Prezidentas Valdas Adamkus dar kartą

Prezidentas Valdas Adamkus dar kartą pakartojo savo poziciją, kad Lietuvoje švietimas turi būti prioritetinė sritis bei paragino švietimo problemų neeskaluoti per rinkimų kampaniją.
"Švietimo problema yra ir šiandien, ji ir ateityje išliks viena iš aktualiausių. Tačiau mes turime stengtis, kad švietimas išliktų aukštame lygyje", kalbėjo prezidentas penktadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) vykusiame apskričių ir savivaldybių švietimo vadovų pasitarime.

V. Adamkus teigė esąs susirūpinęs, kad švietimo tematika nepavirstų tik priešrinkiminiais pažadais ir nebūtų nukrypta nuo tikrojo švietimo kelio.

Jo nuomone, reikia sudaryti sąlygas, jog ateityje Lietuvoje tikrai susiformuotu informacinė visuomenė. "Svarstant 2001 metų biudžetą mes rasime lėšų, kad būtume modernūs ir galėtume eiti žingsnis į žingsnį su visu pasauliu", teigė prezidentas.

Penktadienį vykusiame pasitarime pranešimą skaitęs švietimo ir mokslo ministras Kornelijus Platelis pasidžiaugė, kad nors ir sunkiai, švietimo reforma vyksta.

Pasak jo, reformos eigą palankiai įvertino užsienio ekspertai.

"Šalies ekonominė padėtis mus verčia taupyti lėšas, tačiau turime stengtis netaupyti ugdymo kokybės sąskaita", kalbėjo K. Platelis.

Jo teigimu, jau priimtas nutarimas, kad 4,5 milijonai litų, sutaupyti atsisakius antrojo Seimo rinkimo turo, bus skirti vadovėlių leidimui.

Ministro manymu, reikia kuo greičiau parengti programą bei aiškią strategiją, kaip bus panaudota 2002 metais Lietuva pasieksianti Pasaulio banko paskola, skirta mokyklų atnaujinimui bei modernizavimui.

"Nuo švietimo priklauso mūsų valstybės ateitis artimiausiu laiku bei mūsų vieta pasaulyje", pažymėjo K. Platelis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: pirmąjį balandžio savaitgalį – ypatinga šiluma prognozė kitai savaitei (1)

Atsisveikindamas kovas šalį palaistys pavasarišku lietumi, o balandis prasidės ypatingai: savaitgalį mėgausimės dar šį pavasarį neregėta beveik 20 laipsnių šiluma.

S. Skvernelis vis sulaukia siūlymų kurti naują frakciją (142)

„Yra tokių pasiūlymų, yra kalbų, bet manau, kad tai kol kas yra ankstyva.<...> Yra nemažai frakcijos narių ir tai jau ne vienetai ir ne dešimtys, kurie nori matyti tą rezultatą, kurį mes žadėjome žmonėms. Man yra džiugu, kad tokių Seimo narių yra, nes ir aš esu orientuotas į rezultatą, o ne procesą,“ – sako premjeras Saulius Skvernelis, paklaustas, ar bendražygiai jam nesiūlo kurti naujos jo paties frakcijos. Vis dėlto, jei pritrūktų politinės valios įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, S. Skvernelis sako neatmetantis galimybės dar šioje kadencijoje matyti ir naują valdančiąją koaliciją. Apie šias ir kitas politines aktualijas pokalbis su Ministru Pirmininku laidoje „Dėmesio centre“.

Anglijoje gyvenanti lietuvė: taip jau yra, jeigu gyveni skurdžiau, esi tylesnis, iš tavęs tyčiojasi (109)

Egidijus Anupraitis per kelias dienas liūdnai pagarsėjo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Paaiškėjo, kad vaikinas mokėsi Liverpoolio universitete, tačiau grįžo atgal į Lietuvą.

L. Linkevičius prašo Vokietijos ministro perduoti Lietuvai Nepriklausomybės aktą (249)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį paprašė Vokietijos diplomatijos vadovo Sigmaro Gabrielio perduoti Lietuvai Berlyno diplomatiniame archyve rastą 1918-ųjų vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės aktą.

SADM skandale aiškėja naujos aplinkybės: darbuotojai pasakoja apie klastingas schemas (103)

DELFI aprašius situaciją, kai apie galimą valstybės lėšų švaistymą Socialinės apsaugos ir darbo ministrui (SADM) pranešusios Vaikų išlaikymo fondo darbuotojos sulaukė sistemos kirčio – buvo pradėta ieškoti, kaip jas nubausti, į viešumą ėmė kilti naujos detalės.