Neteisėtos meilės kaina: „Tikėjimo žodžio“ pastorius neteko pareigų

 (453)
Vilniaus „Tikėjimo žodžio“ bendruomenėje – ypatinga situacija.
Giedrius Saulytis
Giedrius Saulytis
© Asmeninio archyvo nuotr.

Per 20 metų protestantiškai bažnyčiai vadovavęs trijų vaikų tėvas, pastorius Giedrius Saulytis pasirašė atsistatydinimo raštą, kurį patvirtino bažnyčios taryba. Priežastis – nesantuokiniai ryšiai.

Formaliai G. Saulytis – vedęs, su žmona Daina turi tris sūnus.

Kaip rašoma bendruomenės tinklalapyje, G. Saulyčio pareigas perėmė laikinai Vilniaus „Tikėjimo žodžio“ bažnyčios pastoriaus pareigas einantis Darius Širvys.

Su pačiu G. Saulyčiu DELFI susisiekti nepavyko.

Krikščionių bendrijos „Tikėjimo žodis“ vyr. pastorius Gabrielius Lukošius situacijos nekomentavo, nes tai – bendruomenės vidaus reikalas.

„Šita tema mes susilaikome nuo komentaro, oficiali informacija yra mūsų svetainėje, o dėl kitų dalykų - laikomės nuostatos, kad už bendrijos ribų informacijos nereikia nešti“, - DELFI sakė vyr. pastorius.

Susimetė su kita moterimi

Kaip rašė apie permainas pranešęs DELFI skaitytojas, Vakarų netradicinėse krikščioniškose bažnyčiose dažni skandalai atsirito ir į Lietuvą: „Vilniaus bažnyčia „Tikėjimo žodis“ jau keletą mėnesių krečia reformos, mat ilgametis pagrindinis pastorius G. Saulytis „susimetė“ su kita moterimi.“

Pasak skaitytojo, apie nesantuokinius pastoriaus ryšius bendruomenė buvo informuota narių susirinkime, „o pats G. Saulytis „nuimtas“ nuo visų bažnyčios finansinių resursų“.

„Negražu juoktis iš svetimos nelaimės, bet lygiai taip pat negražu, kai kažkas pamokslaujantis apie dorą ir šeimą pats įlipa į balą“, - rašoma laiške.

Pamokslavo gatvėse

48 metų G. Saulytis prie naujai įkurtos „Tikėjimo žodžio“ bažnyčios prisijungė 1988 metų rudenį ir iš karto aktyviai įsitraukė į naujos bažnyčios gyvenimą - drauge su kitais skelbė Evangeliją Vilniaus gatvėse, pamokslavo bendruomenės susirinkimuose, rašė straipsnius tuo metu pogrindyje spausdintame „Tikėjimo žodžio“ laikraštyje.

1990 metais Giedrius tapo pirmuoju pastoriumi, jo vadovaujama bažnyčia ėmė sparčiai augti. Per keletą metų prie „Tikėjimo žodžio" bendruomenės Vilniuje prisijungė šimtai narių.

Užsidegimas skelbti Gerąją naujieną G. Saulytį atvedė ir į kitus Lietuvos miestus. Taip gimė ne viena namų grupė, vėliau išaugusi į vietinę bendruomenę. Įkurta Biblijos mokykla bei evangelizaciniai tarnavimai lėmė greitą bažnyčių augimą Kaune, Šiauliuose, Alytuje, Panevėžyje ir kituose miestuose. Vėliau šios bendruomenės apsijungė į krikščionių bendriją „Tikėjimo žodis".

2002-2005 metais G. Saulytis Tarptautiniame Trejybės universitete, JAV įgijo teologijos magistro laipsnį. 2011 m. Londono teologijos mokykloje apgynė daktaro disertaciją. 

2011 m. pastorius buvo didžiausio evangelinio renginio Lietuvoje „Vilties festivalis“ valdybos pirmininkas, tais pačiais metais tapo LCC tarptautinio universiteto Direktorių tarybos nariu. Dėsto Evangeliškame Biblijos institute, nuo 2012 m. yra šio instituto Vilniaus centro dekanas.

www.DELFI.lt
Registruoti (2) Anonimiški (451)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Testas rūkantiems: sužinok, kaip giliai esi įklimpęs

Viešoje erdvėje gausu testų, kurie siūlo pasitikrinti, ar esi priklausomas nuo rūkymo. DELFI pateikia kiek kitokį klausimyną – nusistatyk, koks yra tavo rūkymo tipas.

Vilniuje baigėsi parengiamasis Branduolinio saugumo viršūnių susitikimo posėdis (2)

Vilniuje ketvirtadienį baigėsi keturias dienas trukęs parengiamasis Branduolinio saugumo viršūnių susitikimo posėdis, kuriame dalyvavo 130 aukštų pareigūnų iš 48 valstybių ir tarptautinių organizacijų – Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos, Tarptautinės atominės energetikos agentūros, Interpolo.

Buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas: dviguba pilietybė turi būti naudinga Lietuvai (13)

Jeigu bus pagrįsta, kad dviguba pilietybė naudinga Lietuvai, tada ją palaikys ir visuomenė, teigia buvęs Konstitucinio Teismo (KT) teisėjas Vytautas Sinkevičius.

„120s“ žinios: R. Berankio karjeros mačas ir A. Gudaičio manevras

Šiandien trumposiose „120s“ žiniose žiūrėkite: Ričardas Berankis sužaidė įspūdingiausią karjeros mačą, Lietuvą iškeikęs britas šalinamas iš frakcijos, Artūras Gudaitis „Žalgirį“ išmainė į „Lietuvos rytą“, perspėja dėl karščių.

E. Masiulis: susirinksime tuos A. Zuoko merus, kuriuos įleidžia į savivaldybę (9)

Liberalų sąjūdžio partijos pirmininkas Eligijus Masiulius „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė, kad jokių asmeniškumų buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko atžvilgiu jis neturi, politikai sveikinasi, tačiau A. Zuoko politinės manieros liberalsąjūdiečiui visiškai nepriimtinos.