Saugumo departamentas atsilieka nuo Vidurio Europos lygio

Valstybės saugumo departamentas (VSD) jau yra pajėgus fiksuoti visas išorines ir vidaus grėsmes, tačiau vis dar smarkiai atsilieka nuo Vidurio Europos šalių specialiųjų tarnybų standartų, teigia VSD generalinis direktorius Mečys Laurinkus.
Jis pirmadienį atsakė į žurnalistų klausimus po Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, kuriame pateikta įslaptinta VSD veiklos ataskaita už 1999 metus. Tai maždaug 40-ties lapų dokumentas, pažymėtas grifu "Slaptai".

Tai pirmasis atvejis, kai VSD atsiskaitinėja parlamento komitetui. Anksčiau ataskaita buvo pateikiama visam Seimui, ir, pasak V. Laurinkaus, jis atsidurdavo dviprasmiškoje situacijoje - "pasakyti ir viską, ir nieko".

Pasak M. Laurinkaus, šiemet ataskaitoje akcentuojama VSD reforma, sumažinant ir sukonkretinant institucijos funkcijas nuo 11 iki svarbiausiųjų penkių. Tai kontržvalgyba, žvalgyba, valstybės ekonominių interesų apsauga kontržvalgybos priemonėmis, valstybės slaptos informacijos apsauga pagal NATO reikalavimus bei kova su terorizmu.

VSD reformos būtų reglamentuotos naujojoje VSD įstatymo redakcijoje, kurios projektas jau užregistruotas Seime.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (7)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (9)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (452)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (6)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.