V.Adamkus vetavo dar vieną įstatymą

 (1)
Prezidentas Valdas Adamkus vetavo Seimo priimtą vidaus rinkos apsaugos priemonių įstatymą ir grąžino jį pakartotinai svarstyti.
Prezidentas mano, kad Protekcinių priemonių įstatymu yra suteikiamos Konkurencijos tarybai nebūdingos funkcijos, todėl šį įstatymą turėtų įgyvendinti kita Vyriausybės įgaliota institucija.

Dekretą dėl įstatymo grąžinimo Seimui pakartotinai svarstyti prezidentas pasirašė antradienį.

Seimo priimtame įstatyme buvo numatyta, kad Konkurencijos taryba atlieka tyrimus žlugdančiam importui nustatyti, peržiūri taikomas protekcines priemones, jas liberalizuoja arba panaikina.

Kaip BNS sakė prezidento konsultantas ekonomikos klausimais Audrius Rudys, prezidento požiūriu, Konkurencijos taryba yra skirta konkurencijoms sąlygoms gerinti, o protekcinės priemonės iškreipia konkurenciją.

"Šiuo atveju konkurencijos tarybai pavedama priešinga funkcija, negu ta funkcija, kuriai ji yra sukurta", sakė jis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prokuratūra: Šilutėje galėjo būti papirkta per 120 rinkėjų (4)

Penkiolika Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių penktadienį supažindinti su ikiteisminio tyrimo dėl galimo rinkėjų papirkimo Šilutės rinkimų apygardoje medžiaga.

Konservatorių „maištininkai“ prisipažino, ko iš tiesų nori (92)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose buvo kilęs nedidelis nerimas, pavadintas maištu. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pakvietė konservatorius kalbėtis apie galimą koaliciją, konservatorių vadovybė metė kamuolį atgal išdėstę savo pozicijas.

Dėl paminklo Vyčiui Lukiškių aikštėje R. Šimašius kreipėsi į Prezidentę ir Vyriausybę

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius penktadienį pasirašė kreipimąsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl paminklo šiuo metu rekonstruojamoje Lukiškių aikštėje statybų konkurso. Mero nuomone, tokį konkursą ir jo įgyvendinimo priežiūrą turi būti pavesta organizuoti valstybės ar savivaldybės institucijai.

Teismo nuosprendis: buvę omonininkai kalti dėl Medininkų žudynių (2)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį kaltais dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių pripažino tris buvusius omonininkus.

G. Landsbergis: nuostatos dėl valdančiosios koalicijos formavimo (84)

Penktadienį išplatintame Tėvynės sąjungos - Lietuvos konservatorių pareiškime teigiama, kad viešumoje pasirodžius įvairioms TS-LKD pozicijos dėl valdančiosios koalicijos formavimo interpretacijoms, partija nutarė dar kartą išdėstyti nuoseklias savo nuostatas, kurių, kaip teigiama parnešime, laikėsi prieš rinkimus ir laikosi po rinkimų.