V.Landsbergis aršiai kritikuoja G.Vagnorių

 (6)
Šeštadienį Seime vykusioje Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) konferencijoje V. Landsbergis perskaitė pranešimą, kurio penktadalį skyrė iš partijos pašalintojo ekspremjero G. Vagnoriaus ir jo bendraminčių veiklos įvertinimui.

V. Landsbergis pavartojo žymiai griežtesnę ir vaizdingesnę retoriką nei praėjusį lapkritį konservatorių partijos suvažiavime, kai ekspremjeras buvo kritikuotas už atsakomybės stoką.

Ketvirtadienį G. Vagnorius paskelbė Lietuvos konservatorių sąjungos steigiamąją deklaraciją. Savo buvimo premjeru laikais 1996-1999 metais G. Vagnorius vadovavo TS(LK) valdybai. Stebėtojų nuomone, naujoji partija pavojinga TS(LK), kaip galinti dar labiau išskaidyti dešiniųjų elektoratą.

"Dabar atskilo ta grupuotė buvusi vykdomoji vadovybė plius keli asmeniškai ištikimieji, kuriasi lyg ir nauja ekspremjero valdininkų partija", sakė V. Landsbergis.

"Pernelyg ilgai pasitikėjau G. Vagnoriaus sugebėjimais valdyti valstybės finansus, formuoti ūkio raidą. Atėjo sunkmetis, gabumų išmėginimas, ir vadovas nutarė finansininko gabumus pataupyti ateičiai", sakė V. Landsbergis.

Jis teigė, kad G. Vagnorius ir jo šalininkai buvusioje partijos valdyboje "pasiėmė ir politikos formavimą, ir vykdymą, pavirto partija partijoje".

"Prie to prisidėjo autoritarinis valdybos pirmininko būdas, arogancija kitaip manantiems ir fetišizuotas požiūris į patį "valdymą". Tai tapo partijos problema, tai atstumdavo žmones", sakė V. Landsbergis.

Anot jo, tai nulėmė "dvi politikas". Pasak V. Landsbergio, "nacionalinių interesų partijoje, kuri dar norėjo išsaugoti Sąjūdžio idealizmo ugnelę, kūrėsi kita, šaltai skaičiuojanti, grupinių arba grupuotės interesų partija".

"Deja, tokia buvo tikrovė: ligi praėjusių metų pavasario bei rudens turėjome dvi partijas - didelę visoje Lietuvoje ir Vilniuje mažą, bet stiprią, slegiančią, įsitvirtinusią valdyboje ir Vyriausybės valdininkijoje", sakė konservatorių lyderis.

Anot V. Landsbergio, jis taip ir nežinąs, kodėl G. Vagnoriaus kabinetas laiku nepasirašė kontraktų su "Williams International", neįvykdė elektros tilto tiesimo projekto, LDDP laikotarpio audito, pustrečių metų nedarė "nė žingsnio" privatizuoti "korumpuotiems geležinkeliams, "Lietuvos dujoms", "Lietuvos energijai".

"Gera tai, kad praradome auglį, ir mūsų partija Tėvynės sąjunga pradeda sveikti", samprotavo V. Landsbergis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Austrijos politikas: A. Merkel – pavojingiausia Europos moteris (1)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel davė startą migracijos krizei Europoje. Tai pirmadienį pareiškė Austrijos laisvės partijos (ALP) pirmininkas Heinzas-Christianas Strache.

Seimui dvejojant, kova dėl „w“ rašybos nesustoja (2)

Spalio mėnesį dar du Lietuvos teismai priėmė galutinius sprendimus kovoje dėl „w“ ir „x“ raidžių Lietuvos Respublikos piliečių dokumentuose, praneša VšĮ „Europos žmogaus teisių fondas“ (EFHR).

Kas socialdemokratų vadovo poste galėtų pakeisti A. Butkevičių? (8)

Seimo rinkimus pralaimėję ir naujame parlamente tik 17 mandatų turėsiantys socialdemokratai privalės rasti atsakymus į nelengvus klausimus: kodėl buvo pralaimėti rinkimai, eiti į galimą valdančiąją koaliciją ar likti opozicijoje, kas turėtų tapti nauju partijos vadovu? Kol kas vieningos nuomonės šiais klausimais socialdemokratai neturi.

NATO naikintuvai vieną kartą lydėjo Rusijos orlaivį (8)

Praėjusią savaitę - spalio 17-23 dienomis - NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusį Rusijos Federacijos karinį orlaivį.

R. Vilpišauskas: terminų sudarant Vyriausybę turės būti laikomasi – tokios žaidimo taisyklės (1)

Konstitucijoje nurodytų terminų sudarant valdančiąją koaliciją ir naująją Vyriausybę turės būti laikomasi – tokios žaidimo taisyklės, tačiau dar neaišku, ar koalicija išvis bus suformuota, sako Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) direktorius Ramūnas Vilpišauskas.