Seimo nariai "dreifuoja" dėl tabako reklamos

 (3)
Lietuvos transliuotojų atstovas teigia, kad Seimo Ekonomikos komiteto sprendimas perduoti tabako reklamos klausimą Vyriausybei yra "būdas nusiimti atsakomybę".
Trečiadienį Seimo Ekonomikos komitetas svarstė konservatoriaus Rimvydo Survilos inicijuotą įstatymo projektą, kuriuo iki 2001 metų liepos būtų pratęstas leidimas reklamuoti tabako gaminius išorinėse reklamos priemonėse, skyduose, plakatuose ir pan.

Ekonomikos komitetas nusprendė prašyti Vyriausybės nuomonės dėl šio projekto.

Lietuvos Radijo ir televizijos asociacijos atstovas Gintaras Songaila, kuris dalyvavo komiteto posėdyje, šį sprendimą pavadino "kompetencijos stoka".

"Realiai Ekonomikos komitetas neturi jokios analizės apie šio įstatymo socialines pasekmes ir operuoja tikėjimo, o ne proto sąvokomis", BNS sakė G. Songaila.

Anot jo, "tai tik būdas nusiimti atsakomybę".

G. Songaila prognozuoja, kad tabako gaminių reklamą leidžiančias pataisas bus įmanomos priimti tik naujame Seime.

Remiantis anksčiau įsigaliojusiomis Tabako kontrolės įstatymo ir jo įgyvendinimo įstatymo pataisomis, gegužės 1 dieną įsigaliojo visiškas tabako reklamos draudimas, įskaitant ir žiniasklaidos priemonėse.

Konservatorius Rimvydas Survila siūlė palikti reklamą išorinėse priemonėse dar metams, tačiau anksčiau šį siūlymą kategoriškai sukritikavo Sveikatos reikalų komitetas (SRK). Seimas neparėmė SRK siūlymo atmesti projektą ir pavedė jį toliau svarstyti Ekonomikos komitetui.

Tabako gaminių reklamos draudimas įvestas 1996 metais, tačiau iki pernykščio Seimo sprendimo nebuvo institucijos, kuri kontroliuotų draudimo įgyvendinimą ir baustų pažeidėjus. Dabar šią funkciją turi atlikti Valstybinė tabako ir alkoholio kontrolės tarnyba.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (194)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (479)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (91)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.