Prezidentas Valdas Adamkus dar kartą

Prezidentas Valdas Adamkus dar kartą pakartojo savo poziciją, kad Lietuvoje švietimas turi būti prioritetinė sritis bei paragino švietimo problemų neeskaluoti per rinkimų kampaniją.
"Švietimo problema yra ir šiandien, ji ir ateityje išliks viena iš aktualiausių. Tačiau mes turime stengtis, kad švietimas išliktų aukštame lygyje", kalbėjo prezidentas penktadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) vykusiame apskričių ir savivaldybių švietimo vadovų pasitarime.

V. Adamkus teigė esąs susirūpinęs, kad švietimo tematika nepavirstų tik priešrinkiminiais pažadais ir nebūtų nukrypta nuo tikrojo švietimo kelio.

Jo nuomone, reikia sudaryti sąlygas, jog ateityje Lietuvoje tikrai susiformuotu informacinė visuomenė. "Svarstant 2001 metų biudžetą mes rasime lėšų, kad būtume modernūs ir galėtume eiti žingsnis į žingsnį su visu pasauliu", teigė prezidentas.

Penktadienį vykusiame pasitarime pranešimą skaitęs švietimo ir mokslo ministras Kornelijus Platelis pasidžiaugė, kad nors ir sunkiai, švietimo reforma vyksta.

Pasak jo, reformos eigą palankiai įvertino užsienio ekspertai.

"Šalies ekonominė padėtis mus verčia taupyti lėšas, tačiau turime stengtis netaupyti ugdymo kokybės sąskaita", kalbėjo K. Platelis.

Jo teigimu, jau priimtas nutarimas, kad 4,5 milijonai litų, sutaupyti atsisakius antrojo Seimo rinkimo turo, bus skirti vadovėlių leidimui.

Ministro manymu, reikia kuo greičiau parengti programą bei aiškią strategiją, kaip bus panaudota 2002 metais Lietuva pasieksianti Pasaulio banko paskola, skirta mokyklų atnaujinimui bei modernizavimui.

"Nuo švietimo priklauso mūsų valstybės ateitis artimiausiu laiku bei mūsų vieta pasaulyje", pažymėjo K. Platelis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Naujoji tvarka atsijojo tikruosius vargšus (18)

Sugriežtinus tvarką gauti socialinį būstą, jo laukiančiųjų eilė Panevėžyje sutrumpėjo daugiau kaip tris kartus. Tad sulaukti stogo virš galvos, kad ir valdiško, dabar galima tikėtis daug greičiau.

Į Vilnių atvežtas T. Matulionio sarkofagas (24)

Šeštadienio vakarą Vilniaus arkikatedroje iškilmingai sutiktos Teofiliaus Matulionio, kurį rengiamasi skelbti palaimintuoju, relikvijos – sarkofagas su jo palaikais.

Biudžetininkų kantrybė senka: sako, kad pravalgome valstybės pinigus, o mes nesuduriame galo su galu (373)

Vyriausybė neskuba apsispręsti, ar pridėti pusantro euro prie bazinio dydžio, nuo kurio priklauso biudžetinių įstaigų darbuotojų ir valstybės tarnautojų atlyginimai. Biudžetininkai pyksta: jeigu jie ir toliau bus ignoruojami, iš kitų šalių teks kviestis ne tik statybininkus, bet ir tarnautojus.

Kaune į diakonus pirmą kartą įšventinti penki vedę vyrai (43)

Šeštadienį Kauno Šventųjų apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, susirinkus gausiai tikinčiųjų miniai, penki vedę įvairių profesijų vyrai įšventinti diakonais.

Pasaulį sudrebinęs desertas – jau Lietuvoje: už porciją ledų moka 4 eurus ir dar stovi eilėse (452)

Nors mūsų pokalbio metu Laurynas Rimavičius naujai įkurtoje ledų kavinėje dirbo tik antrą dieną, jo veidą jau puošė plati šypsena – Palangoje pristatęs naujovę jis kaipmat susilaukė stulbinančio poilsiautojų dėmesio.