V.Adamkus nežada reziduoti Kauno Prezidentūroje

 (40)
Valdas Adamkus
© ELTA

Prezidentas Valdas Adamkus mano, kad istorinė Prezidentūra Kaune turi išlikti valstybingumo simbolis, tačiau kartkarčiais darbuotis joje šalies vadovas neketina.

"Į ją neturi būti žiūrima kaip į antrą Prezidentūrą, kurioje, keičiantis mėnesiams ar dienoms, prezidentas būtinai turi atvažiuoti, atsisėsti prie stalo ir vaidinti dvigubos sostinės vaidmenyje", - penktadienį viešėdamas Kaune žurnalistams sakė šalies vadovas.

Pasak V. Adamkaus, jis gali atvažiuoti į Kauną esant reikalui, jeigu mieste vyksta tam tikros šventės ar ceremonijos.

"Jeigu yra koks nors tarpvalstybinis aktas, kuris reikalauja prezidento dalyvavimo, kaip simbolis Prezidentūra turėtų būti panaudota", - svarstė V. Adamkus.

Tarpukario Prezidentūroje atkurtas prezidento darbo kabinetas, šalies vadovo nuomone, turi išlikti kaip simbolis. "O jeigu bus proga juo pasinaudoti - kodėl ne?" - neatmetė tokios galimybės prezidentas.

Šalies vadovas susitikime su Kauno visuomene pripažino, kad istorinės Prezidentūros statusas tebėra "pakibęs ore", dar neaišku, kam ji priklausys ir kas ją administruos. Iki rinkimų šis klausimas greičiausiai ir nepajudės. V. Adamkus tikisi, kad galutinis sprendimas paaiškės iki spalio pabaigos.

Valstybės vadovo nuomone, turi būti suorganizuotas bendras įvairių institucijų pasitarimas ir priimtas bendras sprendimas, kaip geriausia šį objektą išlaikyti.

Kauno miesto tarybos narys Gediminas Budnikas prezidentui sakė baiminąsis, kad tarpukario Prezidentūros pastatas netaptų kultūros namais.

ELTA primena, jog birželio mėnesį laikinai einantis Lietuvos Respublikos prezidento pareigas Artūras Paulauskas pasirašė dekretą, kuriuo restauruotieji Prezidentūros rūmai Kaune, priklausę Vytauto Didžiojo karo muziejui, bus perduoti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos žinion.

A. Paulausko pasirašytoje Kauno Prezidentūros naudojimo koncepcijoje numatyta, kad joje dirbs Lietuvos Respublikos prezidentas, bus priimami oficialūs valstybės vadovo svečiai, rengiamos konferencijos. Taip pat buvo numatyta, kad rūmuose bus atkuriami ir puoselėjami reprezentaciniai interjerai, veiks ekspozicijos iš Kauno Vytauto Didžiojo karo, Lietuvos dailės, Nacionalinio M. K. Čiurlionio ir kitų muziejų deponuotų vertybių.

Istoriniuose prezidento rūmuose Kaune 1919-1940 m. gyveno ir dirbo prezidentai Antanas Smetona, Aleksandras Stulginskis ir Kazys Grinius. Po karo čia kurį laiką veikė pionierių rūmai, vėliau buvo Mokytojų namai.

1998-aisiais pastatas buvo pradėtas restauruoti ir tik 2003 m. liepos 4 d. atvėrė duris lankytojams.

ELTA
 
40
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Partijos burtais pasidalino rinkimų numerius (13)

2014 balandžio mėn. 23 d. 09:34
Europos Parlamento (EP) rinkimuose dalyvaujančių partijų ir koalicijos atstovai trečiadienį ištraukė burtus dėl rinkimų numerio.

L. Graužinienė įvertino Vyriausybės veiklos ataskaitą (24)

2014 balandžio mėn. 23 d. 08:49
Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė antradienį Seimui pristatytoje Vyriausybės metinėje ataskaitoje pasigedo dėmesio Darbo partijos ministrų kuruojamoms sritims.

Amžiaus statybose pakvipo įkurtuvėmis (50)

2014 balandžio mėn. 23 d. 07:45
Amžiaus statybose pakvipo įkurtuvėmis
A.Solomino nuotr.
Septynerius metus trunkanti premjero rezidencijos Turniškėse rekonstrukcija, panašu, artėja prie pabaigos.

Partijų atstovai trauks burtus dėl EP rinkimų numerio (2)

2014 balandžio mėn. 23 d. 07:05
Partijų lyderiai ir atstovai trauks burtus, kurie lems partijos numerį rinkimų į Europos Parlamentą (EP) biuletenyje.

Maskva atšaukė Rusijos generalinį konsulą Klaipėdoje (117)

2014 balandžio mėn. 23 d. 06:47
Rusijos Federacijos generalinis konsulas Vladimiras Malyginas, I. Rozova ir V. Tomaševskis
N.Jankausko nuotr.
Klaipėdoje kelerius metus dirbęs Rusijos Federacijos generalinis konsulas Vladimiras Malyginas atšauktas į Maskvą.