S.Buškevičius ragina atsistatydinti Vilniaus vadovus

 (2)
Seimo narys Stanislovas Buškevičius paragino atsistatydinti Vilniaus savivaldybės vadovus, kurie priėmė vizito atvykusią Baltarusijos sostinės delegaciją.
Minsko miesto vykdomojo komiteto penkiolikos asmenų delegacija penktadienį atvyko dviem dienoms į Vilnių susipažinti su Vilniaus miesto tarybos struktūra ir darbu.

Delegaciją, vadovaujamą Minsko Vykdomojo komiteto tarybos pirmininko pavaduotojo G. Peršino, penktadienį priėmė Vilniaus miesto mero pirmasis pavaduotojas A. Kudzys.

"Nesuprantu Vilniaus miesto valdžios susitikimo su Minsko delegacija. Tai tiesiogiai kertasi su užsienio politika ir prieštarauja moralei", penktadienį BNS korespondentui sakė nacionalinės partijos "Jaunoji Lietuva" vadas S. Buškevičius. Jis yra Seimo Jungtinės frakcijos narys.

"Nesuprantu, kaip savivaldybės politikai žiūrės 1991 m. sausio 13-sios aukų giminėms į akis. Raginu juos apsvarstyti savo atsistatydinimą", sakė S. Buškevičius.

Jis įvertino vizitą kaip "tiesioginę paramą Aleksandro Lukašenkos režimui".

Kaip žinoma, Lietuvos URM teigia pradėjusi diplomatinį spaudimą Minskui, kai Baltarusijos prezidentas gynybos ministro pavaduotoju paskyrė generolą Vladimirą Ushopčiką, kaltinamą taikių Lietuvos gyventojų žudynių organizavimu per 1991 metų sausio 13-osios sąmokslą.

Vilniaus miesto pirmasis pavaduotojas A. Kudzys penktadienį žurnalistams pats pripažino, kad Minsko delegacijos priėmimas šiuo metu nebuvo itin teisingas žingsnis.

Lietuvos URM nereiškė nepasitenkinimo dėl Minsko savivaldybės delegacijos vizito, vertindama, jog tai yra dar viena proga perduoti demokratinės savivaldos patirtį baltarusiams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (236)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (66)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1223)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (224)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.