį "žiniasklaidos ekonominius pagrindus griaunantį ir laisvą komercinę komunikaciją ribojantį draudimą".

Todėl šeštadienį 19 valandą per visas tris televizijas tris minutes bus rodomas tokius draudimus smerkiantis tekstas.

Anot pranešimo, šią protesto akciją rems ir radijo stotys, kurios jau kitą savaitę transliuos specialų audioklipą.

Akcijai pritarė ir Periodinės spaudos leidėjų asociacija, todėl protesto skelbimai bus skelbiami ir spaudoje.

Iš tabako reklamos komercinė žiniasklaida gavo didelę pajamų dalį.

Nuo gegužės 1 dienos Lietuvoje įsigaliojo visiškas tabako produktų reklamos draudimas.

Seime dabar svarstomos įstatymo pataisos, kurios nukeltų tabako reklamos išorinėmis reklamos priemonėmis draudimo įvedimą iki kitų metų vidurio.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

D. Grybauskaitė: saugumo iššūkiai regione padidėję

Saugumo iššūkiai rytinėje Europos dalyje nuolat didėja, o jei pasitvirtins pranešimai, kad nauji Rusijos karo laivai plaukia į Baltijos jūrą, tai būtų dar vienas įrodymas, kad Maskva eskaluoja situaciją tarp Rytų ir Vakarų, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

L. Linkevičius: Afganistano valdžia turi padidinti dėmesį Goro provincijai (14)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad po Afganistano Goro provincijoje įvykdyto išpuolio šalies valdžia joje turi padidinti dėmesį saugumui.

Spalvinga merų kompanija rinkimų išvakarėse pasidovanojo itin prabangią kelionę (197)

Beveik 16 tūkst. eurų – tiek mažiausiai Lietuvos mokesčių mokėtojams atsiėjo penkių Lietuvos merų dviejų savaičių trukmės kelionė į Pietų Amerikos šalis Kolumbiją ir Ekvadorą.

Ar Karbauskis seks J. Kaczynskio pėdomis? (16)

Išvykęs svetur mėgstu pakalbėti su taksi vairuotojais – jie padeda geriau pažinti visuomenės nuotaikas. Šiemet gegužę Varšuvoje sutiktas jaunas taksistas nusikeikė – „po mėnesio su šeima emigruoju į Norvegiją ir negrįšiu tol, kol Jaroslawas Kaczynskis nebus pasodintas už grotų“. Taip jis įvertino Lenkijos valdančiųjų lyderio darbus.

L. Ulevičius: „valstiečių“ pranašumas buvo dėmesys antialkoholinei kampanijai (14)

Anot ryšių su visuomene specialistų, šių Seimo rinkimų dalyvių idėjų reklama buvo pažangesnė nei ankstesniais metais – daugiau komunikuota socialiniuose tinkluose, taip pat daug dėmesio skirta ir gyvam bendravimui.