Seime susibūrė dar viena frakcija

 (3)
Demokratų ir Tėvynės liaudies partijos antradienį paskelbė įkuriančios savo bendrą frakciją Seime.
Kaip plenariniame Seimo posėdyje pareiškė Tėvynės liaudies partijos (TLP) pirmininkės pavaduotojas, Kovo 11-sios akto signataras Vidmantas Žiemelis, įkuriama Jungtinė demokratų ir Tėvynės liaudies partijų frakcija.

Ji suburs tris abiem partijoms Seime atstovaujančius parlamentarus - TLP pirmininkę Laimą Andrikienę, Demokratų partijos pirmininką Saulių Pečeliūną bei V. Žiemelį.

Kaip sakoma frakcijos sukūrimo pareiškime, jos pagrindinis tikslas - stiprinti demokratinę bei modernią Lietuvos valstybę, besiremiančią laisvų piliečių iniciatyva.

Frakcijos seniūnu išrinktas V. Žiemelis, seniūno pavaduotoju - S. Pečeliūnas.

Demokratų partija susikūrė prieš dešimtmetį, TLP - pernai rudenį. S. Pečeliūnas visuomet "buvo ištikimas" savo partijai. Sutuoktiniai eksministrai L. Andrikienė ir V. Žiemelis buvo konservatorių partijos steigėjai, tačiau 1998 metų pabaigoje iš jos pašalinti už ekspremjero Gedimino Vagnoriaus partinės linijos kritiką.

S. Pečeliūno partija pastarąjį dešimtmetį buvo laikoma politikos autsaidere ir priskiriama prie radikalių, tačiau kovą per savivaldybių tarybų rinkimus gavo 9 mandatus. TLP savivaldybėse gavo vieną mandatą.

Jungtinė DP ir TLP frakcija yra jau ketvirtoji, įsikūrusi Seime per pastarąjį pusmetį.

Pernai skilus Socialdemokratų ir Krikščionių demokratų partijoms, susiformavo frakcija "Socialdemokratija 2000" (5 nariai) ir Moderniųjų krikščionių demokratų frakcija (4 nariai). Kovo mėnesį ekspremjero G. Vagnoriaus idėjų šalininkai susibūrė į Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcija (12 narių).

Iš viso Seime yra 11 frakcijų. Kadencijos pradžioje buvo 8 frakcijos.

Dabar frakcijai sukurti reikia 3 parlamentarų. Nuo naujos Seimo kadencijos frakcijai suburti reikės mažiausiai 7 parlamentarų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis: koaliciją galime suformuoti ir be konservatorių ar socialdemokratų koalicijos sudėtis lieka neaiški (449)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) valdančiąją koaliciją gali suformuoti ir be partijų, kurios užėmė antrą bei trečią vietą rinkimuose, jei šios nenorės bendradarbiauti, sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Po neseniai pasibaigusių konsultacijų tarp LVŽS ir TS-LKD partijos liko prie savo ankstesnių nuostatų: „valstiečiai-žalieji“ nori plačios koalicijos su konservatoriais ir socialdemokratais bei nenori dirbti su Liberalų sąjūdžiu, tuo tarpu konservatoriai nenori daugumos su socialdemokratais ir koalicijoje mieliau matytų liberalus.

Pareigūnų profsąjungos į Telšių raj. žuvusio pareigūno tyrimą žada įtraukti švedų ekspertus (6)

Pareigūnų profesinės sąjungos Telšių raj. tarnybos metu žuvusio pareigūno atvejį žada analizuoti pasitelkiant švedų ekspertus. Anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), po nelaimės niekas nepasikeitė, naujos tragedijos galime sulaukti bet kada.

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams (10)

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (796)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais bei nori, kad specialiosios tarnybos patikrintų visus parašą ant koalicijos sutarties dedančius partijų lyderius.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (16)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.