Korupcijos pasaulyje daugėja, pas mus - nemažėja

 (5)
Lietuvoje korupcijos problema yra konstatuojama kaip esama ir gana įsišaknijusi.
Tai antradienį teigė Seimo narys centristas Kęstutis Glaveckas, praėjusią savaitę dalyvavęs Helsinkyje Pasaulio banko surengtame seminare apie pasaulyje plintančią korupciją.

K.Glaveckas sakė, kad neatsitiktinai daugelis raportų, kurie pasiekia Lietuvą, yra susiję su antikorupcinėmis priemonėmis.

Šiame forume, pasak K.Glavecko, buvo pažymėta, kad daugelyje šalių korupcija stiprėja ir turi pagrindą plisti.

"Lietuva šitame pablogėjime yra per vidurį, tačiau jos situacija ir nepagerėjo", - teigė K.Glaveckas.

Pasak jo, tarp šalių, kuriose mažėja korupcijos mastai, yra Taivanas, Izraelis, Čilė ir Lenkija. Tuo tarpu korupcija padidėjo, kaip buvo sakoma Helsinkyje, Rusijoje bei Ukrainoje. Lietuva nėra priskiriama prie pastarųjų valstybių.

K.Glaveckas pridūrė, kad visuose tyrimuose ir diskusijose Estija buvo nurodoma kaip pavyzdys - kaip šalis, kurioje korupcija yra mažiausia.

Seimo narys, remdamasis Pasaulio banko tyrimais, sakė, kad, pavyzdžiui, pagal kyšių lyginamąjį svorį Lietuva tarp 20 valstybių yra "blogojoje" - 15 vietoje, nes kyšiai bendrose išlaidose sudaro 4,2 procento.

Centristas taip pat nagrinėjo, kaip biurokratinė aplinka Lietuvoje veikia verslą. Jo duomenimis, tam, kad galėtum pradėti vidutinį verslą Lietuvoje, įsteigti įmonę, išeiti į rinką, sumokėti mokesčius, reikia padaryti vidutiniškai apie 180 veiksmų.

Steigimo procese, K.Glavecko teigimu, reikia 20 leidimų, registracijų, išeinant į rinką - apie 10, forminant santykius su mokesčių inspekcija - apie 30, su darbo santykiais susiję apie 30 veiksmų, ekonominiai santykiai su ministerijomis ir žinybomis - tai dar apie 50 veiksmų ir taip toliau.

K.Glaveckas pabrėžė, jog, pavyzdžiui, tam, kad galėtum atidaryti dviejų vietų kirpyklą Amerikoje, reikia 4 institucijų leidimo, Italijoje - 5, Lenkijoje - 8, o Lietuvoje tam reikia apie 30 institucijų leidimų.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (61)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (26)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (30)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (58)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (892)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.