NATO vadovas ploja šalių kandidačių valiai

 (2)
Naujų narių priėmimas į NATO turi būti tęsiamas, teigia Šiaurės Atlanto aljanso vadovas lordas George Robertsonas (Džordžas Robertsonas).
Jis kalbėjo penktadienį Vilniuje, sveikindamas tarptautinės konferencijos "NATO vaidmuo besikeičiančioje Europos saugumo aplinkoje" dalyvius.

Vilniaus Rotušėje vykstančiame forume dalyvauja 9 šalių kandidačių - Lietuvos, Latvijos, Estijos, Bulgarijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Makedonijos bei Albanijos - užsienio reikalų ministrai bei viceministrai.

Jie paskelbs pareiškimą, kuriame paragins 2002 metais priimti kandidatėms palankų sprendimą dėl tolesnės aljanso plėtros.

Anot NATO generalinio sekretoriaus, Vilniaus pareiškimas "yra laukiamas paramos signalas NATO pasirinkta kursui".

"Tai sukrečiantis pavyzdys, kaip NATO įsipareigojimas laikyti duris atviras naujoms narėms skatina bendradarbiavimą ir stiprų bei augantį pasišventimą NATO sukurtai Euroatlantinės erdvės vizijai, paremtai demokratija, taika, klestėjimu ir esminėmis žmogaus teisėmis", sakė G. Robertsonas.

"Mes turime tęsti naujų narių priėmimo į NATO procesą. Tai byloja apie mūsų politinius įsipareigojimus naujoms demokratinėms valstybėms Europoje, kad jos būtų visaverte Euroatlantinės bendruomenės dalimi", sakė NATO vadovas.

Savo kalboje jis taip pat pabrėžė būtinybę užtikrinti ilgalaikę taiką ir stabilumą Pietryčių Europoje, "grąžinti į vėžes" NATO ir Rusijos santykius", gerinti karinį pajėgumą, įgyvendinant naujausias gynybos technologijas bei užtikrinti masinio naikinimo ginklų neplatinimą.

G. Robertsonas atkreipė dėmesį į Europos saugumo ir gynybos politikos kūrimą ir bendradarbiavimo santykių su NATO partnerėmis tolesnę plėtrą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ekspertas: Rusijos karinis biudžetas – ne pasirodymui ar šantažui, jis – karui (19)

„Rusijos ekonomika traukėsi, tačiau karinis biudžetas – ne. Tai skirta ne pasirodymui ar šantažui, tai - karui. Klausimas tik, kur vyks veiksmas ir ar būsime pasirengę laiku. Žinoma, tą mūšį mes laimėsime, yra vienintelis klausimas – kokia kaina. Greiti Rusijos veiksmai dramatiškai išbrangins mūsų sąnaudas, bet iš esmės, vis tiek pralaimės Rusija. Mūsų uždavinys - kad tai suprastų ir pati Rusija. Jie neturi jokių šansų“, – interviu DELFI sakė Lenkijos mokslininkas, politologas, Lenkijos Užsienio reikalų ministro patarėjas prof. Przemyslawas Zurawskis vel Grajewskis. Jis kalba apie tai, kad Baltarusija gali tapti lengvu taikiniu Rusijai, kurį galima pristatyti kaip didelę imperinę sėkmę, Rusijos pasaulio suvienijimo etapą.

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (1)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (47)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (84)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (89)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.