Lietuvos pajūryje renkami naftos teršalai

Pirmadienį buvo toliau renkami naftos teršalai, bangų išmesti į Kuršių Nerijos pakrantę.
Aplinkos ministerija pranešė, kad naftos produktų surinkimo darbai buvo pradėti penktadienį, tačiau daugiausiai jų išmesta į krantą šeštadienio naktį.

Daugiausiai teršalų išmesta į krantą ruože nuo Rusijos sienos iki 12-ojo pajūrio kilometro Lietuvos teritorijoje.

Su smėliu susimaišiusius naftos produktus renka Neringos savivaldybės komunalinio ūkio darbuotojai, pasienio policijos, Kuršių Nerijos nacionalinio parko ir Klaipėdos aplinkos apsaugos agentūros specialistai.

Iki pirmadienio buvo surinkta apie 3 tonas naftos teršalų ir smėlio mišinio. Naujų teršalų nepastebėta.

Pirmadienį naftos ir smėlio mišinys išvežamas į Grunto valymo centrą Kiškėnuose netoli Klaipėdos.

Aplinkos ministerija pirmadienį laukia informacijos apie padėtį Rusijos teritorijoje iš Kaliningrado srities aplinkos apsaugos komiteto.

Teršalai praėjusios savaitės pabaigoje pirmiausia buvo pastebėti Rusijos pusėje.

Kol kas nėra tiksliai žinoma, kaip jie pateko į jūrą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (1)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (132)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (34)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

R. Karbauskis socdemams ir konservatoriams davė laiko iki penktadienio (121)

Valdančiąją koaliciją formuojanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tikisi iki penktadienio išgirsti konservatorių ir socialdemokratų atsakymus, ar jie pasirengę derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo.

Ką turite žinoti apie B. Ropę (611)

Menkai kam težinomame Degutėlių kaime gimęs, 9 vaikų šeimoje augęs, vos po 8 klasių vidurinę palikęs ir į technikumą mokytis išėjęs jaunuolis, matyt, tikrai nesvarstė, kad vieną dieną galėtų užimti vieną garbingiausių – Lietuvos premjero postą.