"Sodros" vadovo atleidimas bus svarstomas kitą savaitę

Ketvirtadienį premjeras Andrius Kubilius gavo socialinės apsaugos ir darbo ministrės Irenos Degutienės teikimą Vyriausybei atleisti iš pareigų Valstybinio socialinio draudimo fondo ("Sodros") valdybos pirmininką Vincą Kuncą.
I. Degutienė teikimą dėl "Sodros" vadovo atleidimo Vyriausybei įteikė ketvirtadienio rytą, gavusi V. Kuncos prašymą atleisti jį iš pareigų.

"Sodros" valdybos pirmininko atleidimas bus svarstomas artimiausiame Vyriausybės posėdyje, kuris greičiausiai įvyks kitą pirmadienį. "Sodros" valdybos pirmininką skiria ir atleidžia Vyriausybė.

V. Kunca pirmą kartą prašėsi atleidžiamas pernai rugsėjį, bet tuomet Vyriausybė jo prašymo nepatenkino.

"Turbūt reikėjo tada priimti jo atsistatydinimo pareiškimą, bet tuomet situacija buvo kitokia, vyko vyriausybių kaita", ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Irena Degutienė.

Pasak I. Degutienės, ministerijos vadovybė suabejojo, ar V. Kunca tinkamai kontroliavo visą "Sodros" sistemą, kurią sudaro 56 teritoriniai skyriai.

"Nors per trejetą metų buvo pakeista daug vadovų, iškeltos 6 baudžiamosios bylos, ir šiandien yra signalų, kad ne visuose teritoriniuose skyriuose yra surenkamos įmokos, net iš tų įmonių, kurios yra mokios", sakė ministrė.

Vyriausybei pateiktame projekte numatyta V. Kuncą atleisti šalių susitarimu, jam išmokant vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio išeitinę pašalpą, t.y. 1070 litų. Tokios išeitinės pašalpos dydžio prašė ir pats V. Kunca.

"Sodrai" laikinai vadovauti ketinama paskirti direktoriaus pavaduotoją Česlavą Zabulėnienę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (45)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (1)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (23)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (6)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.

G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje atnaujinta (113)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos derėsis su socialdemokratais.