Keičiama Lietuvos karinių oro pajėgų vadovybė

 (3)
Šią savaitę iš Karinių oro pajėgų (KOP) vado pareigų pasitrauks pulkininkas Zenonas Vegelevičius, o jo pavaduotojas Stasys Murza - jau pensijoje.
Z. Vegelevičius BNS korespondentui sakė, kad nuo kito pirmadienio jis išleidžiamas į aktyvųjį rezervą. Pulkininkas dar nežino, į kokį postą gali būti paskirtas ir iš pradžių ketina išeiti atostogų.

48-rių metų Z. Vegelevičius yra vienas KOP kūrėjų, pirmasis oro pajėgų vadas.

"Mes pradėjome nuo kėdės ir stalo. Kai kas yra padaryta, bet dar toli gražu iki to, ko reikia", beveik 10 metų darbą įvertino Z. Vegelevičius, palikdamas KOP vado postą.

Jo nuomone, karinės oro pajėgos dar tebėra kūrimo etape ir būtina tęsti pradėtus darbus - toliau tvarkyti ryšio sistemą, plėtoti oro lokacijos sistemą, pradėti diegti priešlėktuvinės gynybos sistemą.

Vertindamas lakūnų paruošimą, Z. Vegelevičius sakė, kad "galėtų būtų geriau, bet dar ne visai badas". Jo teigimu, tai lėmė sumažėjęs finansavimas, lakūnai mažiau skraido.

Dabar KOP dirba 60 lakūnų ir tarnauja apie 800 karių.

Pulkininkas Z. Vegelevičius dar nežino, kas pakeis jį KOP vado pareigose. Lietuvos kariuomenės pulkininkai į pareigas skiriami ir atleidžiami krašto apsaugos ministro įsakymu.

Z. Vegelevičiaus pavaduotojas, 53-jų metų pulkininkas S. Murza į atsargą išleistas nuo gegužės 1 dienos.

"S. Murza labai didelis eruditas, žinantis daug dalykų", sakė Z. Vegelevičius. Jis mano, kad jo pavaduotojas nenutols nuo aviacijos ir darbuosis teorijos srityje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

S. Skvernelis: matau galimybę koalicijoje dirbti su visomis partijomis (877)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis sako vis dar matantis galimybę dirbti koalicijoje su visomis politinėmis jėgomis, taip pat ir su liberalais.

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (586)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičius pasidalino prognozėmis (148)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (222)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.

Rusijoje nepageidaujamas britų žurnalistas: nepalaikau Lietuvos sprendimų riboti Kremliaus žiniasklaidą (256)

Rusijoje ketverius metus dirbęs ir į ją nebeįleistas britų leidinio „The Guardian“ žurnalistas Luke'as Hardingas sako nepalaikantis Lietuvos sprendimų Kremliaus politinei linijai atstovaujančius žurnalistus paskelbti nepageidaujamais, taip pat blokuoti kai kuriuos Maskvos kontroliuojamus televizijos kanalus.