Lietuva reikalaus grąžinti nusavintas lėšas

 (1)
Lietuvos Seimas antradienį priėmė rezoliuciją dėl sovietų okupacijos metu nusavintų gyventojų lėšų grąžinimo.
Už rezoliuciją "Dėl okupacinės valdžios nusavintų gyventojų lėšų grąžinimo" balsavo 55 parlamentarai, prieš - 2, susilaikė 11.

Rezoliucijoje Seimas ragina Vyriausybę "aktyviai reikalauti iš Rusijos Federacijos, kuri tapo buvusios SSSR teisių ir pareigų perėmėja, kad ši grąžintų Lietuvai okupacinės valdžios nusavintas ir per buvusį SSSR centrinį taupomąjį banką sunaudotas Lietuvos gyventojų indėlių lėšas".

Pradinis rezoliucijos variantas buvo parengtas dar 1997 metais, Seimui svarstant Lietuvos gyventojų nuvertėjusių rublinių santaupų atkūrimo įstatymo projektą.

Seimo narys Antanas Švitra tada pasiūlė įstatymo nuostatas papildyti raginimu, kad Vyriausybė aktyviau reikalauti okupacinės SSSR valdžios nusavintas Lietuvos gyventojų indėlių lėšas.

Lygiai prieš trejus metus, 1997 m. birželio 5 dieną, priimant įstatymą, tuometinis posėdžio pirmininkas Andrius Kubilius pasiūlė šį paraginimą išreikšti Seimo rezoliucija.

Kaip BNS korespondentui sakė projekto viena pranešėjų, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) narė Elvyra Kunevičienė, nusavintų gyventojų santaupų lėšų dydis nėra žinomas.

Anot parlamentarės, kadangi dokumentas yra rezoliucija, buvo svarstomos tik jo politinės, bet ne finansinės nuostatos.

Seime dabr yra svarstomas Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio inicijuotas SSSR okupacijos žalos kompensavimo įstatymo projektas.

Kai kurie Seimo nariai stebisi sutapimu, kad trejus metus išgulėjęs rezoliucijos projektas ištrauktas iš užmaršties, kai V. Landsbergis įregistravo savo projektą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus niūrūs (1)

Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (644)

Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (108)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (42)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (843)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.