Konservatorių sąjunga ambicijų neslepia

 (2)
Eskpremjero Gedimino Vagnoriaus kuriamos Lietuvos konservatorių sąjungos netenkintų amžinos opozicijos arba nedidelės mažumos vaidmuo po rudenį įvyksiančių Seimo rinkimų.
Tai ketvirtadienį pareiškė naujosios konservatorių partijos lyderis G.Vagnorius. Lietuvos konservatorių sąjungos steigimo deklaraciją pasirašė 32 politikai.

Tarp jų, be G.Vagnoriaus ir visų 11 jo bendraminčių Nuosaikiųjų konservatorių frakcijos narių, yra buvęs Vyriausybės kancleris Kęstutis Čilinskas, muzikologas Vytautas Gerulaitis ir buvęs Mokesčių inspekcijos viršininkas Jaunius Žiogas.

Anot G.Vagnoriaus, naujoji partija pasiūlys žmonėms šiuolaikinio konservatyvizmo ekonomikos vystymo modelį.

Konservatorių sąjungos steigiamąją konferenciją numatoma surengti birželį.

Konservatorių sąjungos steigimą priešiškai sutiko Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) lyderis Vytautas Landsbergis.

Ketvirtadienį vykusioje konferencijoje "Permainos Lietuvos partinėje sistemoje: krizė ar atgimimas" Seimo pirmininkas pareiškė: "Konservatorių partija yra viena ir nesiruošia skaldytis".

Pasak V.Landsbergio, Tėvynės sąjunga 1993 metais buvo sukurta tam, kad tarnautų Lietuvai.

V.Landsbergis pripažino, kad vėliau buvo kilęs pavojus konservatoriams tapti ciniškai pragmatiška partija - skleisti demagogiją, ginti kurios nors grupės interesus. Daugelis konservatorių to nenorėjo, todėl ta partijos dalis išėjo.

"Dieve padėk, o ratams gal lengviau", - sakė Seimo pirmininkas, turėdamas galvoje Konservatorių sąjungos steigimą.

Ketvirtadienį Tėvynės sąjungos frakcija Seime neteko dar vieno nario. Iš jos išstojo Seimo narys buvęs susisiekimo ministras Algis Žvaliauskas, kuris atsistatydino iš ministrų po to, kai paaiškėjo, jog jis vyriausybiniu lėktuvu skrido į medžioklę Švedijoje.

Eksministras kartu su kitais šios frakcijos nariais pasirašė deklaraciją dėl Lietuvos konservatorių sąjungos steigimo.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (247)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (66)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1242)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (225)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.