Retėja Tėvynės sąjungos narių gretos

 (15)
Seimo narys 41 metų Juozas Galdikas, priklausantis Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) frakcijai, nusprendė palikti politiką.
Seimo narys frakcijos posėdyje paprašė neįtraukti jo pavardės į šiuo metu sudarinėjamą Tėvynės sąjungos kandidatų į Seimą abėcėlinį sąrašą.

Politikas nepanoro plačiau komentuoti apsisprendimo priežasčių: "Vienas žmogus negali būti politikoje - joje turi dalyvauti kartu su kitais. Kartais tie lūkesčiai nepasiteisina".

J.Galdikas nieko konkretaus negalėjo pasakyti ir apie savo ateitį: "Dar liko penki mėnesiai, per pusmetį sugalvosiu".

Prieš tapdamas Seimo nariu, iki 1996 metų rudens, J.Galdikas dirbo Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos, sanitarijos ir higienos skyriaus vedėju.

1996-1998 metais J.Galdikas buvo sveikatos apsaugos ministras. Eidamas šias pareigas jis pagarsėjo tuo, kad sau pasiskyrė 22 tūkst. litų už įstatymų projektų rengimą.

Vyriausybės komisija už tai apkaltino jį neetišku elgesiu, politikas prarado ministro postą.

Praėjusių metų birželio mėnesį J.Galdikas pasiūlė Seimui priimti nutarimą, kuriuo Vyriausybė būtų įpareigota atšaukti nutarimą dėl sovietinių skulptūrų perdavimo viešajai įmonei "Hesonos" klubui Grūto parkui kurti.

Nors šios Seimo kadencijos nariams liko dirbti dar penkis mėnesius, apie ketinimus palikti politiką jau anksčiau yra pareiškę dar trys Tėvynės sąjungos nariai - partijos pirmasis vicepirmininkas Antanas Stasiškis, partijos priežiūros komiteto pirmininkas Algirdas Katkus ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (259)

Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (89)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (26)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (755)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

„120s“ žinios: Prezidentė, nugalėtojai ir lapė

Šiandien trumposiose „120s žiniose“ žiūrėkite prezidentė linki „valstiečiams“ suburti skaidrią ir atsakingą koaliciją; R. Karbauskis sako abu svarbiausi postai turi priklausyti jiems; G. Landsbergis sako, kad derybos negali vykti dviem frontais Labanoro girioje nufilmavo drąsią lapę.