Šiauliuose nusileido Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvai

 (55)
Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvai F4 "Phantom"
Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvai F4 "Phantom"
© A.Tamošiūno nuotr.

Sausio 2 d. pavakarę Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido pirmieji keturi Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvai F4 „Phantom“, kurie keturis mėnesius patruliuos Baltijos šalių oro erdvėje, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Vokietijos karinės oro pajėgos nuo sausio 4 d. oficialiai pakeis nuo rugsėjo NATO oro policijos misijoje dalyvavusius kolegas iš Danijos.

Sausio 4 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonija. Keturis mėnesius Baltijos oro erdvę saugojusius Danijos karius pakeis vokiečiai, kurie patruliuos su šešiais vienviečiais naikintuvais F-4 „Phantom“. Ceremonijoje dalyvaus Lietuvos, Vokietijos, Danijos, Estijos, Latvijos kariuomenių, Šiaulių miesto ir rajono atstovai.

Tai jau bus penktas kartas, kai šioje misijoje dalyvaus Vokietijos karinių oro pajėgų kariai.

www.DELFI.lt
 
55
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Mirė buvęs Seimo narys J. Požela (41)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 21:57
Mirė buvęs Seimo narys J. Požela
A.Stackevič nuotr.
Eidamas 89-uosius metus, mirė garsus Lietuvos mokslininkas puslaidininkių fizikoje, akademikas Juras Požela, pranešė LRT laida „Panorama“.

Pasakė beveik šventvagystę: kodėl V. Putino plano Ukrainai nebuvo (261)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 21:44
Vladimiras Putinas neturėjo jokio nuoseklaus plano prisijungti Krymą ir sukelti konfliktą Donbase, teigia Rytų Europos studijų centro analitikas Marius Laurinavičius. Jis kvestionuoja nusistovėjusį požiūrį, kad Maskvos veiksmai Ukrainoje yra vieningi, ir pateikia tai įrodančią įvykių chronologiją.

Saugos tarnybos prezidentas: buvo priimami tik aukštesni nei 1,8 m vyrai (26)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 20:59
Saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras“ mini savo 20-metį. Bendrovės prezidentas Alius Sadeckas prisimena, kad prieš dvidešimtį metų darbas saugos tarnyboje atrodė visai kitaip. Tuo metu buvo priimami tik aukštesni nei 1,8 m vyrai. Dabar bene trečdalį kolektyvo sudaro moterys.

5 patarimai, kaip apsiginti nuo agresoriaus (46)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 20:15
Daugelis apie savo saugumą pradeda galvoti tik po to, kai nutinka nelaimė - būna užpultas ar apvogtas. Savigynos specialistų teigimu, viena didžiausių klaidų - tikėtis, jog viskas, kas bloga, atsitiks ne man, todėl tam ruoštis iš anksto neprivalau. Savigynos specialistai pataria, kaip išvengti pavojingų situacijų ir kaip elgtis, jeigu nėra kitos išeities.

L. Linkevičius apie santykius su Švedija: susiduriame su labai panašiomis grėsmėmis (44)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 19:54
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, jog Švedija yra labai svarbus partneris užtikrinat regiono saugumą.