Vyriausybei pasiūlyta spręsti dėl ūkio

Vyriausybei pasiūlyta spręsti dėl ūkio ministro Valentino Milaknio patraukimo materialinėn atsakomybėn dėl savo patarėjai neteisėtai išmokėtų atlyginimo priedų.
Kaip BNS informavo Valstybės kontrolės Įmonių kontrolės skyriaus viršininkas Vytautas Budriūnas, Valstybės kontrolė Ūkio ministerijoje atliko patikrinimą, per kurį nustatė, jog ūkio ministro patarėjai Viktorijai Babičienei buvo neteisėtai suteikta specialisto eksperto kvalifikacinė kategorija ir dėl to neteisėtai nuo vasario mėnesio mokėtas 200 proc. atlyginimo dydžio priedas prie atlyginimo.

Valstybės kontrolės išvadoje siūloma materialinėn atsakomybėn Ūkio ministrą patraukti dėl 11,9 tūkst. litų sugrąžinimo, nes tokia suma buvo išmokėta V. Babičienei nuo vasario 9 dienos iki gegužės pabaigos kaip personalinis priedas. Iš viso V. Babičienei buvo priskaičiuota 18,6 tūkst. litų priedo, taip pat sumokėta 5,7 litų draudimo įmokų. Tačiau dėl sumų, kurios buvo sumokėtos kaip mokesčiai, Valstybės kontrolė pretenzijų nereiškia, nes jos pateko į valstybės fondus.

Taip pat nustatyta, kad Ūkio ministerijoje į ministerijos sekretorės postą be konkurso buvo priimta buvusi valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos sekretorė Alina Mačiulytė.

Kaip BNS informavo premjero atstovas spaudai Audrius Bačiulis, Vyriausybė kol kas nesvarstė ūkio ministro materialinės atsakomybės klausimo. Ministras šiuo metu atostogauja.

Ūkio ministerijos sekretorė A. Mačiulytė BNS korespondentui sakė mananti, kad "iš viso nebuvo jokio nusižengimo".

"Mes apskundėme tą sprendimą Valstybės kontrolieriui Jonui Liaučiui, nes išvada buvo pasirašyta tik Įmonių kontrolės skyriaus viršininko", BNS sakė A. Mačiulytė.

Skundas Valstybės kontrolėje užregistruotas ketvirtadienį. Atstovo spaudai teigimu, jis bus nagrinėjamas nustatyta tvarka.

V. Budriūnas BNS sakė, jog A. Mačiulytės nebuvo galima priimti "laikinai", nes tokios galimybės nenumato įstatymai. Priimant į darbą, pasak V. Budriūno, reikėjo organizuoti konkursą arba egzaminą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Naujoji tvarka atsijojo tikruosius vargšus (18)

Sugriežtinus tvarką gauti socialinį būstą, jo laukiančiųjų eilė Panevėžyje sutrumpėjo daugiau kaip tris kartus. Tad sulaukti stogo virš galvos, kad ir valdiško, dabar galima tikėtis daug greičiau.

Į Vilnių atvežtas T. Matulionio sarkofagas (24)

Šeštadienio vakarą Vilniaus arkikatedroje iškilmingai sutiktos Teofiliaus Matulionio, kurį rengiamasi skelbti palaimintuoju, relikvijos – sarkofagas su jo palaikais.

Biudžetininkų kantrybė senka: sako, kad pravalgome valstybės pinigus, o mes nesuduriame galo su galu (371)

Vyriausybė neskuba apsispręsti, ar pridėti pusantro euro prie bazinio dydžio, nuo kurio priklauso biudžetinių įstaigų darbuotojų ir valstybės tarnautojų atlyginimai. Biudžetininkai pyksta: jeigu jie ir toliau bus ignoruojami, iš kitų šalių teks kviestis ne tik statybininkus, bet ir tarnautojus.

Kaune į diakonus pirmą kartą įšventinti penki vedę vyrai (43)

Šeštadienį Kauno Šventųjų apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, susirinkus gausiai tikinčiųjų miniai, penki vedę įvairių profesijų vyrai įšventinti diakonais.

Pasaulį sudrebinęs desertas – jau Lietuvoje: už porciją ledų moka 4 eurus ir dar stovi eilėse (452)

Nors mūsų pokalbio metu Laurynas Rimavičius naujai įkurtoje ledų kavinėje dirbo tik antrą dieną, jo veidą jau puošė plati šypsena – Palangoje pristatęs naujovę jis kaipmat susilaukė stulbinančio poilsiautojų dėmesio.