Vyriausybei pasiūlyta spręsti dėl ūkio

Vyriausybei pasiūlyta spręsti dėl ūkio ministro Valentino Milaknio patraukimo materialinėn atsakomybėn dėl savo patarėjai neteisėtai išmokėtų atlyginimo priedų.
Kaip BNS informavo Valstybės kontrolės Įmonių kontrolės skyriaus viršininkas Vytautas Budriūnas, Valstybės kontrolė Ūkio ministerijoje atliko patikrinimą, per kurį nustatė, jog ūkio ministro patarėjai Viktorijai Babičienei buvo neteisėtai suteikta specialisto eksperto kvalifikacinė kategorija ir dėl to neteisėtai nuo vasario mėnesio mokėtas 200 proc. atlyginimo dydžio priedas prie atlyginimo.

Valstybės kontrolės išvadoje siūloma materialinėn atsakomybėn Ūkio ministrą patraukti dėl 11,9 tūkst. litų sugrąžinimo, nes tokia suma buvo išmokėta V. Babičienei nuo vasario 9 dienos iki gegužės pabaigos kaip personalinis priedas. Iš viso V. Babičienei buvo priskaičiuota 18,6 tūkst. litų priedo, taip pat sumokėta 5,7 litų draudimo įmokų. Tačiau dėl sumų, kurios buvo sumokėtos kaip mokesčiai, Valstybės kontrolė pretenzijų nereiškia, nes jos pateko į valstybės fondus.

Taip pat nustatyta, kad Ūkio ministerijoje į ministerijos sekretorės postą be konkurso buvo priimta buvusi valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos sekretorė Alina Mačiulytė.

Kaip BNS informavo premjero atstovas spaudai Audrius Bačiulis, Vyriausybė kol kas nesvarstė ūkio ministro materialinės atsakomybės klausimo. Ministras šiuo metu atostogauja.

Ūkio ministerijos sekretorė A. Mačiulytė BNS korespondentui sakė mananti, kad "iš viso nebuvo jokio nusižengimo".

"Mes apskundėme tą sprendimą Valstybės kontrolieriui Jonui Liaučiui, nes išvada buvo pasirašyta tik Įmonių kontrolės skyriaus viršininko", BNS sakė A. Mačiulytė.

Skundas Valstybės kontrolėje užregistruotas ketvirtadienį. Atstovo spaudai teigimu, jis bus nagrinėjamas nustatyta tvarka.

V. Budriūnas BNS sakė, jog A. Mačiulytės nebuvo galima priimti "laikinai", nes tokios galimybės nenumato įstatymai. Priimant į darbą, pasak V. Budriūno, reikėjo organizuoti konkursą arba egzaminą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: pirmąjį balandžio savaitgalį – ypatinga šiluma prognozė kitai savaitei (1)

Atsisveikindamas kovas šalį palaistys pavasarišku lietumi, o balandis prasidės ypatingai: savaitgalį mėgausimės dar šį pavasarį neregėta beveik 20 laipsnių šiluma.

S. Skvernelis vis sulaukia siūlymų kurti naują frakciją (142)

„Yra tokių pasiūlymų, yra kalbų, bet manau, kad tai kol kas yra ankstyva.<...> Yra nemažai frakcijos narių ir tai jau ne vienetai ir ne dešimtys, kurie nori matyti tą rezultatą, kurį mes žadėjome žmonėms. Man yra džiugu, kad tokių Seimo narių yra, nes ir aš esu orientuotas į rezultatą, o ne procesą,“ – sako premjeras Saulius Skvernelis, paklaustas, ar bendražygiai jam nesiūlo kurti naujos jo paties frakcijos. Vis dėlto, jei pritrūktų politinės valios įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, S. Skvernelis sako neatmetantis galimybės dar šioje kadencijoje matyti ir naują valdančiąją koaliciją. Apie šias ir kitas politines aktualijas pokalbis su Ministru Pirmininku laidoje „Dėmesio centre“.

Anglijoje gyvenanti lietuvė: taip jau yra, jeigu gyveni skurdžiau, esi tylesnis, iš tavęs tyčiojasi (109)

Egidijus Anupraitis per kelias dienas liūdnai pagarsėjo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Paaiškėjo, kad vaikinas mokėsi Liverpoolio universitete, tačiau grįžo atgal į Lietuvą.

L. Linkevičius prašo Vokietijos ministro perduoti Lietuvai Nepriklausomybės aktą (249)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį paprašė Vokietijos diplomatijos vadovo Sigmaro Gabrielio perduoti Lietuvai Berlyno diplomatiniame archyve rastą 1918-ųjų vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės aktą.

SADM skandale aiškėja naujos aplinkybės: darbuotojai pasakoja apie klastingas schemas (103)

DELFI aprašius situaciją, kai apie galimą valstybės lėšų švaistymą Socialinės apsaugos ir darbo ministrui (SADM) pranešusios Vaikų išlaikymo fondo darbuotojos sulaukė sistemos kirčio – buvo pradėta ieškoti, kaip jas nubausti, į viešumą ėmė kilti naujos detalės.