"Manome, kad URM privalo ne tylėti, o garbingai, aiškiai ir nedviprasmiškai, remdamasi tarptautine teise, reaguoti į Rusijos daromą politinį spaudimą Lietuvai", sakoma pareiškime, kurį pasirašė 17 Seimo narių.

Pasak jų, tai įpareigoja prieš 60 metų įvykdytos okupacijos "aukų ašaros ir kraujas, ir įsisavintos pamokos".

1940 metų birželio 15 dieną Sovietų sąjunga įvedė savo kariuomenę į Lietuvą.

Lietuvos parlamentarai "politine klastote", siekiant pateisinti agresiją ir jos pasekmes, pavadino prieš savaitę išplatintą Rusijos URM pareiškimą, jog Lietuvos aneksija 1940 metais neva buvo teisėta, paprašius tuometinei Lietuvos valdžiai.

Kremliaus atstovų pareiškimą apie tariamą lietuvių specialistų pagalbą čečėnų kovotojams parlamentarai vertina kaip melą.

"Mūsų žmonių ten nėra, jų niekas nekvietė, o jei jų ten ir būtų savo valia, tai yra jų pačių apsisprendimo reikalas", sakoma Seimo narių pareiškime.

Prieš kelias dienas Rusijos prezidento padėjėjas Čečėnijos klausimais Sergejus Jastržembskis teigė, esą "banditų formuotėse Čečėnijoje" buvo samdinių iš Lietuvos.

Lietuvos parlamentarai šiuos pareigūno priekaištus įvertino "kaip savo nusikalstamų veiksmų suvertimą kitiems ir savęs teisinimą".

"Lietuva yra nepriklausoma valstybė, turinti savo kariuomenę, savo sąjungininkus ir yra pasiryžusi ne tik išsakyti savo teisę ir nuomonę, bet ir ją apginti. Tai yra suverenios valstybės prerogatyva ir gyvavimo sąlyga", mano Seimo nariai.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją