R. Karbauskis: trejus su puse metų dirbsime su socialdemokratais

 (141)
Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad partnerystė su socialdemokratais nežlugs, o koalicijos su konservatoriais nebus.
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Aš tokios minties (dėl koalicijos su konservatoriais – BNS) neleidžiu sau dėl to, kad mes trejus su puse kitų metų dirbsime su socialdemokratais vienoje koalicijoje“, – sekmadienį LRT televizijos laidai „Savaitė“ sakė R.Karbauskis.

Jis tvirtino matąs, kad konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis stengiasi kalti pleištą tarp „valstiečių“ deleguoto premjero Sauliaus Skvernelio ir R.Karbauskio vadovaujamos LVŽS frakcijos Seime.

„Taip, Gabrielius Landsbergis labai daug stengiasi ir „Facebook'e“ savo pareiškimais daryti tą, sakyčiau, dirbtinę įtampą ir kurti situaciją, kada nebent jis tikisi, kad aš kaip nors reaguosiu į tuos jos pareiškimus. O aš niekaip nereaguosiu“, – sakė LVŽS pirmininkas.

Jis teigė žinojęs apie S.Skvernelio susitikimus su G.Landsbergiu, nors apie juos viešai ir nebuvo skelbta: „Aš žinojau apie tuos susitikimus, žinojau apie klausimus, kuriais šnekama. Mes iš tikrųjų bendraujame, nėra taip, kad jie slėpti nuo mūsų.“

Pastarasis susitikimas Vyriausybėje įvyko balandžio 4 dieną. G.Landsbergis ir premjero atstovas tikino, kad pagrindinė pokalbio tema buvo emigracija.

Pastaruoju metu viešumoje buvo paaštrėjusi įtampa tarp premjero S.Skvernelio ir „valstiečių“ frakcijos Seime. Premjeras sakė nebežinantis, ar įmanoma įgyvendinti planuojamas reformas, kai joms priešinasi net jį delegavusi „valstiečių“ frakcija, tuo metu R.Karbauskis teigė, kad Vyriausybės vadovas pernelyg pasiduoda emocijoms. Vieši nesutarimai pastebimi dėl Vyriausybės planuojamos aukštojo mokslo reformos, dėl konkrečių veiksmų mažinant migraciją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: puikus gegužės startas (3)

Savaitės pradžioje naktimis dar kai kur spustels šaltukas, tačiau orai kasdien šils vis sparčiau. Kritulių nenumatoma, o ir debesys bus reti, tad saulės spindulių netrūks. Panašu, kad gegužės pradžia pradžiugins vien geromis žiniomis.

G. Paluckas: dėl Darbo kodekso tikrai nėra sutarta (8)

Darbo kodeksas, nors kitą savaitę, žadama, bus pristatytas Seime, atrodo, nebus taip lengvai priimtas, kaip mėgina pateikti premjeras ir dalis valstiečių žaliųjų. Tą patvirtino išrinktas socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, nors Darbo kodeksas – jo pirmtako ir jo bičiulių produktas.

Verslo atstovas suniokojo valstiečių siūlomą susitarimą didinti atlyginimus (327)

Vyriausybės priemonių plane yra punktas, kuriame iki šių metų 3 ketvirčio vyriausybė įsipareigoja pasiekti nacionalinį susitarimą dėl darbo užmokesčio.

Seimas nesutiko priverstinį gydymą dėl psichikos sutrikimų pratęsti iki savaitės (35)

Seimas šią savaitę nepritarė konservatoriaus Antano Matulo iniciatyvai priverstinį gydymą dėl psichikos sutrikimų be asmens sutikimo pratęsti nuo trijų dienų iki savaitės.

JAV lietuvis pateikė netikėtą požiūrį į emigraciją (373)

Lietuva, ištrūkusi iš už geležinės uždangos, dabar naudojasi galimybe pamatyti pasaulį, taigi į emigraciją nereikia žiūrėti kaip į kataklizmą. Tokį požiūrį į emigraciją pateikia JAV Getisburgo koledžo Pensilvanijoje ekonomikos profesorius Rimvydas Baltaduonis.