Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis džiaugiasi su kiekvienais rinkimais augančiu rinkėjų skaičiumi.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Jis neigia, kad per šiuos prezidento rinkimus jo populiarumą galėjo lemti dalyvavimas Pergalės dienos minėjime Antakalnio kapinėse Vilniuje.

„Gegužės 9 dieną jau visi buvo apsisprendę, už ką balsuos. Jau vyko balsavimas paštu. Mano sprendimas dalyvauti šiose iškilmėse ir švęsti Pergalės dieną yra principingas. Aš visada dalyvavau ir dalyvausiu ateityje, nes tai labai svarbi diena mūsų istorijoje (...). Šventėme ir švęsime Gegužės 9-ąją, pergalę prieš fašizmą“, - pirmadienį per spaudos konferenciją sakė V.Tomaševskis.

Jis džiaugėsi, kad pirmą kartą LLRA ir Rusų aljansui, kurių kandidatas į prezidentus jis buvo, pavyko surinkti daugiau kaip 100 tūkst. rinkėjų balsų. Sekmadienį vykusiuose prezidento rinkimuose V.Tomaševskis gavo 109 tūkst. 627 rinkėjų balsus. Prieš penkerius metus už jį balsavo per 65 tūkst. rinkėjų.

Politikas prezidento rinkimus laimėjo Šalčininkų, Vilniaus rajonuose ir Visagine. Be to, jis pirmas buvo 16 Vilniaus miesto apylinkių.

„Pavyko laimėti ne tik Vilniaus krašte, bet ir tokiuose tolimesniuose rajonuose kaip Zarasų rajonas, dviejose apylinkėse buvau pirmas, pavyko laimėti daug rinkimų apylinkių Trakų rajone, Švenčionių rajone, Širvintų rajone. Beveik kiekvienoje apygardoje gavau po keliasdešimt balsų. Taigi, galime teigti, kad už mūsų programą, už mūsų kandidatą balsavo ne tik lenkų tautybės žmonės, net tik tautinės mažumos - rusai, baltarusiai, totoriai ir kiti, bet ir lietuvių tautybės piliečiai“, - teigė LLRA pirmininkas.

Jis sakė, kad prezidento rinkimų rezultatai rodo, jog LLRA ir Rusų aljanso koalicija turi šansą iškovoti du mandatus Europos Parlamente per gegužės 25 dieną vyksiančius rinkimus. Šiuo metu LLRA turi vieną atstovą Europos Parlamente.

Paklaustas, ar dalyvaus valstybės vadovo rinkimuose po penkerių metų, V.Tomaševskis tvirtino to nežinąs: „Mes planuojame, Dievas priima sprendimus. Nežinau, kas bus po penkerių metų, šiandien į šitą klausimą neatsakysiu.“

Sekmadienį per prezidento rinkimus daugiausia balsų surinko antros kadencijos siekianti prezidentė Dalia Grybauskaitė. Už ją balsavo 45,89 proc. rinkėjų. Antrajame rinkimų ture ji varžysis su europarlamentaru socialdemokratu Zigmantu Balčyčiu, gavusiu 13,63 proc. rinkimuose dalyvavusių Lietuvos piliečių balsų.

Trečias liko Darbo partijos atstovas Seimo narys Artūras Paulauskas, surinkęs 12,02 proc. balsų. Nepriklausomas kandidatas Seimo narys Naglis Puteikis gavo 9,33 proc., Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas europarlamentaras V.Tomaševskis - 8,23 proc., Vilniaus meras Artūras Zuokas - 5,22 proc., Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas, Ignalinos rajono meras Bronis Ropė - 4,15 proc. balsų.

Rinkėjų aktyvumas siekė 52 procento.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (379)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Atrakcijos Palangoje, kurios paįvairins poilsį prie jūros

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (69)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (6)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (65)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (329)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (10)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (47)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...