Ministerija atsiribojo nuo svarstymų apie popiežiaus sifilį

 (16)
"Publikacija yra nekompetentinga vieno asmens spaudoje skelbtos informacijos interpretacija, kuri neturi būti siejama su Lietuvos medikų (specialistų) vardu", sakoma ministerijos pareiškime spaudai.

Jame pažymima, kad šiuo straipsniu profesorius Leontijus Motiejūnas šiurkščiai pažeidžia gydytojo etikos principus ir dezinformuoja visuomenę.

Praėjusią savaitę spaudoje infektologas L. Motiejūnas padarė prielaidą, kad progresyvinis paralyžius, kuriuo serga 79 metų popiežius, galėjo būti sifilio pasekmė.

Lietuvos Katalikų Bažnyčios Vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Sigitas Tamkevičius šiuos samprotavimus pavadino "šmeižikiškais".

Kauno arkivyskupo nuomone, rašinys "yra skirtas kompromituoti ne tik Katalikų Bažnyčios vadovą, bet ir pasaulio pripažintą moralinį autoritetą, žmogų, daug padariusį Lietuvos labui, įžeidžia ne tik katalikų, bet ir visų dorų žmonių jausmus".

Leidinyje "Kas yra kas Lietuvoje" L. Motiejūnas, kuriam dabar 74-eri, pristatomas kaip habilituotas daktaras, profesorius, jo paties įkurtos UAB "Endemik" mokslinis konsultantas.

Anksčiau L. Motiejūnas dirbo Vilniaus universiteto Infekcinių ligų klinikos Gamtinių židininių infekcijų mokslinio tyrimo laboratorijos vedėju.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Vatikanas uždraudė katalikams barstyti mirusiųjų pelenus (43)

Vatikanas uždraudė katalikams barstyti mirusiųjų pelenus. Taip norima užtikrinti, kad juos pasieks maldos ir geriau bus išsaugotas jų atminimas, praneša agentūra AFP.

L. Graužinienė valstiečių siūlymus vadina keistais (131)

Kadenciją baigiančio Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad jos postą turėtų perimti parlamente jau dirbęs ir patirties turintis asmuo.

B. Vėsaitė: socialdemokratai pralaimėjo, nes atsisakė savų vertybių (73)

Į Seimą neišrinkta buvusi ūkio ministrė socialdemokratė Birutė Vėsaitė įsitikinusi, kad socialdemokratų pralaimėjimą šiuose rinkimuose lėmė tai, kad partija atsisakė socialdemokratinių vertybių.

Užsienio reikalų ministras dalyvaus Varšuvos saugumo forume (17)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį išvyksta į Lenkiją, kur dalyvaus kasmetiniame Varšuvos saugumo forume - diskusijoje apie naujus iššūkius regioniniam bendradarbiavimui saugumo srityje.

Į Lietuvą atvyksta Estijos Prezidentė (22)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu trečiadienį į Lietuvą darbo vizito atvyksta Estijos Prezidentė Kersti Kaljulaid.