LDDP šio bei to pasigedo prezidento pranešime

 (5)
Opozicinės LDDP pirmininkas ir frakcijos Seime seniūnas Česlovas Juršėnas teigia, jog prezidentas Valdas Adamkus metiniame pranešime tautai pasiūlė "dešiniąją politiką", nors savivaldybių rinkimai parodė, kad Lietuva pakrypo į kairę.
Spaudos konferencijoje antradienį Č. Juršėnas sakė, jog praėjusią savaitę Seime V. Adamkaus perskaitytas metinis pranešimas rodo, kad "prezidentas siūlo liberalią politiką".

"Prezidentas atsistojo į dešiniojo spektro pusę, tuo tarpu Lietuva per savivaldybių rinkimus aiškiai pakrypo į kairę", sakė Č. Juršėnas.

LDDP pirmininkas taip pat sakė valstybės vadovo kalboje pasigedęs "visaapimančios analizės ir visapusiškų apibendrinimų".

Pasak Č. Juršėno, Konstitucija numato, kad prezidentas Seime daro metinius pranešimus apie padėtį Lietuvoje, valstybės vidaus ir užsienio politiką.

Anot LDDP lyderio, "jeigu prezidentas atsiskaito tautai, jis turi visapusiškai atsiskaityti".

Č. Juršėno teigimu, V. Adamkaus pranešime netrūko analizės, kritikos, "kai kur net aštrios", tačiau prezidento kalba aprėpė "fragmentus", o ne visą valstybės socialinę, politinę ir ekonominę padėtį.

Toje pat spaudos konferencijoje dalyvavęs LDDP frakcijos narys Petras Papovas teigė prezidento kalboje pasigedęs išsamesnės viešojo administravimo ir savivaldos padėties analizės.

Pasak P. Papovo, Europos Komisija ne vieną kartą kritikavo silpną Lietuvos viešąjį administravimą. Anot parlamentaro, iki galo neveikia ir viešojo administravimo neužtikrina Lietuvos įstatymai.

Be to, pasak P. Papovo, vis blogėja savivaldybių padėtis. LDDP nario teigimu, šiemet per tris pirmuosius mėnesius savivaldybės negavo 99 mln. litų pajamų, tuo tarpu, kai savivaldybės iš praėjusių metų paveldėjo 400 mln. litų skolas.

Anot P. Papovo, apie vidaus skolas vengiama kalbėti, ši problema neatsispindėjo ir prezidento kalboje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (196)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (484)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (93)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.