Vairuotojų streikas - prieš vilniečius

 (70)
Ketvirtadienį rengiamas visuomeninio transporto streikas yra streikas prieš visus vilniečius, o ne jų valdžią, pareiškė Vilniaus meras Rolandas Paksas.
Spaudos konferencijoje trečiadienį R. Paksas sakė, jog streikuosiančių autobusų ir troleibusų parkų darbuotojų pagrindinis reikalavimas - laiku mokėti atlyginimus - ir be streiko yra vykdomas.

"Besirengiančių streikuoti visuomeninio transporto darbuotojų reikalavimai nepagrįsti", teigė R. Paksas.

Pasak jo, yra paruošta konkreti veiksmų programa, kaip spręsti visuomeninio transporto problemas, įskaitant jau panaikintas lengvatas kai kuriems visuomenės nariams važiuoti nemokamai arba pigiau.

Anot R. Pakso, ši ir kitos priemonės "gerina parkų situaciją", ir tai "leis mums metų pabaigoje turėti normalius rezultatus".

"Galimo streiko išvakarėse aš norėčiau kreiptis ir apeliuoti į streikuojančių protą ir sąžinę, kad jie netaptų įkaitais politikuojančių profsąjungos vadovų ar apskritai politiniais įkaitais", sakė R. Paksas.

Vilniaus miesto savivaldybė yra sudariusi planą, kaip sušvelninti streiko pasekmes ir padėti visuomeniniu transportu važinėjantiems vilniečiams ketvirtadienį nusigauti tarnybon.

Savivaldybė iš autobusų parko ketina paimti jai priklausančius 38 autobusus ir nusamdyti jiems kitus vairuotojus. Be to, vilniečius autobusais ir mikroautobusais vežios privatūs vežėjai.

Savivaldybė taip pat pareiškė, kas streiko nuostolius autobusų ir troleibusų parkams turės kompensuoti streiko organizatoriai.

Savivaldybė dėl autobusų ir troleibusų parkų profsąjungų veiksmų šią savaitę padavė ieškinius į teismą. Savivaldybės vertinimu, streikininkai pažeidžia kolektyvinių ginčų sprendimo įstatymą.

Ketvirtadienį dėl troleibusų ir autobusų parkų darbuotojų rengiamo streiko visą dieną Vilniaus gatvėmis nevažiuos visuomeninis transportas.

Kaip sakė specialiosios paskirties uždarosios akcinės bendrovės (SP UAB) "Vilniaus troleibusai" darbininkų sąjungos pirmininkė Danuta Iljina, parkų vartai bus atviri, niekas vairuotojų nevers streikuoti, norintys galės išvažiuoti įprastu maršrutu.

Streikuojantys visuomeninio transporto darbuotojai reikalauja laiku mokėti atlyginimus ir juos padidinti bei nemažinti darbo vietų.

Visuomeninio transporto darbuotojai įspėjamąjį dviejų valandų streiką buvo surengę sausio 27 dieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Valiūnas apie naujai išrinktą Seimą: belieka tikėti, kad puodelis pusiau pilnas (6)

Valstiečiai ir žalieji kol kas dar buria valdančiąją daugumą, būsimus partnerius bandydami įtikinti savo siekiais įvesti didesnį valstybės reguliavimą ekonomikoje, kurti valstybinį banką, valstybinių vaistinių tinklą, valstybines alkoholio parduotuves, ar keisti darbo kodeksą labiau apsaugant darbuotojus. Kokios gali būti valstiečių ir žaliųjų siūlomų sprendimų pasekmės? Apie visa tai, pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su Investuotojų forumo valdybos pirmininku Rolandu Valiūnu ir dienraščio „Verslo žinios“ vyr. redaktoriumi Rolandu Barysu.

Viena vieta Seime – nuo 10 tūkst. iki beveik pusės milijono eurų (1)

Viena vieta naujajame Seime galėjo kainuoti nuo 10 tūkst. iki beveik pusės milijono eurų, suskaičiavo „Lietuvos rytas“.

D. Grybauskaitė lankysis „Carito“ Amatų mokymo centre

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį lankysis Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Amatų mokymo centre.

Ekspertas: Rusijos karinis biudžetas – ne pasirodymui ar šantažui, jis – karui (238)

„Rusijos ekonomika traukėsi, tačiau karinis biudžetas – ne. Tai skirta ne pasirodymui ar šantažui, tai - karui. Klausimas tik, kur vyks veiksmas ir ar būsime pasirengę laiku. Žinoma, tą mūšį mes laimėsime, yra vienintelis klausimas – kokia kaina. Greiti Rusijos veiksmai dramatiškai išbrangins mūsų sąnaudas, bet iš esmės, vis tiek pralaimės Rusija. Mūsų uždavinys - kad tai suprastų ir pati Rusija. Jie neturi jokių šansų“, – interviu DELFI sakė Lenkijos mokslininkas, politologas, Lenkijos Užsienio reikalų ministro patarėjas prof. Przemyslawas Zurawskis vel Grajewskis. Jis kalba apie tai, kad Baltarusija gali tapti lengvu taikiniu Rusijai, kurį galima pristatyti kaip didelę imperinę sėkmę, Rusijos pasaulio suvienijimo etapą.

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (4)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.