Lazdijuose minia užčiaupė LDDP veikėją

 (8)
Seimo LDDP frakcijos narys Justinas Karosas pasipiktino agresyviu minios elgesiu ir baiminasi, jog grįžta 1992 metai, kai LDDP nariai bei šios partijos rėmėjai buvo šmeižiami, niekinami, tiesiog terorizuojami.
Tokias išvadas parlamentaras padarė po sekmadienį Lazdijų rajono Kalniškės miške vykusių iškilmių, per kurias buvo pagerbti prieš 55 metus čia nuo okupantų kulkų žuvę 44 Lietuvos partizanai.

Sekmadienį taip pat buvo minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena.

"Jau pats mano pasirodymas žuvusių partizanų pagerbimo iškilmėse sukėlė kai kurių renginio dalyvių nepasitenkinimą: buvau vadinamas stribu, kraugeriu, žmonių žudiku ir net okupantų padų laižytoju", - teigė J.Karosas.

Nors jam, kaip Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariui, renginyje buvo suteiktas žodis, J.Karosas prie mikrofono net nepriėjo: "Vienas agresyviausių iškilmių dalyvių pastojo man kelią ir pareiškė - tik per mano lavoną".

Nors dalis minios pritarė pastojusiam kelią vyrui, o kita ragino Seimo narį nekreipti į jį dėmesio, J.Karosas nusprendė atmosferos nekaitinti - kalbėti nėjo, o paskui greitai iš miško, kur vyko mitingas, išvažiavo.

LDDP atstovui buvo pikčiausia, kad iškilmėse dalyvavę valdžios atstovai, pirmiausia Alytaus apskrities viršininkas Ignas Aleškevičius ir Seimo narys Tėvynės sąjungos atstovas Juozas Galdikas visiškai nereagavo į pykčio proveržį.

Pasak J.Karoso, po to kalbėjęs apskrities viršininkas apie incidentą net neužsiminė.

J.Galdikas pripažino, kad kai kurie iškilmių dalyviai J.Karosą išvadino negražiais žodžiais, o po to net išprašė iš iškilmių: "Kai pamačiau J.Karosą, pagalvojau - gal ir be reikalo jis atvyko, nes tai - pernelyg skausminga tema".

Renginio vedėja dar bandė raminti minią, bet niekas jos neklausė. Minia buvo priešiškai nusiteikusį tik prieš J.Karosą - kiti LDDP atstovai žmonių pykčio nepajuto.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (73)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (17)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (602)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

„120s“ žinios: Prezidentė, nugalėtojai ir lapė

Šiandien trumposiose „120s žiniose“ žiūrėkite prezidentė linki „valstiečiams“ suburti skaidrią ir atsakingą koaliciją; R. Karbauskis sako abu svarbiausi postai turi priklausyti jiems; G. Landsbergis sako, kad derybos negali vykti dviem frontais Labanoro girioje nufilmavo drąsią lapę.

V. Putino žaidimai prie Baltijos šalių: ko laukti ateityje (205)

Buvusi KGB būstinė Vilniuje yra niūri vieta, kurioje vaidenasi. Tai didelis XIX a. neoklasicistinės architektūros pastatas, kurio sienos buvo pakankamai storos, kad nuslopintų bet kokius tardomųjų riksmus. Kameros pastato rūsyje yra tokios pat šaltos ir drėgnos, kokios jos buvo sovietmečiu, akmeniniai laiptai veda į slogią ir klaustrofobišką patalpą, kurioje buvo įvykdyta mirties bausmė tūkstančiams įkalintųjų ir kurios sienoje dar matyti kulkų pėdsakų. Galite įsivaizduoti, kaip žmonės tais laikais skubėdavo pro šalį, bijodami pažvelgti į pastato pilkšvą fasadą, nes žinojo, kas vyksta už jo sienų, žurnale „The Spectator“ rašo Paulas Woodas.