Rusijos pilietis pasiprašė pabėgėlio statuso

Politinio prieglobsčio Lietuvoje pasiprašė dar vienas Rusijos pilietis, o laikiną prieglobstį Pabradėje gavę aštuoni Grozno gyventojai antradienį pareiškė atsisaką politinio prieglobsčio prašymų.
Sekmadienio naktį į Vilniaus geležinkelio stotį atvykus traukiniui Gomelis - Kaliningradas, stotyje budėję pasienio policijos pareigūnai perone pastebėjo vyrą ir jį sustabdė.

Paaiškėjo, kad tai Rusijos pilietis, turintis Rusijos vidaus pasą be Lietuvos vizos, kuris iš traukinio išlipo savavališkai.

Tuomet sulaikytasis pasiprašė pabėgėlio statuso.

Rusijos pilietis buvo nuvežtas į Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punktą (PKP). Užpildžius reikiamus dokumentus, pirmadienį jis buvo laikinai apgyvendintas Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje, pranešė Pasienio policijos departamentas.

Per savaitę tai buvo antras atvejis, kai Rusijos piliečiai Lietuvoje paprašo suteikti pabėgėlio statusą.

Praėjusį antradienį Kybartų geležinkelio PKP pasieniečiai iš traukinio Kaliningradas - Maskva išlaipino 8 Grozno gyventojus (2 vyrus, 2 moteris ir 4 nepilnamečius), neturėjusius Lietuvos vizų. Jie taip pat pasiprašė pabėgėlio statuso.

Tąkart Migracijos departamentas leido jiems pasilikti Lietuvoje. Grozno gyventojai buvo laikinai apgyvendinti URC Pabradėje, tačiau šį antradienį jie raštu pareiškė atsisaką savo prašymų dėl pabėgėlio statuso suteikimo.

Vadovaudamasis galiojančia tvarka, Migracijos departamentas nesuteikia informacijos, ar tai yra čečėnai, rusai ar kitų tautybių žmonės.

Dabar sprendžiama dėl Rusijos piliečių išsiuntimo iš Lietuvos atgal į Kaliningrado sritį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (173)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (65)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (458)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (83)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

R. Karbauskis socdemams ir konservatoriams davė laiko iki penktadienio (166)

Valdančiąją koaliciją formuojanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tikisi iki penktadienio išgirsti konservatorių ir socialdemokratų atsakymus, ar jie pasirengę derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo.