Pritarta Elektroninio parašo įstatymo projektui

 (1)
Lietuvos Vyriausybė trečiadienį pritarė Elektroninio parašo įstatymo projektui ir teiks jį svarstyti Seimui.
Šis įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į tai, jog diegiant informacinių technologijų priemones, didėja poreikis reglamentuoti žmonių santykius saugiai keičiantis informacija. Tokią direktyvą yra priėmusi ir Europos Sąjunga.

Lietuvoje galiojančios teisės normos daugiausiai skirtos rašytiniams dokumentams, kur svarbų vaidmenį turi ranka užrašytas asmens parašas.

Kadangi informacinių technologijų industrija jau tapo vienu didžiausių ir greičiausiai augančių sektorių pasaulio šalių ekonomikoje, būtina išspręsti elektroninio parašo problemą.

Elektroninio parašo įstatyme formuluojamos sąlygos, kurioms esant elektroninio parašo galia yra tokia pati, kaip ir ranka užrašyto parašo.

Informacijos technologijų ir telekomunikacijų įmonių atstovai ne kartą yra raginę Seimo narius neatsilikti nuo informacinės visuomenės iššūkių ir spartinti su šia sritimi susijusių įstatymų leidybą, įskaitant elektroninio parašo įstatymą.

Tačiau, specialistų teigimu, Lietuvoje priėmus rengiamą elektroninio parašo įstatymą, jo įgyvendinimą stabdytų tai, kad trūksta tinkamų technologinių ir organizacinių elektroninio parašo infrastruktūros komponentų.

Elektroninis parašas yra pasirašomų duomenų tam tikras šifruotas kodas ir, skirtingai nuo ranka rašyto parašo, nėra betarpiškai susijęs su pasirašiusio asmens fizinėmis savybėmis.

Elektroninis parašas susiejamas su fiziniu asmeniu per specialų sertifikatą.

Elektroninis parašas yra pagrindinis elektroninių dokumentų ar elektroninių sandorių elementas, tačiau neapimantis visų jiems keliamų reikalavimų, todėl ir reikalauja atskiro elektroninių dokumentų, elektroninių sandorių ar elektroninės komercijos įstatymo.

Elektroninis parašas galėtų būti naudojamas oficialiame susirašinėjime su valdžios institucijomis, pavyzdžiui, siunčiant konkursų medžiagą, mokesčių deklaracijas, teisės aktus, taip pat sudarant sandorius, naudojantis atviraisiais kompiuterių tinklais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (7)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (22)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį (31)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (9)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.

Viešai darbo paprašęs 52-ejų vyras: aš negaliu patikėti (228)

Dar ketvirtadienį ašaras dėl sunkios gyvenimo lemties – darbo metu prarastų kairės rankos pirštų, sugadintos sveikatos ir skurdo – ašaras liejęs 52-ejų Artūras dabar netveria džiaugsmu. Jo prašymas buvo išgirstas.