Jungsis Vidaus reikalų ir Valdymo reformų ministerijos

Vyriausybė trečiadienį pritarė Vidaus reikalų (VRM) bei Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijų sujungimui į vieną instituciją. Dėl jos pavadinimo dar nenuspręsta.
Atlikus šią reorganizaciją, Lietuvoje liktų trylika ministerijų.

Trečiadienį ministrų kabinetas pritarė premjero sudarytos darbo grupės parengtiems vidaus reikalų sistemos reformos matmenims. Vidaus reikalų ir Valdymo reformų bei savivaldybių reikalų ministrams pavesta koordinuoti numatytų priemonių įgyvendinimą.

Iki rugsėjo 2 dienos turi būti parengtas dviejų ministerijų sujungimo projektas.

Numatoma, kad valstybės valdymą pavestose srityse įgyvendins ministerija ir jos departamentai - Administracijos, Informatikos, Migracijos, Policijos, Pasienio policijos, Ekstremalių situacijų valdymo.

Aiškinamajame rašte teigiama, kad dažnai šalies piliečiai ir politikai vidaus reikalų sistemą suvokia kaip instituciją, vykdančią tik policines funkcijas. Pasak dokumento, dabar VRM valdoma sritis per siaura, ir tai skatina organizacijos uždarumą ir mažina jos reikšmę, tvarkant bendrus valstybės viešojo administravimo reikalus.

Šios sistemos reforma bus siekiama skatinti savivaldą, tvarkant krašto ir piliečių saugumo reikalus, sudaryti prielaidas spartesniam įsipareigojimų, prisiimtų integruojantis į Europos Sąjungą ir kitas tarptautines institucijas, vykdymui.

Planuojama, kad Seimas sprendimą dėl ministerijų sujungimo turėtų priimti šių metų pabaigoje.

1996 metais Seimo rinkimus laimėjus konservatoriams, vietoj buvusių Ekonomikos, Energetikos bei Prekybos bei pramonės ministerijų įsteigta Ūkio ministerija, panaikintos Miškų ūkio, Ryšių ir informatikos, Statybos ir urbanistikos ministerijos, o įsteigta Europos reikalų ministerija.

Pastaroji taip pat vėliau buvo panaikinta.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ką turite žinoti apie B. Ropę (4)

Menkai kam težinomame Degutėlių kaime gimęs, 9 vaikų šeimoje augęs, vos po 8 klasių vidurinę palikęs ir į technikumą mokytis išėjęs jaunuolis, matyt, tikrai nesvarstė, kad vieną dieną galėtų užimti vieną garbingiausių – Lietuvos premjero postą.

Liberalai pradeda pykti ant konservatorių: ačiū, bet ne (253)

Konservatoriai vis viešai kartojo, o galiausiai ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkams išsakė nuostatą, kad koalicijoje, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tačiau šios partijos atstovai tik krūpčioja pečiais – nei prašė, nei norėtų.

Jei sulauks kvietimo, N.Puteikis prisidės prie „valstiečių“ frakcijos Seime (44)

Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis, į Seimą perrinktas vienmandatėje Danės apygardoje, naujajame parlamente prisidėtų prie didžiausios „valstiečių“ frakcijose, jeigu sulauktų kvietimo.

„Valstiečių“ derybininkas: pokalbis su socialdemokratais – kitoks nei su konservatoriais (870)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungai bandant suformuoti koaliciją, socialdemokratai, panašiai kaip ir konservatoriai, nesutinka formuoti plačios trijų didžiųjų partijų koalicijos, tačiau nekelia papildomų reikalavimų.

Prezidentūroje apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai (3)

Antradienį Prezidentūroje Vilniuje apdovanoti jubiliejinio dešimtojo Konstitucijos egzamino nugalėtojai.