V.Landsbergis gali tikėtis didelės pensijos

 (27)
"To meto Aukščiausiosios Tarybos pirmininko įgaliojimai ir sprendžiamų uždavinių mastas ne tik kad prilygsta Prezidento kompetencijai, bet ir buvo gerokai platesnis ir svarbesnis", - vakar plenariniame posėdyje sakė Valstybinių pensijų įstatymo pataisos autorius Seimo kancleris konservatorius Jurgis Razma.

Už šią pataisą balsavo 57 Seimo nariai, 3 buvo prieš, o 7 susilaikė.

Pagal Prezidento įstatymą kadenciją baigęs Prezidentas gauna pusės algos dydžio pensiją, kuri sudaro 6 vidutinius darbo užmokesčius, šiuo metu - 6432 litus.

Tačiau opozicinės LDDP frakcijos atstovai pataisą vertina kritiškai. Sigita Burbienė pareiškė, kad šią problemą galima išspręsti remiantis esamomis įstatymo normomis, o Juozas Bernatonis piktinosi, kad įstatymas priiminėjamas vienam asmeniui. Lyg ir pripažindamas tai, J.Razma teigė, jog reikia tikėtis, kad Lietuvos istorija nepasikartos ir nereikės dar vieno Atkuriamojo Seimo ir jo pirmininko.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Rukloje akmenimis apmėtyti paaugliai iš Sirijos papildyta 17.00 (103)

Penktadienį, apie 14.45 val., policija gavo pranešimą, kad Jonavos r. Rukloje, Karaliaus Mindaug g. iš mokyklos grįžtančius du keturiolikos metų Sirijos piliečius iškoneveikė, apstumdė ir apmėtė akmenimis du vietiniai jaunuoliai.

Rinkimų naktį dirbusio apygardos komisijos pirmininko kraujyje – 1,76 promilės alkoholio (6)

Vidutinis girtumas – toks teismo medicinos ekspertų verdiktas penktadienį paskelbtas rinkimų naktį tikrą spektaklį surengusiam Vidmantui Pilviniui, vadovavusiam rinkimų į Seimą procesui Lazdijų ir Druskininkų savivaldybėse.

Leidinyje apie pilietinį pasipriešinimą Rusija atvirai įvardijama kaip potenciali agresorė (43)

Krašto apsaugos ministerija parengė ir penktadienį pristatė trečiąjį leidinį pilietinio pasipriešinimo tematika.

Prokuratūra: Šilutėje galėjo būti papirkta per 120 rinkėjų (11)

Penkiolika Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių penktadienį supažindinti su ikiteisminio tyrimo dėl galimo rinkėjų papirkimo Šilutės rinkimų apygardoje medžiaga.

Konservatorių „maištininkai“ prisipažino, ko iš tiesų nori (283)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose buvo kilęs nedidelis nerimas, pavadintas maištu. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pakvietė konservatorius kalbėtis apie galimą koaliciją, konservatorių vadovybė metė kamuolį atgal išdėstę savo pozicijas.