Vyriausybei pasiūlyta spręsti dėl ūkio

Vyriausybei pasiūlyta spręsti dėl ūkio ministro Valentino Milaknio patraukimo materialinėn atsakomybėn dėl savo patarėjai neteisėtai išmokėtų atlyginimo priedų.
Kaip BNS informavo Valstybės kontrolės Įmonių kontrolės skyriaus viršininkas Vytautas Budriūnas, Valstybės kontrolė Ūkio ministerijoje atliko patikrinimą, per kurį nustatė, jog ūkio ministro patarėjai Viktorijai Babičienei buvo neteisėtai suteikta specialisto eksperto kvalifikacinė kategorija ir dėl to neteisėtai nuo vasario mėnesio mokėtas 200 proc. atlyginimo dydžio priedas prie atlyginimo.

Valstybės kontrolės išvadoje siūloma materialinėn atsakomybėn Ūkio ministrą patraukti dėl 11,9 tūkst. litų sugrąžinimo, nes tokia suma buvo išmokėta V. Babičienei nuo vasario 9 dienos iki gegužės pabaigos kaip personalinis priedas. Iš viso V. Babičienei buvo priskaičiuota 18,6 tūkst. litų priedo, taip pat sumokėta 5,7 litų draudimo įmokų. Tačiau dėl sumų, kurios buvo sumokėtos kaip mokesčiai, Valstybės kontrolė pretenzijų nereiškia, nes jos pateko į valstybės fondus.

Taip pat nustatyta, kad Ūkio ministerijoje į ministerijos sekretorės postą be konkurso buvo priimta buvusi valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos sekretorė Alina Mačiulytė.

Kaip BNS informavo premjero atstovas spaudai Audrius Bačiulis, Vyriausybė kol kas nesvarstė ūkio ministro materialinės atsakomybės klausimo. Ministras šiuo metu atostogauja.

Ūkio ministerijos sekretorė A. Mačiulytė BNS korespondentui sakė mananti, kad "iš viso nebuvo jokio nusižengimo".

"Mes apskundėme tą sprendimą Valstybės kontrolieriui Jonui Liaučiui, nes išvada buvo pasirašyta tik Įmonių kontrolės skyriaus viršininko", BNS sakė A. Mačiulytė.

Skundas Valstybės kontrolėje užregistruotas ketvirtadienį. Atstovo spaudai teigimu, jis bus nagrinėjamas nustatyta tvarka.

V. Budriūnas BNS sakė, jog A. Mačiulytės nebuvo galima priimti "laikinai", nes tokios galimybės nenumato įstatymai. Priimant į darbą, pasak V. Budriūno, reikėjo organizuoti konkursą arba egzaminą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai pareikalaus geležinės kantrybės (7)

Šiomis dienomis nesinorės net nosies kišti laukan: pūs smarkus vėjas, dangų gaubs lietumi besitaškantys debesys.

Socialinės problemos – grėsmė valstybės saugumui (37)

Radikalių politinių veikėjų iškilimas JAV ir Europoje rodo, kad negebama spręsti įvairių socialinių problemų, ir, jei tam nebus skiriama reikiamo dėmesio, gali kilti rimtų grėsmių šalių saugumui. Taip projekto „Lietuva3“ diskusijoje „Saugumas transformacijų laikais: nuo valstybės iki tavęs“ kalbėjo tarptautinio saugumo ir nekonvencinių grėsmių ekspertė Merilando universiteto mokslininkė ICONS projektui Eglė Murauskaitė.

B. Jelcino bendražygis: Rusija vis dar serga imperializmo liga (129)

Buvusio Rusijos prezidento Boriso Jelcino bendražygio Genadijaus Burbulio teigimu, nors prieš 25 metus pavyko taikiai išardyti SSRS, Rusija iki šiol neatsikratė imperialistinio sindromo.

Teismo sprendimą Vijūnėlės dvaro byloje paskelbs dar šiemet (18)

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Generalinės prokuratūros skundą dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose statybų.

Tarptautinio sąjungininkų bataliono priėmimas Lietuvai kainuos 5,8 mln. eurų (320)

Vokietijos vadovaujamo tarptautinio sąjungininkų bataliono priėmimas Lietuvoje kainuos maždaug 5,8 mln. eurų - infrastruktūros paruošimo darbus Rukloje ir Linkaičiuose ketinama baigti kitų metų pradžioje.