Prezidentas savo vardo premiją skyrė moksleiviams

Prezidentas Valdas Adamkus savo vardo premiją skyrė penkių Lietuvos mokyklų gamtosaugos klubams.
Antradienį Prezidentūroje įvyko premijos įteikimo ceremonija. Sveikindamas laureatus, šalies vadovas išreiškė viltį, kad, padedant mokykloms ir gamtosaugos klubams, pavyks atkreipti deramą visuomenės dėmesį į aplinkos problemas.

Šių metų premija skirta Šiaulių "Saulės" pradinės mokyklos klubui "Žalioji svetainė", Balninkų mokyklos jaunųjų miško bičiulių būreliui "Sudvaja". Neseniai jo pastangomis prie mokyklos esančiame miške atidarytas mokomasis takas, vieno ūkininko sodyba apsodinta 56 ąžuoliukais ir 34 klevais.

V. Adamkaus vardo premija taip pat apdovanoti Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio ekologų klubas "Atžalynas", Utenos mokyklų aplinkotyros klubas "Viola", Šiaulių J. Janonio gimnazijos iniciatyvinė grupė "Žemės draugai". Pastarieji moksleiviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose oro taršai tirti.

Šie penki klubai pasidalins 5 tūkst. litų.

Interviu laikraščiui "Žaliasis pasaulis" V. Adamkus sakė, kad pastaraisiais metais visuomenės dėmesys gamtosaugai sumažėjo.

"Jei tokia padėtis bus ir toliau, jaunoji karta nepriims gyvenimiškosios gamtosauginės dalies, kaipo būtinybės", teigė prezidentas.

Didelę gamtosaugos darbo JAV patirtį turintis V. Adamkus pažymėjo, kad tai suvokdamas, siekia įvertinti pavienius idealistus, entuziastus, kurie neprarado dėmesio gamtosaugai, gamtos pažinimui, kurie dirba su jaunimu mokyklose, stengiasi įdiegti atsakomybės ir suvokimo jausmą gamtos vertybių atžvilgiu.

V. Adamkaus premija įteikta trečią kartą. Pirmus du kartus ji teko profesionaliems gamtosaugininkams.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (23)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (85)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (6)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (25)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (45)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.