Narkotikų platintojams - bausmė iki gyvos galvos

 (19)
Metinė narkotikų apyvarta Lietuvos juodojoje rinkoje siekia 300 milijonų litų, tačiau su šiuo blogiu kovoti specializuojasi mažiau negu 40 pareigūnų.
Tai paskelbta pirmadienį per Seimo Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcijos susitikimą su Vidaus reikalų ministerijos pareigūnais.

Kaip pranešė Nuosaikiųjų frakcijos atstovas spaudai Albinas Pilipauskas, į posėdį buvo kviestas vidaus reikalų ministras Česlovas Blažys, tačiau neatvyko nei jis, nei kiti VRM vadovai - politiniai pareigūnai.

Teisėsaugai atstovavo policijos generalinio komisaro pavaduotojas Vytautas Grigaravičius ir vyresnioji inspektorė Rūta Jašinskienė.

Frakcijos nariai domėjosi, kokių priemonių imasi VRM, užkertant kelią narkotikų platinimui mokyklose, laisvalaikio centruose, diskotekose.

Anot pranešimo, frakcijos nariai ypač susirūpino dėl to, kad narkotikai jau platinami ir pradinėse mokyklų klasėse, o kai kada - tarpininkaujant net policijos pareigūnams. Platinimui dažnai pasirenkami nepilnamečiai.

Seimo nariai informuoti, kad iki pastarojo meto narkotikus Lietuvoje gamino bent trys gamyklos, turinčios kompiuterizuotas technologijas.

Pasak Policijos departamento, metinė narkotinių medžiagų apyvarta Lietuvos juodojoje rinkoje siekia 300 mln. litų.

Tačiau kovai su šiais nusikaltimais specializuojasi mažiau nei 40 pareigūnų.

Nuosaikiųjų frakcijos narė Nijolė Oželytė, atsižvelgdama į tai, kad atsakomybė už narkotikų platinimą pernelyg švelni, užregistravo Baudžiamojo kodekso pataisą, kuria siūloma už pakartotinį narkotikų platinimą bausti laisvės atėmimu nuo 20 metų iki gyvos galvos.

V. Grigaravičiaus teigimu, narkotinių medžiagų apyvarta auga, o bandant įvilioti naujus vartotojus, narkotikai parduodami beveik pusvelčiui.

Anot frakcijos pranešimo, VRM atstovavę pareigūnai negalėjo pateikti informacijos, kokiu priemonių imasi valstybė, kovodama su šiais nusikaltimais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (63)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (5)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (207)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (182)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (15)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.