Liberalas jaudinasi dėl centristų

Vidmantas Staniulis
© DELFI
Prieš penkerius metus, artėjant rinkimams į Seimą, Centro sąjungos (CS) ir Liberalų sąjungos (LS) vadai, tarybų nariai, įgaliotieji atstovai intensyviai derėjosi dėl glaudaus bendradarbiavimo ir net galimo susijungimo. Tačiau tuo metu planų įgyvendinti nepavyko.

Rengiantis šių metų rinkimams į Seimą vėl kalbama apie koalicijas. O LDDP ir socialdemokratai (LSDP) jau sudarė rinkimų koaliciją. LŽ pasidomėjo, kodėl prieš penkerius metus nepavyko CS ir LS susivienyti, kokią įtaką tai turėjo tolesnei partijų raidai, ko galima pasimokyti iš jų patirties.

Pasak centristų ir liberalų derybų grupėms vadovavusių Vidmanto Staniulio ir Šarūno Davainio, subjektyvios priežastys nulėmė, kad prieš 5 metus centristams ir liberalams nepavyko sutarti dėl koalicijos. "Nebuvo konkretaus plano ir abipusio pasitikėjimo, nebuvo adekvačiai vertinama tuometinė politinė realybė, organizacijos taip pat nebuvo tam subrendusios", - sakė LŽ V.Staniulis.

Pasak Š.Davainio, liberalai buvo suinteresuoti susijungimu. Tą idėją palaikė LS kongresas, tačiau jie juto, kad kita šalis nebuvo linkusi susitarti. "Mes padarėme viską, ką galėjome", - sakė LŽ Š.Davainis.

Centristas V.Staniulis nemano, kad partijos nesudarė koalicijos ar nesusijungė dėl vadovybės kaltės. "Tai buvo organizacijų problemos, nes buvo skelbiamos tik deklaracijos", - mano V.Staniulis. Pasak i.Davainio, CS vidurinė narių grandis, kuriai priklausė Arūnas Grumadas, Rasa Melnikienė, Regimantas Čiupaila ir kiti, prisidėjo prie to, kad partijoms nepavyko susitarti dėl koalicijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (29)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (44)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (403)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (69)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

R. Karbauskis socdemams ir konservatoriams davė laiko iki penktadienio (145)

Valdančiąją koaliciją formuojanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tikisi iki penktadienio išgirsti konservatorių ir socialdemokratų atsakymus, ar jie pasirengę derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo.