Konservatoriai siūlo universitetų reformą rengti iš naujo

 (29)
Seimo nariai Andrius Kubilius ir Mantas Adomėnas siūlo pradėti iš naujo rengti universitetų pertvarkos planą.
© DELFI / Andrius Ufartas

Savo įregistruotame pasiūlyme Seimo nutarimui „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano patvirtinimo“ jie siūlo stabdyti tolesnį nutarimo ir visos universitetų tinklo reformos svarstymą bei pradėti visą procesą iš naujo, reformos plano ir strategijos rengimą perkelti iš Vyriausybės į Seimą.

„Didžiausia universitetų reformos problema yra ne pats tos reformos turinys, bet procesas, kaip yra siekiama įgyvendinti reformą ir kaip ji svarstoma Seime. Apie turinį kalbėti tiesiog nebeįmanoma, nes nėra aišku, ką siūlo Vyriausybė, kokia yra ministrės ir valdančiosios daugumos pozicija. Todėl mes siūlome tiesiog perkelti tolesnį šios reformos rengimą į Seimą sudarant specialiąją komisiją šiam svarbiam klausimui svarstyti ir į tą komisiją įtraukti objektyviai nusiteikusius, asmeninių interesų reformos baigtimi neturinčius, patyrusius politikus“, – teigia Seimo narys A. Kubilius.

Parlamentarai atkreipia dėmesį, kad Vyriausybės pateiktas Seimo nutarimas dėl universitetų reorganizavimo, diskusijų Seime metu yra tapęs dokumentu be aiškaus turinio, kurį priėmus liks visai neaišku, kuris universitetas jungsis su kuriuo, kaip bus įgyvendinamas jungimosi procesas, kaip jis bus valdomas ir kokiu kalendoriniu grafiku jis bus realizuojamas, kokio rezultato yra tikimasi iš konsolidacijos proceso.

„Negalime leisti, kad ši reforma, tokia svarbi Lietuvos ateities raidai, taptų lobistinių interesų įkaite Seime. Šios reformos laukėme dešimtmečius, ir negalime leisti, kad ją pražudytų trumpalaikiai dalies valdančiųjų interesai. Aukštųjų mokyklų ateitis negali būti sprendžiama pagal Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko bei Seimo Pirmininko asmenines simpatijas, antipatijas ar institucinius interesus. Net jei Premjeras bei švietimo ir mokslo ministrė dėl kažkokių paskatų linkę užsimerkti į tai, kad jų pasiūlyta reformos vizija Seime yra sudraskoma į skutus, mes negalime su tuo susitaikyti. Kokybiško aukštojo mokslo kūrimas yra bendrojo gėrio ir valstybės ateities klausimas, todėl sprendimo negalima atiduoti į rankas siaurai grupelei žmonių, jau parodžiusių valią žūtbūt priešintis pažangioms reformoms“, – sako vienas iš pasiūlymo iniciatorių Seimo narys M. Adomėnas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Atvirai išsakė viską apie Palangos poilsiautojus: išgeria bokalą alaus ir tuoj plešia marškinius (4)

Palangos verslininkai trina rankomis – atostogų sostine vadinamas miestas penktadienio popietę pildosi žmonėmis, pasirengusiais čia švęsti Jonines.

R. Šimašius sako sulaukęs S. Skvernelio prašymo paremti reformas

Liberalų sąjūdžio (LLS) vadovas Remigijus Šimašius sako, kad premjeras Saulius Skvernelis siekia užsitikrinti liberalų palaikymą dėl urėdijų, aukštojo mokslo reformų.

Nuomonė. V. Rutkūnas. Mes pagonys, mes baltai, lietuviai ką Lietuvai reiškia Rasos šventė ir Jonas Trinkūnas? (7)

Šiemet sukanka 50 metų, kai Jono Trinkūno ir jo bendražygių pastangomis Lietuvoje buvo atkurta Rasos šventė ir pirmą kartą ji surengta senojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje.

Kam parūpo geri santykiai su A. Lukašenkos statytiniais: išlindo sąrašas (184)

Lenkų rinkimų akcijos parlamentaras Jaroslavas Narkevič Seime panoro įkurti Gerosios kaimynystės su Baltarusijos Respublika tarpparlamentinę grupę. Tokia grupė nebuvo įkurta, o buvęs ambasadorius JAV, konservatorius Žygimantas Pavilionis savo kolegų norą jungtis į tokią grupę pavadino „penktąja kolona“.

10 būdų, kaip taupo Lietuvos pensininkai (121)

Šių metų balandžio mėnesį vidutinė socialinio draudimo senatvės pensija Lietuvoje buvo 273, 92 euro. Daugumai dirbančių žmonių tokią sumą per mėnesį išleidžia vien maistui, o ką jau kalbėti apie būsto paskolą ar nuomą, komunalinius mokesčius bei atostogas. Lietuvos pensininkus galima vadinti tikrais taupymo ekspertais. Pateikiame 10 būdų kaip Lietuvoje taupo senjorai, rašo „Lietuvos žinios“.