Planuota pirkimo vertė – 12,7 mln. eurų.

„Tai simptominis viešųjų pirkimų atvejis: įmonė, prisidengdama ypatingo saugumo ir kokybės reikalavimais perkamoms prekėms ar paslaugoms, metų metais perka iš vieno tiekėjo, techniniuose reikalavimuose įrašydama sąlygas, kurios sumažina potencialių pirkimo dalyvių skaičių ir dirbtinai riboja konkurenciją“, – sako VPT direktorė Diana Vilytė.

VPT nuomone, valstybinio numerio ženklų, lentelių su valstybiniu numeriu ir hologramos lipdukų pirkimą galima skaidyti: lipdukus su hologramomis Lietuvoje gali pagaminti nemažai įmonių. Nesuskaidžiusi jo į atskiras dalis, „Regitra“ nurodė itin aukštus kvalifikacijos reikalavimus tiekėjų patirčiai patikrinti.

Pavyzdžiui, tiekėjo vidutinės metinės pajamos iš transporto priemonių valstybinio numerio ženklų gamybos ir prekybos turėtų būti ne mažesnė nei 2 mln. eurų. Pirkimo laimėtojas taip pat turėtų per pastaruosius trejus metus būti įvykdęs bent vieną analogišką sutartį, kurios vertė ne mažesnė kaip 3,5 mln. eurų.

„Regitrai“, vienintelei perkančiai automobilių numerių gamybos paslaugą Lietuvoje, turėtų būti žinoma, kad Lietuvoje daugiau nėra tiekėjų, įgyvendinusių tokias sutartis“, – sako D. Vilytė. Pasak jos, „Regitra“ taip pat nepateikė jokių ES rinkos tyrimų, kad užsienio tiekėjai, užsiimantys automobilių numerių gamyba, turi 3,5 mln. panašias sutartis, tuo tarpu, siekdama didesnė konkurencijos, turėtų skatinti pirkime dalyvauti ir įmones iš kitų ES šalių.

Valstybinius numerius „Regitrai“ nuo 2007-ųjų tiekia UAB „Baltic sign“, šiuo metu priklausanti privatiems asmenims.

Tai jau antras „Regitros“ viešasis pirkimas šiemet, kurį patikrinusi VPT rado pažeidimų: prieš tai VPT nurodė nutraukti vaizdo siužetų sukūrimo pirkimą.