Seimo komitetas kviečia Premjerą pasiaiškinti

 (2)
Trečiadienį Žmogaus teisių komitetas apsvarstė vyriausybinės "Saulėlydžio" komisijos planus likviduoti Tautinių mažumų ir išeivijos departamentą ir kai kurias kitas vyriausybines institucijas ir jų funkcijas perduoti įvairioms ministerijoms. "Saulėlydžio: komisija sukurta biurokratijai mažinti.

Kaip pranešė Žmogaus teisių komiteto sekretoriatas, komiteto narių nuomone, tokia departamento reorganizacija, neatlikus valdymo audito, gali atnešti didelių nuostolių valstybei.

"Nors formaliai ir bus sumažintas Vyriausybės pavaldume esančių institucijų skaičius, iš tikrųjų jos bus "iškaišiotos" į įvairias ministerijas, o tai sukels dubliavimąsi", rašoma pranešime.

Planuojama, jog Tautinių mažumų ir išeivijos departamento funkcijos ir lėšos bus išdalintos trims ministerijoms. Komiteto nuomone, tai reiškia, kad nebus vienos institucijos ir vieno vadovo, atsakingo už šią sritį.

Anot Žmogaus teisių komiteto, tuo tarpu kai Lietuvoje rengiamasi likviduoti Tautinių mažumų ir išeivijos departamentą, kitos užsienio valstybės vis didesnį dėmesį skiria tautinių mažumų problemoms, neretai sukeliančioms skaudžius konfliktus. Kai kuriose valstybėse už šią sritį atsakingi pareigūnai turi ministro rangą.

Todėl Žmogaus teisių komitetas nusprendė kitą pirmadienį kviesti į posėdį A. Kubilių bei "Saulėlydžio" komisijos pirmininką Algirdą Šemetą išklausyti jų paaiškinimų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prokuratūra: Šilutėje galėjo būti papirkta per 120 rinkėjų (4)

Penkiolika Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių penktadienį supažindinti su ikiteisminio tyrimo dėl galimo rinkėjų papirkimo Šilutės rinkimų apygardoje medžiaga.

Konservatorių „maištininkai“ prisipažino, ko iš tiesų nori (95)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose buvo kilęs nedidelis nerimas, pavadintas maištu. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pakvietė konservatorius kalbėtis apie galimą koaliciją, konservatorių vadovybė metė kamuolį atgal išdėstę savo pozicijas.

Dėl paminklo Vyčiui Lukiškių aikštėje R. Šimašius kreipėsi į Prezidentę ir Vyriausybę

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius penktadienį pasirašė kreipimąsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl paminklo šiuo metu rekonstruojamoje Lukiškių aikštėje statybų konkurso. Mero nuomone, tokį konkursą ir jo įgyvendinimo priežiūrą turi būti pavesta organizuoti valstybės ar savivaldybės institucijai.

Teismo nuosprendis: buvę omonininkai kalti dėl Medininkų žudynių (2)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį kaltais dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių pripažino tris buvusius omonininkus.

G. Landsbergis: nuostatos dėl valdančiosios koalicijos formavimo (87)

Penktadienį išplatintame Tėvynės sąjungos - Lietuvos konservatorių pareiškime teigiama, kad viešumoje pasirodžius įvairioms TS-LKD pozicijos dėl valdančiosios koalicijos formavimo interpretacijoms, partija nutarė dar kartą išdėstyti nuoseklias savo nuostatas, kurių, kaip teigiama parnešime, laikėsi prieš rinkimus ir laikosi po rinkimų.