Ministerija nubaus egzaminų tvarkos pažeidėjus

 (3)
Po patikrinimo Marijampolės 6-je vidurinėje mokykloje Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtinta komisija siūlo griežčiausiomis bausmėmis nubausti atsakingus už pažeidimus per lietuvių kalbos egzaminą.
Ministerijos sudaryta komisija patikrinimą atliko, reaguodama į pranešimus, jog moksleiviai egzamino užduotis žinojo iš anksto. Šį egzaminą abiturientai laikė birželio 1 dieną.

Marijampolės 6-je vidurinėje mokykloje patikrinus lietuvių kalbos egzamine raštu panaudotus vokus, vienas iš trijų buvo akivaizdžiai atkirptas ir vėl užklijuotas.

Paaiškėjo, kad vokai per klaidą abiturientams buvo išdalinti gegužės 29-ją, kuomet abiturientai pasirinktinai laikė lietuvių kalbos egzaminą žodžiu.

Kaip trečiadienį spaudos konferencijoje žurnalistams sakė švietimo ir mokslo ministras Kornelijus Platelis, šis faktas nebuvo užfiksuotas protokoluose.

"Kreipiausi į Marijampolės merą, kad nubaustų vyriausiąjį egzaminų vykdytoją bei narius, kad pateikė neteisingą protokolą, nes neužfiksavo incidento", sakė K. Platelis.

Komisijos pirmininkė Regina Klepačienė žurnalistams sakė, jog komisija pasiūlė iš pareigų atleisti mokyklos direktorės pavaduotoją ugdymo reikalams Genovaitę Gudynienę, o mokyklos direktoriui skirta griežtą papeikimą.

Taip pat siūloma skirti drausmines nuobaudas visiems pedagogams, žinojusiems apie pažeidimus.

Pasak K. Platelio, moksleiviams nereikės perlaikyti egzamino, nes ištyrus egzamino rezultatus, paaiškėjo, kad pažymiai maždaug atitinka metinius pažymius.

K. Platelio teigimu, gali būti, kad egzaminą reikės perlaikyti tiems, kurių pažymiai yra didesni nei metinis pažymys.

Kaip BNS korespondentui sakė Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausioji specialistė Audronė Razmantienė, iš karto sužinojus apie per klaidą atplėštus vokus, buvo galima pakeisti užduotis, nes visada yra atsarginis variantas.

"Būtų buvę labai sunku, bet įmanoma", sakė V. Razmantienė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

D. Grybauskaitė: Rusijos kariniai veiksmai regione - agresijos demonstravimas prieš Europos sostines (22)

Intensyvėjantis Rusijos karinės galios demonstravimas regione kelia grėsmę ne tik regiono, bet ir visos Europos saugumui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

G. Landsbergis prabilo apie tolesnius scenarijus (555)

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis prakalbo apie tai, jog jeigu valstiečių ir žaliųjų ultimatumai nepasibaigs bei aiškios pozicijos nebus sudėliotos, konservatorių partija bus opozicijoje bei palaikys tik tuos sprendimus, kurie, jų nuomone, bus naudingi Lietuvai.

Sukrečiančio žiaurumo istorija: kaunietė kaltinama pati marinusi savo sūnų ir rinkusi paramą TV laidose (80)

„Be jokios abejonės – tai viena keisčiausių ir sudėtingiausių bylų, kurias teko tirti“, - DELFI sako Kauno apygardos prokurorė Auksė Lipkevičienė.

Dėl feisbuko įrašo užsitraukė Ž. Pinskuvienės rūstybę: jau sulaukė policijos skambučio (206)

Širvintose vėl verda aistros. Apie galimus rinkimų pažeidimus, kuriuose galbūt dalyvavo ir Širvintų mere Živilė Pinskuvienė, socialiniame tinkle parašiusi moteris sulaukė policijos skambučio. Ž. Pinskuvienė kaltina moterį šmeižtu ir teigia, kad ji už savo žodžius turės atsakyti.

D. Grybauskaitė: saugumo iššūkiai regione padidėję (28)

Saugumo iššūkiai rytinėje Europos dalyje nuolat didėja, o jei pasitvirtins pranešimai, kad nauji Rusijos karo laivai plaukia į Baltijos jūrą, tai būtų dar vienas įrodymas, kad Maskva eskaluoja situaciją tarp Rytų ir Vakarų, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.