Lenkijos ginkluotė jau pakeliui į Lietuvą

 (3)
Stiprindama karinį bendradarbiavimą su Lietuva, Lenkija kitą savaitę perduos Krašto apsaugos ministerijai geros ginkluotės, kuria naudosis lietuvių taikdariai.
Kaip antradienį spaudos konferencijoje pranešė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Algirdas Katkus bei Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Eufemia Teichmann, dovanuojamos ginkluotės vertė viršija 1 mln. JAV dolerių (4 mln. Lt).

Dovanojamos ginkluotės sąraše - 10 šarvuotųjų transporterių MTLB, du savaeigiai pabūklai LM-60K, daugiau kaip šimtas šaunamųjų ginklų - kelių modifikacijų automatai "Beryl", pistoletai, du kulkosvaidžiai PK, taip pat 11 radijo stočių, keli tūkstančiai šaudmenų, termosai maistui, medikamentų komplektas.

Visa ši ginkluotė ir amunicija pagaminta Lenkijoje.

Anot A. Katkaus, šia ginkluote jau buvo naudotasi, tačiau ji yra gera, moderni ir visiškai atitinka Lietuvos karių poreikius. Ginkluotė bus skirta Lietuvos ir Lenkijos taikos palaikymo bataliono LITPOLBAT lietuvių taikdariams.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: mane ir trikdo, ir gąsdina

Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis Valstiečių ir žaliųjų sąjungos inicijuotas konsultacijas dėl koalicijos formavimo vadina chaosu ir teigia, kad kamuolys dabar yra „valstiečių“ rankose.

Lietuvos kariuomenei pristatyti pirmieji nauji vokiški sunkvežimiai (9)

Ketvirtadienį Kazlų Rūdos poligone Vokietijos gamintojo „Daimler AG“ atstovai Lietuvos kariuomenei perduos pirmuosius karinius sunkvežimius „Unimog U5000“.

Nedirbti su „valstiečiais“ konservatoriai rado ir slaptą priežastį (531)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovybė nenori dirbti koalicijoje su Seimo rinkimus laimėjusia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Iš dalies viena priežastimi įvardijama Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pažyma apie Ramūno Karbauskio sąsajas su Rusija, teigia šaltiniai partijoje.

VSD įkūrė pasitikėjimo liniją ir rodys visuomenei, kad vyksta verbavimas (24)

Žvalgų dieną ketvirtadienį minintis Valstybės saugumo departamentas (VSD) pranešė atidarantis pasitikėjimo telefono liniją ir pradedantis visuomenės švietimo kampaniją.

Premjeras: J. Milius tik tęsdavo Vyriausybės pradėtus darbus (17)

Naujų rinkų atvėrimas neįmanomas be aukščiausių valstybės pareigūnų įsikišimo, sako Premjeras Algirdas Butkevičius, todėl atleisto Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus žodžiai, dėl „ Premjero šildymosi svetimais nuopelnais" neturi pagrindo.