Prezidentas suabejojo archeologo kvalifikacija

 (1)
Prezidentas Valdas Adamkus mano, kad buvusio kultūros viceministro paskyrimas vadovauti bendrovei "Klaipėdos laivų remontas" neatitinka valstybės interesų.
Tokią poziciją šalies vadovas išdėstė antradienį, telefonu kalbėdamas su konservatorių partijos vicepirmininke Rasa Juknevičiene.

V. Adamkaus atstovė spaudai BNS korespondentui sakė, kad skiriant pareigūnus, prezidentas pabrėžia būtinybę vadovautis ne partiniais interesais, o jų kvalifikacija.

Atstovės spaudai teigimu, šalies vadovas negali nurodyti partijoms, kaip elgtis, tačiau tikisi, kad konservatoriai patys padarys atitinkamas išvadas.

Dienraštis "Lietuvos rytas" antradienį pranešė, kad Vilniaus universitete archeologo ir muziejininko specialybę įgijęs N. Puteikis buvo paskirtas akcinės bendrovės "Klaipėdos laivų remontas" direktoriumi.

Kultūros viceministru N. Puteikis dirbo vadovaujant dabartiniam nuosaikiajam konservatoriui Sauliui Šalteniui, kai premjeru buvo Gediminas Vagnorius.

Nuostabą dėl N. Puteikio paskyrimo pareiškė konservatorių partijos Priežiūros komiteto pirmininkas Algirdas Katkus.

Premjerui Andriui Kubiliui ir Klaipėdos apskrities viršininkui adresuotame laiške sakoma, kad "Kultūros ministerija 1996 - 1998 metais nepasižymėjo skrupulingu ūkiškumu, tad jos vadovai visuomenės buvo vertinami gana kritiškai".

Pasak pareiškimo, viceministro N. Puteikio padarytus ūkinius bei finansinius pažeidimus nurodo Valstybės kontrolė.

"Konservatorių Priežiūros komitetas tikisi, kad į šias pastabas bus atsižvelgta pasibaigus bandomajam naujojo direktoriaus laikotarpiui", sakoma Seimo nario A. Katkaus laiške.

Pasak jo, dėl N. Puteikio paskyrimo yra nustebę "dauguma" Seimo konservatorių frakcijos narių.

Prieš N. Puteikio paskyrimą surengtame viešajame konkurse dalyvavo penkiolika labiau su jūra ir laivais susijusių specialistų.

Konservatorius N. Puteikis direktoriumi paskirtas partijos kolegos Klaipėdos apskrities administracijos viršininko Laisvūno Kavaliausko teikimu.

Atsižvelgus į Klaipėdos mero Eugenijaus Gentvilo nuogąstavimus, N. Puteikis į šias pareigas priimtas bandomajam trijų mėnesių laikotarpiui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius (29)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (567)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (205)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.

S. Skvernelis planuoja susitikimą su G. Landsbergiu (54)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkimų sąrašą vedęs Saulius Skvernelis planuoja susitikimą su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu.