V.Adamkus nežada reziduoti Kauno Prezidentūroje

 (40)
Valdas Adamkus
© ELTA

Prezidentas Valdas Adamkus mano, kad istorinė Prezidentūra Kaune turi išlikti valstybingumo simbolis, tačiau kartkarčiais darbuotis joje šalies vadovas neketina.

"Į ją neturi būti žiūrima kaip į antrą Prezidentūrą, kurioje, keičiantis mėnesiams ar dienoms, prezidentas būtinai turi atvažiuoti, atsisėsti prie stalo ir vaidinti dvigubos sostinės vaidmenyje", - penktadienį viešėdamas Kaune žurnalistams sakė šalies vadovas.

Pasak V. Adamkaus, jis gali atvažiuoti į Kauną esant reikalui, jeigu mieste vyksta tam tikros šventės ar ceremonijos.

"Jeigu yra koks nors tarpvalstybinis aktas, kuris reikalauja prezidento dalyvavimo, kaip simbolis Prezidentūra turėtų būti panaudota", - svarstė V. Adamkus.

Tarpukario Prezidentūroje atkurtas prezidento darbo kabinetas, šalies vadovo nuomone, turi išlikti kaip simbolis. "O jeigu bus proga juo pasinaudoti - kodėl ne?" - neatmetė tokios galimybės prezidentas.

Šalies vadovas susitikime su Kauno visuomene pripažino, kad istorinės Prezidentūros statusas tebėra "pakibęs ore", dar neaišku, kam ji priklausys ir kas ją administruos. Iki rinkimų šis klausimas greičiausiai ir nepajudės. V. Adamkus tikisi, kad galutinis sprendimas paaiškės iki spalio pabaigos.

Valstybės vadovo nuomone, turi būti suorganizuotas bendras įvairių institucijų pasitarimas ir priimtas bendras sprendimas, kaip geriausia šį objektą išlaikyti.

Kauno miesto tarybos narys Gediminas Budnikas prezidentui sakė baiminąsis, kad tarpukario Prezidentūros pastatas netaptų kultūros namais.

ELTA primena, jog birželio mėnesį laikinai einantis Lietuvos Respublikos prezidento pareigas Artūras Paulauskas pasirašė dekretą, kuriuo restauruotieji Prezidentūros rūmai Kaune, priklausę Vytauto Didžiojo karo muziejui, bus perduoti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos žinion.

A. Paulausko pasirašytoje Kauno Prezidentūros naudojimo koncepcijoje numatyta, kad joje dirbs Lietuvos Respublikos prezidentas, bus priimami oficialūs valstybės vadovo svečiai, rengiamos konferencijos. Taip pat buvo numatyta, kad rūmuose bus atkuriami ir puoselėjami reprezentaciniai interjerai, veiks ekspozicijos iš Kauno Vytauto Didžiojo karo, Lietuvos dailės, Nacionalinio M. K. Čiurlionio ir kitų muziejų deponuotų vertybių.

Istoriniuose prezidento rūmuose Kaune 1919-1940 m. gyveno ir dirbo prezidentai Antanas Smetona, Aleksandras Stulginskis ir Kazys Grinius. Po karo čia kurį laiką veikė pionierių rūmai, vėliau buvo Mokytojų namai.

1998-aisiais pastatas buvo pradėtas restauruoti ir tik 2003 m. liepos 4 d. atvėrė duris lankytojams.

ELTA
 
40
Registruoti (0) Anonimiški (40)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

VRK spręs dėl rinkimų Trakuose

2015 kovo mėn. 6 d. 09:26
VRK spręs dėl rinkimų Trakuose
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Penktadienį vyksiančiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje bus priimtas sprendimas dėl savivaldos rinkimų Trakų rajone.

Rinkimų stebėtoja: Tauragės rajone LSDP narė grasino žmonėms (1)

2015 kovo mėn. 6 d. 09:17
Rinkimų stebėtoja: Tauragės rajone LSDP narė grasino žmonėms
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Tauragės policijos pareigūnai tiria dar vieną galimą savivaldos rinkimų tvarkos pažeidimo atvejį. Anot rinkimų stebėtojos, Socialdemokratų partijos narė žmonėms skleidė dezinformaciją apie rinkimų kabinose įmontuotas stebėjimo kameras.

Jaunesnioji eilinė: kario profesija nėra labai vyriškas darbas (20)

2015 kovo mėn. 6 d. 08:57
Baziniai kariniai mokymai, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko nuotr.
Buvo laikai, kai vilkiko, autobuso vairuotojais, policininkais, teisėjais, ugniagesiais, kariškiais, pastoriais, mechanikais, net dailininkais ar rašytojais galėjo būti tik vyrai.

Prasidėjo Kaziuko mugė: Vilniaus centre – minios pardavėjų (14)

2015 kovo mėn. 6 d. 08:30
Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, pirmosiomis kovo dienomis į sostinės centrą suplūdo daugybė prekeivių – prasidėjo Kaziuko mugė.

Vilniuje šurmuliuos Kaziuko mugė (7)

2015 kovo mėn. 6 d. 08:03
Vilniuje šurmuliuos Kaziuko mugė
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Vilniuje kovo 6 d. prasidės tradicinė Kaziuko mugė. Jos atidarymo ceremonija įvyks Gedimino prospekto pradžioje ir Katedros aikštėje.