Galutinėje ir neskundžiamoje nutartyje, kuria K. Michailovui paliktas suėmimas iki sausio pabaigos, teismas pabrėžė, kad yra neišnykę suėmimo pagrindai ir sąlygos, be to, į laisvę paleistas kaltinamasis gali pasislėpti. Pasak teismo, K. Michailovui gresia labai griežta bausmė.

Be to, pažymėjo teismas, į daugelį kaltinamojo gynėjų skundo argumentų teismas jau yra atsakęs ankstesnėse nutartyse.

Anksčiau teismas yra paskelbęs, kad K. Michailovui pasislėpus procesas Medininkų byloje taptų neįmanomas. Šiuo metu bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas jau yra apklausęs daugiau kaip pusę liudytojų.

Teismas yra skelbęs, kad Medininkų žudynių byloje senaties terminas sueina kitų metų liepos 31-ąją, tačiau tai neturėtų būti kliūtis paskelbti nuosprendį K. Michailovui – senaties terminai yra taikomi ne bylai, o asmenims. Buvęs omonininkas po žudynių yra teistas kitoje byloje.

Sunkiais nusikaltimais kaltinamas K. Michailovas neigia savo kaltę ir teisme tvirtino, kad baudžiamojoje byloje esą nėra jokių jo kaltę patvirtinančių įrodymų.

Buvusiam TSRS vidaus reikalų ministerijos vidaus kariuomenės Rygos ypatingos paskirties milicijos būrio (OMON) milicininkui K. Michailovui yra pateikti kaltinimai septynių Lietuvos pareigūnų nužudymo byloje. Joje pagrindiniai įtariamieji yra OMON smogikai. K. Michailovas yra kaltinamas dėl itin sunkaus nusikaltimo padarymo - tyčinio dviejų ar daugiau asmenų nužudymo.

Už tai Lietuvos įstatymai numato laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos.

Rusijos prokurorai yra atsisakę išduoti tris įtariamuosius – Andrejų Lachtionovą, Česlovą Mlyniką bei Aleksandrą Ryžovą. Nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantiems įtariamiesiems yra paskirtos kardomosios priemonės – suėmimas, paskelbta jų tarptautinė paieška, išduoti Europos arešto orderiai. Jų atžvilgiu byla atskirta į atskirą tyrimą ir baudžiamasis procesas jų atžvilgiu tęsiamas, yra nebaigtas ir siekiama jų patraukimo baudžiamojon atsakomybėn. Senaties terminai buvusių omonininkų atžvilgiu nėra suėję.