Nors mūšis pralaimėtas, žemė aplink Vilnių - lenkiška

 (4)
Lenkija pralaimėjo mūšį dėl Vilniaus, tačiau žemė aplink jį liko lenkiška. Tokią išvadą daro Lenkijos savaitraštis "Mysl polska", recenzuodamas praėjusiais metais išleistą Liongino Tomaszewskio beveik 800 puslapių knygą "Vilnija karo ir okupacijos metais 1939-1945".
Savaitraštis pažymi, kad Antrojo pasaulinio karo metais Vilnija išgyveno ne tik "košmarišką okupacijos laikotarpį, bet ir neaiškų šios žemės ateities statusą".

Pasak knygos autoriaus, lenkai turėjo tris priešus - sovietus, vokiečius ir lietuvius - "iš pradžių baisiausiais buvo sovietai, vėliau lietuviai, o galiausiai - vokiečiai".

"Mysl polska" ypač daug dėmesio skiria ginčui dėl lenkų elgesio po karo, nes vieni norėjo masiškai grįžti į etnines Lenkijos žemes, o kiti - likti. Savaitraštis daro išvadą, kad "teisūs buvo tie, kurie liko".

Pasak "Mysl polska", dabar Vilnijoje gyvena daug lenkų, todėl "nors Lenkija ir pralaimėjo mūšį dėl Vilniaus, tačiau žemė aplink jį ir toliau liko lenkiška".

Savaitraštis "Mysl polska" savo antisemitiniais straipsniais yra užsitraukęs Solidarumo rinkimų akcijos nemalonę. Kai kurie šios Solidarumo frakcijos seime deputatai mano, kad savaitraščio nederėtų platinti spaudos kioskuose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Landsbergis: nežinau, ar partijos lyderis nebus verčiamas daryti kitaip, negu jis galvoja (91)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose galimai koalicijai su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga priešinasi šios partijos patriarchas Vytautas Landsbergis, neoficialiai teigia partijos politikai.

P. Urbšys: dalis konservatorių siekia į intrigas įtraukti D. Grybauskaitę (7)

Dalis konservatorių, nenorintys dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“, su pažymų iš Valstybės saugumo departamento (VSD) reikalavimu bando į politines intrigas įtraukti specialiąsias tarnybas bei šalies vadovę, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkas Povilas Urbšys.

A. Kubilius apie „valstiečius“: žinote tokią pasaką apie Buridano asilą? (570)

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) bent artimiausiu metu neketina priimti jokių sprendimų dėl tolesnių konsultacijų su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) formuojant galimą valdančiąją koaliciją.

D. Grybauskaitė: Rusijos kariniai veiksmai regione - agresijos demonstravimas prieš Europos sostines (32)

Intensyvėjantis Rusijos karinės galios demonstravimas regione kelia grėsmę ne tik regiono, bet ir visos Europos saugumui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

G. Landsbergis prabilo apie tolesnius scenarijus (932)

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis prakalbo apie tai, jog jeigu valstiečių ir žaliųjų ultimatumai nepasibaigs bei aiškios pozicijos nebus sudėliotos, konservatorių partija bus opozicijoje bei palaikys tik tuos sprendimus, kurie, jų nuomone, bus naudingi Lietuvai.