Be Seimo ir savivaldybės atstovų į komisiją buvo įtraukti fontaną eksploatavusios, remontavusios bendrovių atstovai, savivaldybės įmonės "Vilniaus planas" vyriausiasis architektas.

Savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus Virginijaus Paužos teigimu, fontaną norima sutvarkyti iki Lietuvai pradedant pirmininkauti Europos Sąjungai (ES) 2013 metų liepos 1 dienos.

"Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Seimo kanceliarija siekia sudaryti teritorijai prie Seimo rūmų sutvarkyti bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta remontuoti fontaną ir sutvarkyti teritoriją", - dėstė V.Pauža.

Anot jo, lėšų darbams finansuoti taip pat bus ieškoma bendradarbiaujant su Seimo kanceliarija.

Seimo kanceliarija ne kartą yra kreipusis į sostinės savivaldybę dėl fontano būklės ir remonto. Tačiau kaskart sulaukdavo atsakymo, kad Vilniaus miestas tam neturi pinigų.

Šiuo metu fontanas yra avarinės būklės, pastaruosius porą metų jis neveikia, valdymo mechanizmai ir vamzdžiai susidėvėję, jo išlaikymas brangiai kainuoja, nes vanduo bėga į kanalizaciją, o ne grįžta atgal į fontaną.

Prieš tris dešimtmečius įrengtas fontanas yra miesto savivaldybės žinioje.

Seimo kancleris Jonas Milerius BNS sakė, kad dėl fontano remonto praėjusią savaitę lankėsi pas vicemerą Romą Adomavičių. Kanceliarija net surado fontaną sovietmečiu stačiusius statybininkus, kad šie padėtų įvertintų būklę ir patartų, ką daryti.

J.Mileriaus teigimu, ekspertai yra įvertinę, kad fontanui remontuoti gali reikėti nuo 2 iki keliolikos milijonų litų.

Jis pabrėžė, kad tam lėšų skirti iš savo biudžeto parlamentas negali, nes tai miesto fontanas.

"Meras Artūras Zuokas mums siūlo perimti jį, ir mes nebūtume prieš", - teigė kancleris.

Jis vylėsi, kad fontano ir baseinui remontuoti pinigų bus numatyta kitų metų valstybės biudžete.

Dėl Seimo fontano būklės susirūpinimą yra reiškusi ir grupė parlamentarų. Jie raštu kreipėsi į Seimo valdybą ir kanclerį, prašydami nedelsiant su Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku pradėti tvarkyti Seimo rūmų aplinką.