Prezidento Algirdo Brazausko žmonos Kristinos Brazauskienės sūnus iš pirmosios santuokos, verslininkas Ernestas Butrimas negalės trejus metus sėstis prie vairo. Teismas penktadienį paskelbė, kad svetimą automobilį apgadinusiam, iš eismo įvykio pasišalinusiam ir, pasak teisėjų, tik po tris mėnesius trukusio policijos tyrimo surastam pažeidėjui pagrįstai buvo skirta 3 tūkst. Lt bauda. Tuo tarpu E. Butrimas teismo sprendimą vadina absurdišku – esą tokia pati nuobauda gresia ir žmogų suluošinusiam vairuotojui.
Ernestas Butrimas
© „Lietuvos ryto“ nuotr.

Penktadienį Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) priimta nutartis įsiteisėjo nuo jos paskelbimo, todėl E. Butrimas jau nebegalės vairuoti transporto priemonių.

Tačiau tai - ne vieninteliai nemalonumai verslininkui. Vilniaus miesto trečiajame apylinkės teisme po dviejų savaičių bus nagrinėjama dar viena E. Butrimui iškelta byla. Administracinio teisės pažeidimo protokolas jam buvo surašytas dėl to, kad nepakluso pareigūnų reikalavimams sustabdyti automobilį, atsisakė pasitikrinti blaivumą. Už šiuos pažeidimus įstatymas numato dar griežtesnes sankcijas.

Tuo tarpu kitoje byloje nurodoma, kad praėjusių metų vasario 23-iąją policija E. Butrimui surašė protokolą už tai, kad šis 2008-ųjų gruodžio 10-osios vakarą, apie 23.50 val., Vilniuje, išvažiuodamas iš garažo užkabino stovintį automobilį, tokiu būdu apgadino abu automobilius, bei pasišalino iš eismo įvykio.

Pažeidėją pareigūnams pavyko nustatyti tik po tris mėnesius trukusio tyrimo. Į „kelių erelio“ titulą pretenduojantis E. Butrimas savo kaltę pripažino iš karto ir teigė, jog dėl to nuoširdžiai gailisi.

Teismui jis aiškino, kad sąmoningai ar tyčia iš eismo įvykio vietos nepasišalino, o už apgadinto automobilio valytuvo užkišo savo kortelę su aprašytomis įvykio aplinkybėmis. Verslininkas tikino, kad po įvykio savo automobilio nepaslėpė, o pastatė netoliese, o vėliau nesulaukęs skambučio iš apgadintos mainos savininkės apie šį įvykį tiesiog pamiršo.

Teismas: visiems pažeidėjams reikalingas automobilis darbui

Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas praėjusių metų kovą E. Butrimui skyrė minimalią įstatyme numatytą sankciją – uždraudė trejus metus vairuoti transporto priemonę bei skyrė 3 tūkst. Lt baudą. Pažeidėjas su sankcija nesutiko ir teismo nutarimą apskundė apeliacine tvarka – kol teismo verdiktas neįsiteisėjo, E. Butrimas galėjo toliau vairuoti, nes jam policija buvo išdavusi laikinąjį vairuotojo pažymėjimą.

K. Brazauskienės sūnaus apeliacinį skundą penktadienį išnagrinėjusi teisėjų kolegija paskelbė, kad nėra pagrindo sušvelninti nuobaudą pažeidėjui.

Pasak teismo, nors E. Butrimas teigia, kad nesistengė išvengti atsakomybės, o savo automobilį paliko netoli apgadinto automobilio, tačiau „iš byloje esančių duomenų matyti, kad nors eismo įvykis buvo padarytas 2008 m. gruodžio 10 d., tačiau kaltininkas buvo surastas tik po policijos atlikto tyrimo ir paieškos, kurios rezultatas fiksuotas po daugiau nei trijų mėnesių“.

Teismas pažymėjo, kad E. Butrimo skundo argumentas, kad jam automobilis yra reikalingas darbui, nesudaro pagrindo taikyti išimtinę įstatyme numatytą teisę - švelninti nuobaudą.

„Teisėjų kolegija pažymi, kad ši teisė reikalinga daugumai vairuotojų panašiems tikslams, be to, iš bylos medžiagos nematyti, kad teisė vairuoti transporto priemones yra būtina apelianto darbe“, - neskundžiamoje nutartyje LVAT pabrėžė, kad E. Butrimui skirta administracinė nuobauda nėra per griežta, ji atitinka padaryto administracinio teisės pažeidimo pobūdį, pavojingumo laipsnį, pažeidėjo asmenybę, teisingumo ir protingumo kriterijus.

E.Butrimas: aš tik brūkštelėjau mašiną ir niekur nesislapsčiau

Tuo tarpu šiuo metu JAV esantis E. Butrimas teigia, kad teismo sprendimas jį šokiravo.

„Tai yra absurdas – žmogų, kuris į šipulius sudaužo svetimą mašiną ar net suluošina žmogų, teismai baudžia tokiomis pačiomis baudomis, - DELFI sakė verslininkas. – Iš karto po įvykio aš niekur nesislapsčiau, palikau savo kortelę ir automobilį pastačiau šalia, nors galėjau pastatyti į garažą“.

Verslininkas sakė, kad nestipriai apgadino kaimynės mašiną, ji policijoje pareiškė, jog neturi pretenzijų. „Jos mašina buvo pastatyta prie mano garažo, mano teritorijoje“, - sakė jis.

E. Butrimą nustebino ir teismo teiginiai, kad jo policija esą ieškojo tris mėnesius.

„Visiškas absurdas – po dviejų savaičių buvau iškviestas į policiją, iš karto nuvykau ir pripažinau savo kaltę, - DELFI sakė jis. – Gyvenime neįsivaizdavau, kad už tokį smulkų pažeidimą, kai padarai 20-30 litų žalos, gali būti taip ilgam atimamos teisės ir skiriamos tokios baudos“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (84)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (99)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (12)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (65)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (155)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

„Sostų karų“ žvaigždė E. Clarke prasitarė apie pasimatymų taisyklę

Garsiųjų „Sostų karų“ aktorė Emilia Clarke nuolat supama gandų. Tačiau nuolat...

A. Bagatskis mėgavosi lietuvių komplimentu Latvijos rinktinei

Latvijos nacionalinė komanda laimėjo didelį susidomėjimą kėlusias draugiškas rungtynes Rygoje...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (72)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (110)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (3)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...