Teismas nurodė atidėti transporto darbuotojų streiką

 (5)
Vilniaus miesto I-asis apylinkės teismas pripažino neteisėtu ketvirtadienį organizuojamą visuomeninio transporto darbuotojų streiką ir nurodė jį atidėti vienam mėnesiui.
Streiko organizatoriai pareiškė nurodymą ignoruosią.

Šią savaitę teismui ieškinius dėl streiko pripažinimo neteisėtu pateikė Vilniaus autobusų ir troleibusų parkų vadovai.

Kolektyvinių ginčų reguliavimo įstatymo 13 straipsnis suteikia teisę teismui atidėti streiką iki 30 dienų.

Nagrinėdamas ieškinį, I-asis apylinkės teismas nustatė, kad sprendimą dėl streiko priėmė miesto visuomeninio transporto įmonė, kuri streiku gali sukelti sunkius ir pavojingus padarinius visuomenei.

Teismas nutarė, jog esant šiai aplinkybei, gegužės 18 dienos streikas atidedamas 30-čiai dienų - iki birželio 17 dienos.

Visuomeninio transporto parkams bei parkų darbininkų sąjungoms teismas nurodė skubiai įvykdyti nutartį.

Ši nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto I-ąjį apylinkės teismą atskiruoju skundu.

Specialiosios paskirties UAB "Vilniaus troleibusai" darbininkų sąjungos pirmininkė Danuta Iljina BNS sakė, jog "po šia nutartimi streiko organizatoriai nepasirašo ir streiko neatšaukia".

"Visų pirma užtenka tų žaidimų smėlio dėžėje. Jau vieną kartą mus padavinėjo į teismą, vėliau nuo ieškinių atsisakė. Jei norėjo išaiškinti savo teisumą, tai turėjo bylą teisme nagrinėti iki galo. Tai yra rimtų vyrų labai nerimti žaidimai, mes jų nepriimsime", sakė D. Iljina.

D. Iljinos teigimu, ketvirtadienio rytą vairuotojai bus informuoti apie teismo nutartį ir, "kaip jie patys nuspręs, taip ir bus".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (193)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (479)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (91)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.