Okupacijos žalos atlyginimas - derybų objektas

 (2)
Kadenciją baigęs prezidentas Algirdas Brazauskas pareiškė, kad su Rusija būtina derėtis dėl sovietų okupacijos padarytos žalos Lietuvai atlyginimo.
"Visada laikiausi tos nuomonės, kad Lietuvai buvo padaryti milžiniški nuostoliai, ir šiuo klausimu reikalingos derybos su Rusijos Federacijos vyriausybe", sakoma trečiadienį paskelbtame A. Brazausko pareiškime.

Pareiškimas paskelbtas siekiant paneigti Rusijos naujienų agentūros ITAR-TASS pranešimą, kuriame, pasak A. Brazausko, "iškreiptai" komentuojamas jo pasisakymas apie Rusijos - SSRS teisių perėmėjos - nuostolių atlyginimą Lietuvai už sovietų okupacijos padarytą žalą.

"Šiuo pareiškimu paneigiu daugelį faktų, kurie išdėstyti TASS pranešime", rašo A. Brazauskas.

Minėtame TASS gegužės 16 dienos pranešime teigiama, esą A. Brazauskas pareiškė "nuostabą" dėl Seime svarstomo įstatymo projekto, kurio tikslas yra apibrėžti Lietuvos teises ir užsienio politikos uždavinius, siekiant, kad būtų atlyginta žala, padaryta Lietuvai ir jos gyventojams per SSRS 1940-1990 metų okupaciją ir aneksiją.

Be to, anot TASS, A. Brazauskas priminęs, kad strateginius Lietuvos ūkio objektus - Ignalinos AE, Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą, Klaipėdos jūrų uosto infrastruktūrą ir kitus - kūrė "visos SSRS respublikos, o pinigai ėjo iš sąjunginio fondo".

Trečiadienį paskelbtame A. Brazausko pareiškime, be konstatavimo, kad Lietuvai reikia derėtis dėl okupacijos nuostolių atlyginimo, teigiama, kad "šitas klausimas nagrinėjamas pavėluotai ir kelia nusistebėjimą, kad konservatoriai iki šiol nesiėmė priemonių išreikalauti arba bent jau pradėti derybas dėl nuostolių atlyginimo".

Kaip skelbta, Seimas antradienį po pateikimo pritarė Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio projektui dėl priemonių siekti kompensacijos už sovietų okupaciją.

Įstatymo projekte numatoma, jog Lietuvos Vyriausybė turi įsteigti SSRS okupacijos žalos kompensavimo fondą, nustatyti šio fondo teisinį statusą ir numatyti lėšas, kurios būtų kaupiamos šiame fonde.

Vienas šaltinių finansuoti šį fondą, anot projekto, būtų pajamos už Rusijos karinių ir kitų pavojingų krovinių tranzitą į Kaliningrado sritį per Lietuvos teritoriją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ruklos seniūnas apie pabėgėlius: tegul savo tradicijų laikosi uždarai ir nebruka jų mums (183)

Jonavos rajone, Rukloje, kurioje yra Pabėgėlių priėmimo centras vyksta vienas incidentas po kito ir iš miestelio nedingsta įtampa. Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis teigė, kad problemų gali būti ir daugiau, jis aiškino, kad kitatikiai turi prisitaikyti naujojoje šalyje ir laikytis mūsų įstatymų ir per daug nekaltino į incidentus įsiveliančių vietinių gyventojų.

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (8)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (81)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (77)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.

Tarnybinių šunų atminimo įamžinimo sąskaitoje – 8273 eurai (15)

Nušauto pasieniečių belgų aviganio Ramzio ir kitų tarnybinių šunų atminimui įamžinti, penktadienio duomenimis, yra paaukoti 8273 eurai. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir gyvūnų globos klubas „Draugo letena“ pranešimas spaudai dėkoja visiems, palaikantiems idėją pagerbti tarnybinius šunis.