Vėl susirūpinta nelegalios programinės įrangos naudojimu

 (2)
Vyriausybė nutarė siekti, kad valstybės ir vietos savivaldos institucijose būtų naudojamos tik licencijuotos kompiuterių programos.
Trečiadienį posėdyje ministrų kabinetas įpareigojo visas valstybines institucijas inventorizuoti savo programinę įrangą, o Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijai pavedė parengti kompiuterių programų naudojimo valstybės ir vietos savivaldos institucijose tvarką.

Iki birželio 1 dienos ministerija turi pateikti Vyriausybei siūlymus, kaip efektyviau organizuoti kompiuterių pirkimą bei apskaičiuoti, kiek reikės valstybės lėšų kompiuterių programų licencijavimui.

Nutarimo aiškinamajame rašte sakoma, kad nors yra priimtas Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas, sudarantis teisines prielaidas programinės įrangos autorių teisių apsaugai, valstybės institucijose situacija nėra lengvai išsprendžiama, nes iš karto atsisakius nelegalios programinės įrangos, sutriktų įprastinis daugelio institucijų darbas.

Numatoma, kad programinė įranga ateityje galėtų būti perkama centralizuotai, nes tai ją atpigintų bei sudarytų sąlygas optimaliai ją paskirstyti toms valstybės įstaigoms, kurioms programinės įrangos reikia labiausiai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (196)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (484)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (93)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.