Prezidentas Valdas Adamkus dar kartą

Prezidentas Valdas Adamkus dar kartą pakartojo savo poziciją, kad Lietuvoje švietimas turi būti prioritetinė sritis bei paragino švietimo problemų neeskaluoti per rinkimų kampaniją.
"Švietimo problema yra ir šiandien, ji ir ateityje išliks viena iš aktualiausių. Tačiau mes turime stengtis, kad švietimas išliktų aukštame lygyje", kalbėjo prezidentas penktadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) vykusiame apskričių ir savivaldybių švietimo vadovų pasitarime.

V. Adamkus teigė esąs susirūpinęs, kad švietimo tematika nepavirstų tik priešrinkiminiais pažadais ir nebūtų nukrypta nuo tikrojo švietimo kelio.

Jo nuomone, reikia sudaryti sąlygas, jog ateityje Lietuvoje tikrai susiformuotu informacinė visuomenė. "Svarstant 2001 metų biudžetą mes rasime lėšų, kad būtume modernūs ir galėtume eiti žingsnis į žingsnį su visu pasauliu", teigė prezidentas.

Penktadienį vykusiame pasitarime pranešimą skaitęs švietimo ir mokslo ministras Kornelijus Platelis pasidžiaugė, kad nors ir sunkiai, švietimo reforma vyksta.

Pasak jo, reformos eigą palankiai įvertino užsienio ekspertai.

"Šalies ekonominė padėtis mus verčia taupyti lėšas, tačiau turime stengtis netaupyti ugdymo kokybės sąskaita", kalbėjo K. Platelis.

Jo teigimu, jau priimtas nutarimas, kad 4,5 milijonai litų, sutaupyti atsisakius antrojo Seimo rinkimo turo, bus skirti vadovėlių leidimui.

Ministro manymu, reikia kuo greičiau parengti programą bei aiškią strategiją, kaip bus panaudota 2002 metais Lietuva pasieksianti Pasaulio banko paskola, skirta mokyklų atnaujinimui bei modernizavimui.

"Nuo švietimo priklauso mūsų valstybės ateitis artimiausiu laiku bei mūsų vieta pasaulyje", pažymėjo K. Platelis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Socialinės problemos – grėsmė valstybės saugumui (34)

Radikalių politinių veikėjų iškilimas JAV ir Europoje rodo, kad negebama spręsti įvairių socialinių problemų, ir, jei tam nebus skiriama reikiamo dėmesio, gali kilti rimtų grėsmių šalių saugumui. Taip projekto „Lietuva3“ diskusijoje „Saugumas transformacijų laikais: nuo valstybės iki tavęs“ kalbėjo tarptautinio saugumo ir nekonvencinių grėsmių ekspertė Merilando universiteto mokslininkė ICONS projektui Eglė Murauskaitė.

B. Jelcino bendražygis: Rusija vis dar serga imperializmo liga (123)

Buvusio Rusijos prezidento Boriso Jelcino bendražygio Genadijaus Burbulio teigimu, nors prieš 25 metus pavyko taikiai išardyti SSRS, Rusija iki šiol neatsikratė imperialistinio sindromo.

Teismo sprendimą Vijūnėlės dvaro byloje paskelbs dar šiemet (16)

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Generalinės prokuratūros skundą dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose statybų.

Tarptautinio sąjungininkų bataliono priėmimas Lietuvai kainuos 5,8 mln. eurų (314)

Vokietijos vadovaujamo tarptautinio sąjungininkų bataliono priėmimas Lietuvoje kainuos maždaug 5,8 mln. eurų - infrastruktūros paruošimo darbus Rukloje ir Linkaičiuose ketinama baigti kitų metų pradžioje.

Naujoji valdžia planuoja smarkiai didinti vieną mokestį (324)

Naujoji valdžia planuoja smarkiai didinti mokestį medžiotojams. Tai DELFI konferencijoje paskelbė Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.