„Apie tą projektą, apie kurį jie kalba - tikrai, jis yra tokioje pirminėje stadijoje ir tos diskusijos jau streikais, turbūt, ankstyvos. Manau, visada galima rasti dialogą atsisėdus prie stalo, išsiaiškinus situacijas“, - Žinių radijui sakė L.Graužinienė.

Ji sako kol kas nesuprantanti, kokio modelio tiksliai nori profesinės sąjungos - ar nenori, jog darbo apmokėjimas būtų už etatą, ar nenori dirbti visos dienos.

„Manau, kad daugiau prevencinė akcija buvo - profsąjungos turi tokią teisę. Mokytojų profsąjungos yra aktyvios ir aš sveikinu, nes aktyvi visuomenė turi būti (...), bet nereikia tiesiog gąsdinti vieni kitų, kad bus masiniai nėjimai į darbą ir streikai nuo rugsėjo“, - dėstė Seimo pirmininkė.

Keliolika pedagogų antradienio rytą prie Vyriausybės surengė piketą, kuriame aiškino, kad jų netenkina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) iniciatyva nustatyti bendrą valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo sistemą. Pedagogai, be kita ko, nepritaria siūlymui, kad dalis mokytojų atlyginimo būtų kintanti priklausomai nuo rezultatų. Švietimiečiai argumentuoja, kad moksleivių rezultatai priklauso ne tik nuo mokytojų, bet ir nuo šeimos bei pačių vaikų pastangų.

Premjeras Algirdas Butkevičius antradienį pažadėjo, jog bus laikomasi įsipareigojimo didinti mokytojų atlyginimus nuo šių metų rugsėjo ir nuo kitų metų sausio, taip pat jis teigė, kad pedagogų netenkinančios įstatymų pataisos bus su jais derinamos, o pats projekto dėl bendros valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo sistemos priėmimas, jei reikės, bus nukeltas vėlesniam laikui.